Drahý, vezmeš si ma?

Áno, čítate dobre. V titulku nie je žiadny preklep…. Je tam napísané DRAHÝ a nie DRAHÁ, z čoho logicky vyplýva, že žena sa pýta muža, či si ju vezme.

Vraj je to nenormálne? Kto a kedy povedal, že muž je ten, čo má ženu požiadať o ruku? Nikto a nikdy! Ak aj existuje také nepísané pravidlo, kašlite naň. Veď pravidlá sú na to, aby sa porušovali.  Dámy, nabrali ste v tejto chvíli odvahu, aby ste váš vzťah posunuli na ďalšiu métu? Ak je tak, čítajte ďalej a dozviete sa, ako na to.

Všetkým je nám jasné, že ak chce muž naozaj zapôsobiť na svoju partnerku pri zásnubách, tak prinesie poriadne veľký trblietavý prsteň, kyticu ruží, pozve Vás na večeru a nasleduje scenár, ktorý poznáme z romantických filmov. Ale čo keď je práve nežnejšia polovička dominantnejšou ako partner? Nie každá z nás má v sebe nekonečnú trpezlivosť a čakanie na zásnubný prstienok nebaví nikoho večne. Preto musí prebrať iniciatívu žena a zorganizovať poriadne zásnuby.

1. Zamyslite sa, či na to máte.
women_45 Ak ste si naozaj istá, že svojho drahého milujete celým svojim srdcom a viete, že s ním chcete stráviť zvyšok svojho života, prosím. Ale ak sa máte vydávať len preto, že všetky kamošky sú už pod čepcom, alebo Vám lezie hore krkom pišťanie mamy za ušami, že chce vnúčatá, radšej to čo najskôr zabaľte. Nemá význam prosiť o niečo, o čo sama nemáte záujem.

2. Prehovor do duše
Skôr, ako sa odhodláte vyrukovať na Vášho partnera s otázkou: „ Vezmeš si ma?“ , pripravte si múdru reč, s ktorou ako tak zapôsobíte. Chlapi sú väčšinou zmätkári čo sa týka vzťahov a keď ide do tuhého, zdupkajú. Preto majte pripravené múdre frázy tipu: „Veď je to len papier, tak ním spravme radosť rodičom“ , alebo „ Aj tak to raz muselo prísť“ a podobne. Pri troche šťastia Vám budúci snúbenec sadne na lep a Vy môžete začať s plánovaním svadby.

3. Dobrý darček nie je zlý
Ak je Váš partner zaťažený na šperky (nepoznám takého, ale isto sa niekde taký nájde), zvoľte prstienky. Milé women_44 „skoroobrúčky“ Vám budú pripomínať deň Vašich zásnub a ešte to aj celkom prijateľne vyzerá. Ak chcete oboch potešiť nejakým spoločným darom na ktorý určite nezabudnete, vyberte sa spolu na dovolenku. Jasné že to nemusíte všetko platiť z vlastného vrecka. Veď sú to predsa zásnuby oboch. Na platení sa dohodnete spoločne.
Ak by boli predsa len obe varianty príliš nákladne, zvoľte klasiku, teda večeru. Pri fľaške vína, ako to už býva zvykom, si poviete aj veci, ktoré by inak ostali v Pandorinej skrinke. Atmosféra bude uvoľnenejšia a Váš nastávajúci ľahšie prežije zistenie, že vo Vašom vzťahu nosí nohavice asi niekto iný ako on.

4. Záverečná
Ak sa Váš pokus o zásnuby skonči „happyendom“ , na záver skúste Vášho partnera upokojiť pár slovami o tom, nech sa necíti menejcenný a že Vy ste vlastne chceli len zabrániť nudnému stereotypu. Ste predsa obaja dospelí ľudia a na tom, že žena navrhne svadbu nie je nič zlé. Žijeme predsa v 21. storočí, kde je emancipácia už základom vyrovnaného partnerského života. Patriarchát je už predsa dávno za nami.

Autor: Radka Križanová /SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.