Povedzte všetkým, kedy Váš deň D nastane

Poznáte to – svadobné šaty, oblek pre ženícha, kytica, jedlo, výzdoba, fotograf, kameraman, kapela, obrúčky,…

Na to všetko treba myslieť mesiace a mesiace dopredu. Ale predsa je tu ešte jeden malý háčik, na ktorý nesmiete zabudnúť a je dobré, aby ste ho vyriešili v dostatočnom predstihu – svadobné oznámenia.

Klasické, či netradičné?
V dnešnom liberálnom čase je možné vybrať si už aj netradičné oznámenie. Veľa agentúr dnes ponúka možnosť vytvoriť si oznámenie podľa vlastného návrhu, takže stereotypy dnes už nie sú nutné a vy si môžete vytvoriť oznámenie len podľa vášho vkusu. Ak patríte medzi klasikov je si stále z čoho vyberať a ponuku už navrhnutých oznámení si môžete pozrieť priamo v agentúre, kde si dáte oznámenie vyhotoviť. Ak patríte k netradičným párom, ktoré sa neboja liberálnejšej verzie a dokážete premôcť konzervatívne pripomienky zo strany príbuzných, môžete sa pri vytváraní oznámenia aj trocha odviazať.

Čierno-biele alebo vo farbe?
oznamenie2 Ďalšou dôležitou vecou je rozhodnúť sa v akej farebnej kombinácii si zvolíte vaše oznámenie. Máte radi klasiku v čierno-bielom, alebo preferujte radšej farebné odtiene akejkoľvek farby? Farba môže byť vaša obľúbená, alebo môže ladiť  s výzdobou, alebo sa vám jednoducho v spojení s papierom a písmom jednoducho páči. Pritom záleží len na vás, či preferujete jemné odtiene pastelových farieb, alebo máte radšej výrazné, dych vyrážajúce farby.

Potlač verzus obrázok
Okrem iného sa musíte rozhodnúť, aký obrázok, ak vôbec nejaký, na oznámení chcete mať. Momentálne sú veľmi populárne fotky snúbencov, ale klasický jednoduchý obrázok postavičiek je taktiež príjemný. Na druhej strane niektoré páry uprednostňujú jednoduchosť bez akýchkoľvek obrázkov a radšej si vyberú luxusný papier s potlačou. V tejto otázke záleží samozrejme taktiež iba na vás a možností je veľa, takže si vždy môžete vybrať. Stačí sa len rozhodnúť, čo sa vám a vášmu nastávajúcemu páči.

Rozmery a tvar 

Aj toto závisí len od vás. Ako sa vraví “Proti gustu žiaden dišputát” a v súčasnosti si môžete vybrať z rôznych tvarov – klasický obdĺžnik, ale aj tvar štvorca, či dokonca elipsy. Jednoduché, či skladané oznámenie rozmerov, aké len chcete. Všetko sa odvíja od vašej fantázie, nápadov, vašich možností a toho, ako ste si to vysnívali. Ide predsa o váš deň “D”, kedy musí byť všetko dokonalé a vaše oznámenie to už jasne naznačuje.

Rada na záver
Budete sa vydávať a chcete, aby o tom vedel celý svet? Tlačiť však toľko svadobných oznámení môže byť finančne náročnejšie, ako by ste si predstavovali? Nemusíte sa trápiť nad rozpočtom, ani smútiť nad tým, že o vašej svadbe nebude vedieť dostatočný počet známych. V dnešnom svete modernej techológie je ľahké vyriešiť aj túto záležitosť. Najbližším príbuzným, ktorých očakávate aj pri svadobnom stole určite pošlite oznámenie o svadbe v papierovej podobe. Ostatných známych však určite poteší aj to, ak im o svojej svadbe dáte vedieť prostredníctvom e-mailu. Dozvedia sa o tom možno netradične, ale predsa, a vy na tom zároveň ušetríte.

Autor:-emef-/SvadbaOnline.sk, foto: internet

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.