Svadobné líčenie a farby

Každá nevesta by chcela byť vo svoj jedinečný deň tá najkrajšia zo všetkých. Každá má však inú predstavu, ako by to malo vyzerať.

Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ako by to svadobné líčenie malo v našich končinách vyzerať.

V našej kultúrnej tradícii sú pre nevestu klasické dlhé šaty – môžu byť romantické, či v štýle jednoduchej elegancie. Neurobíte žiadnu chybu, ak si vyberiete i biely kostým, sukňový, či extravagantnejší nohavicový. Dôležité je zladiť sa so ženíchom .

Podľa toho, ako veľkú svadbu plánujete a v akých priestoroch zvoľte i vás svadobný odev. Ak má ženích oblek, môže byť u vás i kostým. Ak bude mať žaket, smoking, či dokonca frak siahnite po bohatšej bielej róbe.
Líčenie  a farebný typ
Líčenie nevesty má zdôrazniť pekné rysy tváre, zvýrazniť jej krásu a malo by pôsobiť sviežo. Podľa vášho farebného typu, farby pigmentov nachádzajúcich sa v očiach, pleti a vlasoch by ste mali  vybrať odtieň šiat – od zimnej snehovo bielej, lomenej bielej (napríklad farba plachty), maslovo bielej až po krémovú ecru (farba škrupinky vajíčka, sivožltobiela).

Ak je vaše sfarbenie skôr matné pristane vám lomená biela či ecru. Ak sú oči jasné, jagavé a pleť žiari, potom siahnite radšej po čisto bielych tónoch. Ak máte prirodzene červenkavé vlasy bude lepšia ako snehovobiela maslová, či ecru. Väčšina žien stredoeurópskeho typu je letný, alebo zimný typ.
Každá však vyzerá úplne inak. Leto môže byť jasné, klasické tlmené, alebo tmavé. Klasickú kontrastnú zimu predstavuje Snehulienka s jej bielou pleťou a kontrastne čiernymi vlasmi, ale je i jasná zima s jej jemnými jasnými svetlými ľadovými odtieňmi a tmavá tlmená zima so sýtymi studenými tónmi.

Jasný, žiarivý, tlmený typ

Máte jasné oči, žiarivú pleť a zlatisté blond, platinové, či čierne vlasy? Môžete byť jasný typ – klasická jar, jasná zima alebo jasné leto.
Ak vám slušia žiarivé odtiene jari, jesene alebo vysoká sýtosť a žiarivosť zimy ste žiarivý typ.
Tmavému typu pristanú tlmené odtiene teplé jesenné i studené zimné či letné.


Tiene 

Od tvaru a farby vašich očí by sa mal odvíjať výber farieb pre viečka.
Ak si vyberiete tzv. komplementárne farby, tie farbu vašich dúhoviek zvýraznia najviac.
K modrým očiam je to medená, broskyňová, žltooranžová, zlatá, žltá, hnedá. K hnedým naopak modrá, modrofialová, fialová zelenomodrá. Zelené oči pekne zvýrazní fialový a ružový tieň.
Modré oči: ružové, fialové, zelenkavé, hnedé (len nie červenohnedé tehlové, v tých by ste vyzerali na fotkách uplakane), žlté, žltooranžové zlatisté odtiene, svetlosivé a tmavošedé až čierne. Tesne pri mihalniciach tenučko nanesená modrá kontúrovacia ceruzka.
Hnedé oči: fialová, modrá, sivomodrofialové, modrozelené, zlatisté . Hnedá kontúra.
Zelené oči: ružové- fialové, hnedé, žlté, modré. Zelená kontúra pri mihalniciach.
Trendom je jemne nanesená linka pri horných mihalniciach.


Typ líčenia

Typ líčenia si vyberte podľa vášho vkusu a želania, ale nechajte si poradiť čo sa týka vhodnosti vzhľadom k veľkosti očí, ich vzájomnej blízkosti či naopak priveľkej vzdialenosti.
Vojde vám ešte takmer dľžka jedného oka medzi tie vaše?
Líčenie môže byť od jemne naneseného trblietavého tieňa napríklad v ružovej s tenkou linkou pri mihalniciach až po výrazne nalíčené oči viacerými odtieňmi. Záleží, čomu dáte prednosť a čo sa vám páči.
Z jemných typov napríklad kombinácia dvoch až troch tieňov nanesených podľa tvaru oka.
Intenzita tieňov na oku môže byť jemná, alebo i výrazná, podľa toho, čomu dáte prednosť.
Jasný výraznejší tieň v strede horného viečka vaše oči rozžiari.
Nevesta by mala mať výraznejšie nalíčené oči, takže fantázii sa medze nekladú.
Oči môžu byť nalíčené od jemného typu s vonkajšou zatvorenou koncovkou v tvare V, alebo otvorenou cez mačacie či dymové až po výrazné, kreatívne líčenie s kamienkami, kresbičkou, alebo ornamentom.

Pery nevesty môžu mať rôzne ružové odtiene. Ak dáte prednosť červenej vyberte si skôr jemnejší melónovo- červený / ružovočervený) odtieň. Pravú červenú pre svadobný deň neodporúčame. Ružové odtiene môžu byť svetlulinké, výraznejšie, perleťové, trblietavé, záleží, čo sa vám páči. Hnedý rúž sa na svadobné líčenie nehodí.

Trvácnosť líčenia
Make up – podklad sa nanáša až na korekcie pleti a zafixuje sa púdrom. Tak sa vytvorí podklad pod očné tiene, ktoré budú držať po celý deň. Ak chcete, aby vám rúž dlhšie vydržal, dajte si make up na pery, nalíčte , prepudrujte a zopakujte líčenie.  Svadobnú polievku to nevydrží, ale nejaké tie božteky a nápoje áno. Profesionálne urobené líčenie sa počas dňa i večera neopravuje, vydrží vám. Jediné, čo treba opraviť je rúž, či lesk na perách. Nezabudnite si do taštičky pribaliť pár papierových vreckoviek . Zídu sa po tanci, keď sa spotíte, vreckovku len jemne priložíte na tvár a pot odsajete obrúskom. Žiadne šúchanie, tak vám make up vydrží celý deň i noc.

Pred svadobným dňom si doprajte dosť času na skúšanie odtieňov.
Skúška líčenia by mala byť o výbere farieb a odskúšaní, ako sa v tom budete cítiť, kým je ešte čas na prípadné korekcie, nie o vkuse vizážistky.
Je to váš svadobný deň, nechajte si poradiť, čo sa týka intenzity farieb, ale typ a farbu líčenia si starostlivo vyberte. Venujte si zvýšenú pozornosť aj čo sa týka starostlivosti o pleť, do svadby sa dá ešte veľa stihnúť.

Adriana Čížiková, ac production
www.vizazista.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.