CK INTERMEDIAL informuje

PR článok – Turistické strediská na Istrii patrili k najvyhľadávanejším už v časoch Rakúsko-Uhorska, čo napomohlo tomu, že sa stali najrozvinutejšou oblasťou turistického ruchu v Chorvátsku. Kto hľadá kvalitné služby, medzi ktoré patrí vysoký štandard ubytovania, chutná a zdravá kuchyňa, obľúbené vína, športové vyžitie i možnosti zábavy, ten si v strediskách Rovinj, Poreč, Vrsar a ďalších príde na svoje. Výhodou je tiež dostupnosť – iba približne 400 km vzdušnou čiarou nás delí od Jadranského mora. A že chorvátsky Jadran patrí k najčistejším moriam, nás presviedčajú i najnovšie výskumy a ocenenia množstva pláží chorvátskeho Jadranu modrou zástavou za čistotu mora.

ROVINJ a jeho okolie je vďaka famóznej atmosfére turisticky najpríťažlivejším mestom na Istrii. Tá spočíva v harmónii modernej i starobylej architektúry s prírodou, najmä prírodnou rezerváciou Punta Corrente a Škarabou. Mesto je obklopené storočným cédrovým, borovicovým a píniovým lesom, pobyt tu je balzamom pre alergikov i prieduškárov. Blízky Limský záliv je prírodnou zvláštnosťou a častým cieľom výletných lodí zblízka i zďaleka. Staré mesto je pretkané malebnými uličkami s množstvom galérií, reštaurácií, vinární, zmrzlinární a kaviarní.V oblastnom umeleckom múzeu turista nájde bohaté zbierky rôzneho umenia od 15. stor. až po súčasnosť. Mária Terézia tu dala postaviť nemocnicu, rovnako ako svoje letovisko. Mestu dominuje najväčší barokový kostol na Istrii – kostol sv. Eufémie z r.1736, ktorý sa vypína na vrchole starého mesta, ktoré stálo pôvodne na honeymoon_21 ostrove. Na 60 m vysokej veži kostola sa týči 6-metrová otáčavá socha sv. Eufémie. V kostole je sarkofág sv. Eufémie, umučenej v r.304, ktorú sem podľa legendy doplavilo more v sarkofágu.
Od kostola sa vinie ulica Grisia s veľkým počtom umeleckých galérií. Umelci tu žijú vo veľkej komunite a v druhú augustovú sobotu sa tu každoročne koná prehliadka diel výtvarníkov maliarov, keramikárov a sochárov.
Rovinj je vyhľadávaným miestom aj športovcami pre desiatky tenisových kurtov, volejbalových i basketbalových plôch, potápačmi, pre ktorých je lákadlom priezračné more a vrak lode Baron Gautch, potopenej v roku 1914, ale aj tými, ktorí radi zavítajú na skalnú stenu Fantázia, ideálnu pre voľné skalolezenie.

Zaujímavosti:
Rovinj, Pazin a Limský fjord zrejme navštívil aj významný spisovateľ Jules Verne, keďže sem umiestnil dej svojho románu o Matyasovi Sandorfovi – Nový gróf Monte Christo. Chorvátske scenérie zaujali tiež filmárov, v Limskom zálive sa napríklad nakrúcal film Winnetou.

Tip na výlet:
Prírodná rezervácia Punta Corrente na Zlatom myse (Zlatni rt) sa viaže k menu baróna Hűttenrodta, ktorý tu dal vysadiť koncom 19. storočia viac ako tisíc druhov rastlín a drevín, a dnes je park oázou pre domácich aj turistov, ideálny na prechádzky i pre bicyklovanie. Akvárium v Rovinji pomôže oboznámiť sa s podmorskou ríšou bez potápania. MONVI je názov veľkého zábavného centra, ktoré sa nachádza v južnej časti Rovinja. Je miestom stretnutia miestnej mládeže aj turistov na diskotékach, koncertoch domácich a zahraničných spevákov a skupín, ako aj v Bamboo-bare, President bare, La Playa Cocktail bare, Magnus summer bare, Big blue sweet bare, Multimedia bare, v pizzerii The Caribbean, v mexickej reštaurácii Los amigos alebo na umelej stene Climbing. Otvorené je v sezóne od 20-tej až do 6-tej hodiny ráno.

Ubytovanie:
Rovinj ponúka široké spektrum možností ubytovania – od lacnejšieho komplexu Valdaliso, v príjemnom prostredí a s vynikajúcou kuchyňou až po 4- a 5-hviezdičkové hotely na najvyššej úrovni, oceňované prestížnymi cenami napr. 4T Best Thomson ako svetové TOP hotely, vďaka čomu majú klientelu z celého sveta a ľahko sa Vám môžete stať, že v uličkách Rovinja natrafíte na známu celebritu.
Hotely sú aj na ostrovoch, napriklad na ostrove sv.Andrija wellnes hotel Istra****. Vyhľadávaným je aj hotel Eden**** a v auguste 2008 otvorený nový luxusný hotel Lone*****. Unikátna prírodná honeymoon_5 rezervácia Punta Corrente na Zlatom myse je na dosah týchto hotelov. Malebné kameňmi vydláždené uličky historického Rovinja s množstvom kaviarní, reštaurácií, pubov, a počeetnými galériami a výstavnými miestnosťami  nenájdete nikde v takom rozsahu ako tu. Je to tým, že práve tu žije veľa umelcov – výtvarníkov. Najmä večerná atmosféra je typická pre Rovinj. Počas letných mesiacov sa konajú rôzne festivaly a slávnosti, ktoré sú magnetom pre turistov z celého sveta. V Rovinji si nájde každý niečo. I pre zábavu a šport, i pre oddych. Pre aktívnu i oddychovú dovolenku. Idylické miesta, kde budete sami, i promenády, kde stretnete množstvo ľudí. A komu nestačí pobyt na jednom mieste, je tu množstvo zaujímavých výletov- pikniky na lodi, výlet na Brioni, do Puly, do Benátok a mnohé iné zaujímavosti.

www.intermedial.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.