Svadobné riziká.

Veľký deň, veľa ľudí, veľa starostí a veľa príležitostí na problém.

Žiaľ, akokoľvek nepríjemné toto konštatovanie je, problémy sa nevyhýbajú ľuďom ani vo svadobný deň. S trochou kumštu a pripravenosti sa však môžete vyhnúť aspoň tým najzákladnejším:

Nepite!
Pripiť si –  Áno. Opiť sa – Nie. Ani vy, ani váš už-manžel, ani jeho a ani váš otec. Je len málo vecí tak trápnych ako opitý mladomanželia, alebo ich rodičia. Ak vidíte, že niekto už začína mať naozaj dosť, taktne poproste čašníka, alebo kohokoľvek prísediaceho, nech mu už nikto nenalieva. Polnočné spievanie síce zvykne byť na množstve svadieb, najkrajšia spomienka to však určite nie je.

Nerozčuľujte sa!

Nevesta je tá, ku ktorej všetci vzhliadajú a hnev jej na kráse rozhodne nepridá. Očakáva sa od vás šťastie, úsmev, zopár slz a trochu nervozity, v žiadnom prípade však nie hystéria. Ak niečo nevychádza podľa vašich predstáv, zverte to mame, alebo najlepšej kamarátke. Je to váš deň, máte si ho užiť a nie stráviť ho organizovaním niečoho, čo aj tak nikdy nevyjde úplne podľa plánu.

Pozor na telefón!
O tom, že mobilný telefón v krajke svadobných šiat zastrčený mať nebudete nepochybujeme, pravdepodobne ani váš nastávajúci ho v tento deň nebude potrebovať. Keď však počas svadobného obradu zazvoní telefón jednému z hostí trapas je na svete. Vyhnúť sa mu dá jedine prevenciou, teda taktným upozornením prítomných ešte pred obradom buď v podobe malého nápisu, alebo slovného upozornenia.

Neprejedajte sa!
Z čisto praktických dôvodov  – aby vám neskôr nebolo zle. Neexistuje však žiaden spôsob ako zabrániť, aby sa neprejedali vaši hostia. V každom prípade, ak príde nevoľno niekomu z priateľov, nie je to ani spolovice také zlé ako keď príde nevoľno neveste.

Pozor na predstavovanie!
Býva milým zvykom, že nevesta a ženích nahlas predstavia svoju rodinu a priateľov ostatným zúčastnením. Na women_115 to, aby tento zvyk milý aj zostal je však potrebné uvedomiť si koľko je už príliš veľa. Osobná skúsenosť dosvedčí, že po štyridsiatom predstavenom sa už hostia nervózne obšmietajú a na osemdesiateho sa už sotva pozrú. Ak k tomu ešte pripojíte krátky životný príbeh ku každému z nich, stáva sa z predstavovania rovnaká zábava ako z prednášky o jadrovej fyzike. Každý musí približne odhadnúť koľko hostí je už priveľa, v zásade však predstavovanie splní svoj účel len na menšej svadbe kde je šanca, že si aspoň zopár ľudí zapamätáte.

Špeciálne požiadavky
Pred vašu sesternicu vegetariánku položia krásne naukladané kuracie prsia a pred strýka abstinenta fľašu tvrdého. Trapas, čo? Najmä ak sa mu dalo ľahko vyhnúť. Je celkom pravdepodobné, že vy ani váš nastávajúci nepoznáte všetkých pozvaných dôkladne. Preto sa je potrebné pýtať vopred! Je veľmi netaktné opomenúť vegetariánov, abstinentov, ale aj diabetikov a ľudí s alergiami na rôzne druhy jedla. Krátkym telefonátom, alebo e-mailom ušetríte zbytočné starosti sebe aj im.

Nebuďte až príliš zaneprázdnení!
Všetko je to jeden veľký kolotoč – jedlo, tanec, fotografie, kamera…a vy ani neviete čo skôr. Vo víre činností sa nestíhate venovať všetkým. Chyba! Hostia prišli na svadbu kvôli vám. Nezáleží na tom, že vaša teta sa na všetko sťažuje a jeho strýko je až nadmieru starostlivý. Slušnosť káže aspoň na moment sa pri nich zastaviť, opýtať sa ich ako sa i páči, vypočuť si prípadné sťažnosti a ja keď možno dopredu viete, že im nemôžete vyhovieť, usmiať sa a prikývnuť. Bolo by vrcholom neslušnosti mať na svadbe hosťa, s ktorým ste okrem gratulácie nestihli prehodiť ani dve vety. Stačí minúta – dve a všetci budú spokojní.

Autor:Emos/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.