Svadba ako záhradná party? A prečo nie?

V momente keď ste sa cez fázu zamilovanosti, vzťahu a romantických zásnub dostali až k plánovaniu svadby a dokonca vyriešili aj základnú otázku KEDY, prichádza na rad jedna oveľa náročnejšia – KDE.

Váš nastavajúci nevie vydržať v obleku dlhšie ako hodinu, pri predstave reštaurácie či hotela sa tvári nanajvýš záhadne a ešte k tomu vás obmedzuje finančný rozpočet, ktorý potrebujete udržať v rozumných medziach. Čo takto sa trochu uvoľniť a vydýchnuť si? To, že všetky kamarátky a kolegyne mali veľké biele svadby v hoteloch neznamená, že vy nemôžete prísť s niečím iným.

Na pokosenej tráve
Vyrastali ste vy, alebo váš budúci manžel v rodinnom dome? O problém menej. Ak je dvor, alebo záhrada dotačne veľký pre vás a vašich hostí, zaraďte ho medzi možné miesta. Oproti svadbe v reštauračnom zariadení má síce niektoré nevýhody, ale romantické a domáce prostredie vám to môžu vynahradiť. Ak patríte k milovníkom prírody a hviezdnatých nocí, máte o dôvod viac.

Výzdoba
Ako premeniť bežný dvor na rozprávkové miesto, ktoré očarí? Myslieť na to bude treba už týždne predtým, aby ste mali dostatok času pokosiť a upraviť trávnik, orezať stromy, možno namaľovať bránu a vykonať rôzne podobné drobnosti. Vidieť do vášho dvora priamo z cesta? Nič neriešiteľné. V ponuke obchodných reťazcov sú aj priechodné stany, obvykle v bielej farbe, s oknami, alebo bez, ktoré stačí umiestniť stenou k ulici a máte o súkromie i priestor na jedlo postarané. Počas dňa sa o výzdobu postarajú kvety, prípadne strategicky umiestnené stuhy či širšie kusy látky uviazané napríklad medzi domom a stromami. Na noc odporúčame množstvo svetiel. Najkrajšie sú malé žlté svetielka na reťaziach, ktoré sa dajú krásne umiestniť medzi konármi i kdekoľvek inde a v noci vytvoria na dvore romantickú atmosféru.

Jedlo
V závislosti od rozmerov dvora budete musieť uvažovať kam usadíte vašich hostí. Vzhľadom rozmery wedding_cake_19 priemerného dvora kde nie je možné umiestniť stoly i so stoličkami budete musieť zvoliť alternatívu švédskych stolov. Zmenou tak bude musieť prejsť aj jedálny lístok (polievka sa predsa len zle je postojačky). Zo zdanlivého nedostatku sa však môže stať výhoda. Stoly s jedlom umiestnené v už spomínaných stanoch sú chránené pred počasím a ich príprava sa dá objednať v akomkoľvek reštauračnom zariadení. Stačí už len zabezpečiť dostatok miesta na sedenie a ďalší problém je vyriešený.

Počasie
Nikto nechce mať svadbu v daždi. Žiaľ, počasie sa mesiace dopredu predpovedá len veľmi ťažko a tak musí zapracovať aj šťastie. Čo so svadbou na záhrade keď začne pršať? Je dobré mať poruke vždy igelitové plachty, ktorými sa dá všetko rýchlo prikryť a voľnú aspoň jednu miestnosť v dome kam sa môžu uchýliť hostia. Preto by ste mali zvoliť letný mesiac, ktorý nezvykne byť veľmi daždivý a pozorne sledovať predpoveď týždne pred svadbou. A ak začne situácia vyzerať skutočne zle, rozmýšľať o jej presune o týždeň dopredu či dozadu (takúto možnosť je potrebné poistiť v kostole, u fotografa, kameraman a všetkých zainteresovaných).

Na čo ešte treba myslieť
Tanec. Pri svadbe na záhrade sú, žiaľ, možnosti tanca obmedzené. Mnoho ľudí však preferuje svadbu bez tanca, prípadne to dokáže oželieť. To však neznamená, že musí byť ticho. Jemná hudba z reproduktorov, ktorá nebude rušiť susedov určite nič nepokazí a kamarát s gitarou môže byť na takejto uvoľnenej svadbe veľmi zábavným prvkom.

Sviečky.

Okrem toho, že ich mihotavé svetlo je nesporne očarujúce, v obchodoch dostať aj rôzne špeciálne proti komárom, ktoré by vám mohli uľahčiť večer.

Opätky.

Pozvané dámy je dobré upozorniť, že po tráve sa im v topánkach na vysokom opätku bude kráčať zle, rovnako ako aj neveste. V tom však možno nájsť veľkú výhodu – nikto sa nebude môcť sťažovať na bolesť nôh.

Parkovanie.

kissing_couple_6Keďže na samotnom dvore je svadba, autá nie je kde zaparkovať. Pokiaľ máte dobré vzťahy so susedmi a sľúbite im nejaký ten koláč potom, skúste ich poprosiť či by hostia nemohli zaparkovať pred ich domom, alebo v ich dvore. A keď už ste sa rozhodli poňať svadbu v takomto uvoľnenom duchu, môžete si dovoliť aj plastový riad, ušetríte umývanie riadu sebe i rodine deň potom.


Mať svadbu na záhrade istotne nie je pre každý pár.
Pokiaľ však neplánujete nič veľké, ani tradičné a máte radi istú mieru súkromia len s vašimi blízkymi a priateľmi pri príjemných rozhovoroch či programe, môže byť práve takáto svadba pre vás ako stvorená.

Autor:Emos/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.