Svadobný úsmev s bielymi zubami

Každá žena túži mať na svojej svadbe krásny biely úsmev. Životný štýl, stres ale aj starnutie spôsobuje , že sa naše zuby stávajú tmavšími.  Existuje mnoho faktorov a činností ktoré denne vykonávame, ktoré môžu  prispieť k tomu, že na zuboch máme stále viac a viac škvŕn.

Preto tak ako aj v zahraničí už aj u nás čím ďalej tým viac ľudí vyhľadáva spôsob na efektívne a dlhotrvajúce bielenie zubov.
Pri hľadaní správnej metódy je potrebné myslieť na nasledovné:
1.    Proces musí byť rýchly a pohodlný
2.    Bielenie by malo vydržať čo najdlhšie
3.    Bielenie musí byť zdravotne nezávadne a efektívne women_139
4.    Malo by byť spravené pod odborným dohľadom

Čo je vlastne bielenie zubov?
Bielenie zubov je vo svete považované za tzv. New facelift –  operácia spravená bez použitia nožov a rezania , kde je možné vidieť okamžitý výsledok. Dnes sa vo svete použivajú rôzné techniky.V Austrálii patrí k  najčastejším spôsobom používaným na bielenie zubov tzv. Modré svetlo.
Celý princíp spočíva v tom, že sa zuby najprv vyhladia, aby sa odstránil zubný kameň.Následne sa pery, ďasná a jazyk dobre pozakrývajú aby neboli poškodené samotným bielidlom. Silný hydrogén peroxid gél sa natrie na povrch každého zuba a potom sa ožiari špeciálným modrým svetlom. Výsledný efekt sa dostaví do jednej hodiny.

Niektorí zubári ponúkajú ako riešenie tzv. Bieliacu podložku. Jedná sa o špeciálny modul ktorý obsahuje bieliaci gél. Násadky z mäkkého plastu sa prispôsobia kontúram Vašich zubov. Po nanesení gélu je potrebné nosiť tieto násadky 1-24 hodín podľa pokynov Vášho zubára. Jedná sa o lacnejšiu ale menej efektívnu formu vybielenia zubov.

Zopár rád pred samotným bielením zubov:

1.    Predtým ako si začnete bieliť zuby prosím skontrolujte, či sú Vaše zuby čisté, pretože bielaci gél nedokáže preniknúť cez zubný kameň
2.    Bielenie zubov je viac efektívne u žltých alebo hnedších zubov ako u sivých. women_140
3.    Antibiotiká ako sú tetracyklín môžu spôsobiť škvrny na zuboch , ktoré sa nedajú vybieliť.
4.    Bielenie môže vyvolať citlivosť zubov po dobu 48 hodín
5.    Tehotné alebo dojčiace ženy by nemali používaž bielacu metódu na bielenie zubov.
6.    Po vybielení zubov sa snažte nepiť čaj, kávu, červené víno, kakao, sójovú omáčku alebo fajčiť pretože bielenie sa môže minúť účinku.

Zdroj: www.weddingportal.com.au

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.