Účesy, účesy, ach tie účesy

Aj vás trápi otázka, čo vymyslieť s vašimi nepodarenými vlasmi vo váš svadobný deň?

Aj vás zaujíma, čo sa hodí k vašej dĺžke vlasov ? Ani vy sa neviete rozhodnúť, či zvoliť jednoduchosť alebo radšej pompéznosť? Kučeravé alebo vyžehlené? So závojom či bez závoja? Ak ani vy ešte stále neviete odpoveď na tieto otázky, nechajte sa inšpirovať našimi radami.

Krátke
S krátkymi vlasmi môžete i nemusíte mať problém. Záleží pritom od niekoľkých faktorov, ktoré váš účes ovplyvnia. Dôležitý je nie len strih vašich vlasov, ale i kvalita, a taktiež i to, či máte vlasy rovné, alebo kučeravé. Aj napriek nedostatkom však môžete z krátkych vlasov vyčariť zaujímavý účes, dôležité však je premyslieť si vhodné doplnky. V jednoduchosti je krása, a tak ak nechcete pompézny účes, stačí ak do vlasov použijete zaujímavé biele štipčeky v tvare kvetiniek a vlasy prichytíte smerom od čela do stredu a zvyšné vlasy necháte voľne. Je to veľmi efektné pri kučeravých vlasoch, ale rovnako dobre to vyzerá aj pri rovných vlasoch. Ak zasa máte rady čelenku, použite tú a vlasy jednoducho sčešte od čelenky smerom dozadu. Poprípade ich vytočte smerom von, či dnu. V prípade použitia závoja je dobré využiť trik s čelenkou, ale v tomto prípade vlasy nechajte len voľne.

DarkairWeddingStyle23205

Polodlhé
Pri polodlhých vlasoch máte predsa len možnosť viac experimentovať ako s krátkymi vlasmi. Môžete si nechať rozpustené všetky vlasy a ukryť ich pod závoj, pričom rovnako dobre to vyzerá s kučeravými i rovnými vlasmi. Alebo máte možnosť sčesať vrchné vlasy do nejakej kreácie, či polodrdola a zvyšné nechať rozpustené, alebo môžete všetky vlasy využiť na jednoduchý i zložitý drdol, a dokombinovať ho rôznymi ozdobami, ako sú kvetinky na sponkách, závoj, alebo i jemnými korálikmi. Nebojte sa experimentovať, ale ak si nie ste istá prílišnou extravaganciou, stavte radšej na klasiku, s ktorou sa budete cítiť najpríjemnejšie.

Dlhé
Vaše dlhé vlasy môžu byť na jednej strane devízou, pretože z nich môžete vyčariť naozaj veľkolepé dielo. Na druhej strane, to nemusí byť až taká výhoda, ak máte vlasy husté, ťažké a zle sa s nimi manipuluje, poprípade sú jemné a nedržia tak, ako by ste chceli. Pri dlhých vlasoch odporúčame, ak nechcete len jednoducho vyžehlené, prípadne jemne zvlnené vlasy ako rusalka, zájsť za kaderníkom, ktorý vám dokáže vykúzliť na hlave často majstrovský kus. A možností je dnes naozaj neúrekom, stačí si len vybrať podľa tvaru hlavy a typu vlasov.

Tip na záver
Milé nevesty v každom prípade nech už máte vlasy akejkoľvek dĺžky prispôsobte váš svadobný účes vašim svadobným šatám. Ak máte šaty jednoduchého typu a strihu môžete si dovoliť aj extravagantnejší a pompéznejší účes. Ak však budete na svadbe žiariť v krinolíne zvoľte radšej niečo jednoduchšie. V každom prípade vyskúšajte viacero verzií a možností a vyberte si tú, ktorá sa vám najviac páči a nebojte sa dať na radu odborníka, prípadne vašej mamy, či kamarátky.

Taktiež si dohodnite s kaderníkom jednu skúšku ešte pred svadbou, aby vám ukázal, aký účes by sa páčil vám, poprípade, či sa vám účes bude páčiť aj v spojení so šatami a vašim typom tváre, lebo je WeddingHair3 lepšie vidieť to v reáli ako len na obrázku, a taktiež si odskúšate, či sú vaše vlasy vhodné na ten, ktorý účes, a ako dlho vám tento účes vydrží.
Nech si už vyberiete akýkoľvek účes, hlavné je, aby ste boli spokojná, a pre istotu si ukryte do kabelky lak na vlasy, alebo i niekoľko sponiek, aby vás nič neprekvapilo nepripravenú, a boli ste pohotová si poradiť s akýmkoľvek zaváhaním v každej situácii.

 

text: -emef- /SvadbaOnline.sk  foto: internet

Komentáre k "Účesy, účesy, ach tie účesy"

  1. lulik hovorí:

    podla mna je dolezite vyskusat viacero ucesov a poradit sa s kadernikom, ktory vam najviacej pristane. celkom pekne svadobne ucesy som nasla tu:
    http://www.vlasy-ucesy.net/svadobne-ucesy

  2. bella hovorí:

    podla mna je najdolezitejsie, aby sa nevesta citila dobre.. najlepsie je zverit sa do ruk odbornikovi a absolvovat tolko skusok pokial sa nenajde ten pravy uces-ktory sa hodi aj k satam a tiez sa pri jeho noseni citite dobre.. mne sa ten moj svadobny uces velmi pacil a mala som naozaj dobry pocit. :

    http://www.svadbaonline.sk/index.php?option=com_rsgallery2&itemid=34&page=inline&id=22763&catid=819&sectionid=12&limitstart=0

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.