Svadobná cesta na africkom kontinente

PR článok: Láska, Bože, Láska, kde ťa ľudia berú? Na horách nerastieš, v poli ťa nesejú…

…A čo takto hľadať lásku na romantickom Mauríciu, na Kilimanjare vo výške 6 000 m n.m alebo pod vodnou hladinou na koralových útesoch pri ostrove Pemba?
Spôsobov  ako stráviť svadobnú cestu v Afrike je nepreberné množstvo. Všetko závisí len od požiadaviek novomanželov, od ich naturelu a spoločných očakávaní. Máme pre Vás pripravených niekoľko typov na jedinečnú svadobnú cestu. Výhodou je, že nie ste viazaní žiadnymi termínmi ani počtom účastníkov zájazdu. Veď ideálnym počtom ľudí na svadobnej ceste je číslo 2.:-)

Tip č.1: Svadobné safari v Tanzánii
 Neopakovateľná príroda, božský pokoj, špičkové služby, špeciálne prekvapenia pre novomanželov a príjemný personál hotelov – to je v jednej vete zhrnutá atmosféra svadobnej cesty v Tanzánii. Čo všetko Vás čaká na honeymoon_21 tejto ceste za nevšednými zážitkami?
Pobyt sa začína príletom na medzinárodné letisko Kilimanjaro v Tanzánii, iba 50 km od Arushe, administratívneho centra rovnomennej oblasti. Na letisku Vás vyzdvihne náš delegát a odvezie Vás do hotela v Arushi. Na druhý deň začína Vaše dobrodružstvo odchodom do národného parku Lake Manyara. Môžete tu pozorovať obrovské kŕdle plameniakov, ktoré zafarbujú jazero do ružova. Ak budete trpezliví a budete mať aj povestné šťastie, určite zbadáte graciózne žirafy, či lenivé levy odpočívajúce na konároch stromov. Pokiaľ si budete chcieť vychutnať relax pri vode, je Vám k dispozícii bazén v Lake Manyara Serena Lodge s výhľadom na jazero Manyara.  Sieť hotelov Serena Lodge je obľúbená v celej východnej Afrike a pýši sa piatimi hviezdičkami. V každom národnom parku budete ubytovaní v lodge tejto siete. Nočná jazda parkom a nocľah ukončí návštevu jazera Manyara. Ďalšou zastávkou je národný park Serengeti, vo svahilčine Nekonečné pláne. Je to obrovský národný park s krásnymi zákutiami, horami, trávnatou savanou a  množstvom divokej zvere. Hádam neexistuje lepšie miesto na svete, kde si uvedomíte aké je dôležité mať blízkeho človeka, ktorému môžete dôverovať. Po dvoch dňoch sa presuniete cez Olduvai Gorge, s najstaršími nájdenými stopami človeka, do krátera Ngorongoro. Tento kráter je jedinečnou oblasťou z rôznymi biotopmi a množstvom zvierat. Žije tu päť svoriek levov, ba dokonca aj vzácny nosorožec čierny. Jedinečné miesto na Zemi, kde uvidíte všetkých zástupcov afrických divokých zvierat, okrem žiráf. Po ôsmych dňoch na cestách za africkou divočinou sa vrátite do Arushe, odkiaľ Vám bude poskytnutý transfer na letisko Kilimanjaro podľa plánu odletu Vášho lietadla.

Tip č.2 : Rozprávkový Maurícius
Pokiaľ nie je divoká príroda to pravé pre Vás a túžite po panenských plážach, navštívte Maurícius. Tento ostrov honeymoon_10 vytvorí neopakovateľnú romantickú kulisu na medové týždne.
Maurícius Vám ponúkne svoje krásy na obdiv na severe aj na juhu ostrova. Pamplemousses Garden – Kráľovské botanické záhrady , Port Louis – hlavné mesto ostrova a Grand Baie – tradičné turistické centrum,  sú miesta, ktoré navštívite na začiatku pobytu. Určite Vás oslovia svojou exotickou krásou. Počas ďalších dní navštívite južnú časť ostrova, kde sa nachádzajú atrakcie ako 7 Colour Curipipe – nádherne sfarbené pieskové duny vulkanického pôvodu a vodopád Chamarel. Ďalšou atrakciou je výlet na ostrov Ile Aux Cerfs, kde sa môžete oddať vodným športom či golfu. Samozrejme, Indický oceán a nádherné pláže ostrova sú Vám neustále k dispozícii. Vitajte v raji.

Tip č.3 : Romantické Seychelly
Ďalšou  možnosťou prežitia romantickej svadobnej cesty sú Seychelly. Jedenásť dní strávených na ostrovoch Mahe a Praslin budú patriť k nezabudnuteľným chvíľam Vášho spoločného života. Služby päťhviezdičkového hotela, bazén, reštaurácie a bary sú samozrejmosťou. Navštívite záhradu Eden, poplavíte sa na vlnách honeymoon_54 Indického oceánu a zažijete piknik na ostrove lásky. K tomu pláž a belostný piesok, slnko a milovaný človek po Vašom boku. Rozhodne si tento zážitok nesmiete nechať ujsť.
Koľko ľudí, toľko chutí, a platí to aj o plánoch na svadobnú cestu. V našej ponuke nájdete aj výstup na Kilimanjaro či menej náročný štít Mt. Keňa, potápanie sa ku koralovým útesom pri ostrove Pemba, kde máte k dispozícii loď s kapitánom a potápačským vybavením, návštevu kmeňov Zulu v Južnej Afrike a golfové ihriská a aj pobyt na ostrove korenia – Zanzibare.

Dúfam, že sme Vás inšpirovali a svadobná cesta bude pre Vás nezabudnuteľným zážitkom na celý život, nech ju už strávite kdekoľvek. A ak ju môžete stráviť kdekoľvek, tak prečo nie v Afrike?
Láska, Bože, Láska…

Katarína Serinová
www.simbasafari.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.