Notes nešťastnej nevesty / 24 časť/

Gabika pošle Cyrila za Ivetou, lebo vidí, že medzi nimi dvoma niečo je,… všetko Cyrilovi vysvetlí a potom ho nechá, pretože sa rozhodla, že je na čase dať svoj život doporiadku. Marcel medzičasom utiekol do Anglicka.

Iveta:
Bolo pred polnocou keď niekto začal búchať na dvere, akoby horelo. „Iveta otvor! To som ja, Cyril!“ ozvalo sa z chodby a ja som primrzla k podlahe. „No tak otvor, musíme sa porozprávať.“ Nakoniec som mu otvorila. Stál tam, delil nás od seba iba prah dverí a mlčky sme na seba hľadeli dlhé sekundy, ja osobne som nič  hovoriť nepotrebovala a vedela by som naňho takto pozerať pol večnosti.
Gabika mi všetko vysvetlila a ja som premýšľal. Chcem byť s tebou.“
Nezmohla som sa na odpoveď a skôr, než by som si nejakú aj poskladala sa cez prah naklonil ku women_8 mne a jeho pery sa jemne dotkli mojich. Potom o niečo silnejšie a ledva som si stihla uvedomiť, že odrazu sme sa vášnivo bozkávali. Bola to asi najkrajšia chvíľa v mojom živote.  Mozog mi vypol a vnímal len ohňostroj vybuchujúci všade naokolo. Nebudem tu popisovať všetky intímne detaily, no rozprávali sme sa hrozne dlho. Cyril odišiel až nadránom a ja som mala pocit, že toto je len začiatok dlhých rozhovorov, ktoré nás čakajú. Ani som si neľahla a vôbec mi nevadilo, že do práce som šla nevyspaná. Vznášala som sa na svojom vlastnom ružovom obláčiku po tom, čo mi Cyril povedal, že od prvej chvíle čo ma zbadal ma nevedel dostať z hlavy. Rozprávali sme sa aj o Gabike, bolo mu jej ľúto, no sama ho poslala za mnou a on vraj má pocit, že takto je to správne. V práci mi ešte došla krátka esemeska:
„Si ta najuzasnejsia zena aku som kedy stretol. Neviem sa dockat az ta uvidim znova“
Radosť, ktorá zo mňa sálala na všetky strany, si len sotva viete predstaviť.

Elena:
To ako celú tú záležitosť s napadnutím Gabika zvládala a ako ju to prinútilo prehodnotiť svoje konanie, ma skutočne inšpirovalo vyriešiť niečo tiež.
Rišo, môžem?“ opýtala som sa brata opatrne, keď sedel za počítačom. Nehovorili sme spolu už poriadne dlho.
Hm,“ bolo mi odpoveďou. Neostávalo mi iné, len sadnúť si a začať sama.
Vieš, ja viem, že máš  Martinu rád a podľa toho, že sa so mnou ani s Ivou nerozprávaš si myslím, že vieš o našom rozhovore.“ Rišo mlčal, nepovedal ani slovo. „Nemysleli sme to zle,“ pokračovala som, „ ale si náš brat a jasné, že sa staráme s kým si.“
Ešte chvíľu bol ticho až nakoniec povedal: „Už nie sme spolu.“
Rozišli ste sa?“ opýtala som sa prekvapene.
Nechal som ju,“ odpovedal Rišo bez toho, aby na mňa pozrel.
Prečo?“
Klamala mi.“
V sekundu mi doplo čo sa medzi nimi dvoma asi mohlo odohrať. Môj typ bol, že Martina mu povedala pravdu o svojej minulosti a aj o našej návšteve. On sa s ňou rozišiel a so mnou a Ivou sa prestal baviť. Ďaleko od pravdy som nebola.
Nemali ste do toho pchať hubu ani jedna,“ odpovedal sám na moje dohady.
women_91Inak by ti o tom nikdy nepovedala,“ snažila som sa to vysvetliť, no v skutočnosti som sa za nás dosť hanbila.  Asi sme sa do toho naozaj nemali miešať.
Možno povedala a možno nie. To už je jedno,“ uzavrel to Rišo a nastalo ticho, až nepríjemné.
Prepáč, aj za Ivetu, bola to hlúposť,“ ozvala som sa napokon, keď už sa nedalo mlčať.
Keby som vede, že ťa Ďuro klame, asi by som za ním tiež šiel, ale zmlátiť ho.“ Takmer som sa zasmiala, o dosť menší Rišo by Ďurovi sotva mohol ublížiť, ale chápala som aj ako to myslel.
Takže sa nehneváš?“
Rišo sa zamyslel: „Ešte sa mi chvíľu chce byť vytočený, potom sa uvidí.“
To už som vedela, že všetko je v pohode. A musím povedať, že také ospravedlnenie a rozhovor má niečo do seba. Cítila som sa odľahčenejšia , uvoľnenejšia pripravená čeliť už iba mojej svadbe a žiadnym ďalším problémom.

Vyzeráš ako z rozprávky,“ nadchýnala sa Iveta o niekoľko týždňov neskôr na finálnej skúške mojich šiat. Ťažko povedať nakoľko bola úprimná, v poslednej dobe sa nadchýnala úplne všetkým. Chodenie s Cyrilom s ňou porobilo divy. Na jednej strane začala byť milá, zlatá, sladká, na tej druhej pravdepodobne prestala používať mozog. Najväčšia zaľúbenosť vraj prejde do dvoch rokov, nezostávalo nám iné len čakať. A Cyril ju nosil na rukách (doslova), žiaril ako slniečko a pred spaním jej volal vždy aspoň dvakrát. Na moje veľké prekvapenie to Gabika znášala skvelo, dokonca im to úprimne želala a tešila sa s nimi. Tá bitka ju skutočne v niečom zmenila, akoby tej  noci dospela  a dosiahla nejaké tajomné poznanie, ktoré na ostatných ešte len čakalo.  A veľmi aktívne pomáhala organizovať svadbu (hej, Iveta bola teraz tak trochu mimo). Ja som bola každým dňom nervóznejšia a nervóznejšia. Netušila som, že to budem prežívať až takto, čím bližšie bol termín, tým to bolo horšie. Dokonca som párkrát zo stresu až vracala, tak veľmi som sa bála. V jednom kuse som sa uisťovala, že je všetko vybavené, všetko pôjde dobre až kým sa Ďuro nenahneval a nevzal ma na víkend len tak sa kúpať. Vypnutie od celého toho cirkusu sa mi zišlo, pretože svadba bola už doslova za dverami a ja som sa začínala skutočne báť.

Autor: emos/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.