Svadobné šaty – kúpiť alebo požičať?

Ani vy sa neviete rozhodnúť, či si máte šaty na svadbu kúpiť, alebo radšej požičať?

Máte pocit, že nákup šiat je príliš drahý, ale ani požičanie sa vám nezdá vhodné? Utrieďte si spolu s nami základné „za“ a „proti“ vášho rozhodovania a vyberte si pre vás to najvhodnejšie riešenie.

Svadobné šaty nevesty  – Požičať?
Výhodou zapožičania svadobných šiat v salóne je, že si môžete vyskúšať veľký počet šiat z výberu, ktorý salón poskytuje. Prezrieť si ich môžete už na fotografiách, ale aj priamo v salóne, kde vám radi poskytnú priestor a vyhradia si na vás čas, počas ktorého sa budú venovať práve vám a vašim požiadavkám Taktiež radi odpovedia na vaše zvedavé otázky. Ničím výnimočným nie je ani to, že svadobné salóny vám šaty na mieru  upravia, podľa vášho želania a špeciálne na vašu postavu. Okrem iného si v salóne taktiež môžete zabezpečiť doplnky, ktorými dodáte vášmu vzhľadu dokonalý šmrnc. Výhodou je taktiež aj prenechanie starostí na salón, pretože vy sa staráte len o to, aby sa vám šaty páčili a cítili ste sa v nich pohodlne. Po použití ich už len vrátite a o zvyšok sa znova postará salón.
Nevýhodou požičania je zasa to, že šaty, ktoré ste mali na svadbe vy, uvidíte možno neskôr na inej neveste. Okrem iného síce šaty v svadobnom salóne stoja neporovnateľne viac, ako zaplatíte za ich zapožičanie, napriek tomu vynaložíte na tento účel celkom vysokú sumu, ktorá sa vám spätne nevráti.

Kúpiť?
Nevýhodou zakúpenia svadobných šiat, je ich pomerne veľká počiatočná investícia. Na druhej strane sa vám však tento vklad môže vrátiť, ak šaty predáte, čo je neporovnateľne výhodnejšie oproti zapožičaniu v svadobnom salóne. Ak však túžite po šatách svetoznámej značky, nákup a predaj by bol zrejme veľmi nevýhodný nápad. Lepším nápadom je zakúpiť si šaty v inej krajine, kde vás takýto nákup môže vyjsť omnoho lacnejšie.
Veľmi zaujímavou sa môže stať aj vytvorenie vašej novej rodinnej tradície. Ak napríklad preferujte jednoduché šaty, ktoré nepodliehajú meniacim sa aktuálnym trendom, ale sú využiteľné aj po polstoročí, zainvestujte. Veď ktorá nevesta by nechcela mať šaty, v ktorých sa vydávala jej prababička.

Oblek pre ženícha 
Pri obleku pre ženícha sa určite oplatí zainvestovať a oblek zakúpiť. Nie je to predsa jediná možnosť, kedy sa u muža oblek vyžaduje. Ak si ešte k tomu zvolíte tmavý oblek môžete ho potom využiť na rôzne iné príležitosti, ako sú plesy, oslavy, či iné svadby, na ktorých sa zúčastníte. No ak chcete napríklad svetlý oblek, alebo len jednoducho túžite po obleku jedinečnej značky aj pánske obleky je možné požičať.

Extra tip
Nechajte si ušiť jedinečné šaty, ktoré nebude mať nikto iný. Ak máte dobrú fantáziu a predstavivosť a viete, čo chcete, vyhľadajte šikovnú krajčírku a dajte svojim snom reálnu podobu. Ak si ešte nie ste istá, čo presne by ste chceli, no túžite po niečom špeciálnom, ale napriek tomu vás v salónoch nič neoslovilo natoľko, aby ste si šaty kúpili, či požičali vyhľadajte niekoho z návrhárskej brandže. Nemusí ísť práve o Borisa Hanečku, či Lýdiu Ekhart, ktorí možno nepatria do vašej cenovej relácie, ale spojte sa s nádejnými budúcimi návrhármi, ktorí ešte študujú a vymyslite spolu model, na ktorý nik z vašich najbližších len tak ľahko nezabudne. Spoluprácu určite  oceníte nie len vy.

Zoznam svadobných salónov, ktorých fotografie sú pripojené k článku, ale nielen tých si môžete pozrieť aj na našej stránke v sekcii Katalóg. Tu nájdete všetky základné informácie o salóne, popis ponúk, ktoré salón poskytuje, ako aj niekoľko fotografií niektorých modelov. Tak neváhajte a kliknite na http://www.svadbaonline.sk/katalog/svadobne-saty .

Autor: emef / SvadbaOnline.sk
foto: salóny – One day, Anna Garden, Narnia a Mia Sposa, St.Valentino, ktoré nájdete aj v našom Katalógu.

1 *Komentár k "Svadobné šaty – kúpiť alebo požičať?"

  1. monella hovorí:

    ja som za kupu! asi som priromanticka… ale uz odjakziva som snivala o tom raz moct ukazat mijum pravnuckam moje origos svadobne saty ktore potom vytiahnem z velkej drevej truhlici ktora dovtedy bola skryta…. :-)
    navyse ja si svoje svadobe saty budem moct (musiet) dat dvakrat – kedze budeme mat svadbu u mna doma, ale potom este raz velku oslavu u snubenca doma v zahranici…
    takze mozem vydat dvakrat tak vela penazi na saty!? 😮
    no a pre zenicha – kupit tiez! u zenicha to je este jednoduchsie: ved ten oblek moze potom nosit naveky (ak nepriberie) – na krstiny, a birmovky a krstiny a zase krstiny… :-)

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.