Notes nešťastnej nevesty /21 časť/

Elena oslávi svojej narodeniny oslavou s rodinou  a priateľmi a od rodičov a Ďura dostanú ako darček byt, keďže Ďuro je s mamou na vojnovej nohe kvôli hosťom. Gabike dal Marcel na chvíľu pokoj, no Cyril s Ivetou od seba celú oslavu nevedia odtrhnúť oči. Elena nevie či Martina niečo Rišovi povedala, lebo sa s ňou nerozpráva.

Zoznámte sa s mojim novým bytom. Má dve izby, pekné nové podlahy, starú linku, ktorú bude treba o pár rokov vymeniť a výhľad do parčíku za panelákmi. Práve dnes som doňho kúpila nástenné hodiny a hrdo ich zavesila v kuchyni nad dvere. Ja viem, taká blbosť, ale urobila mi obrovskú radosť. Ak vám napadá otázka ako na toto všetko môžem mať čas, keď je svadba takmer za dverami, vedzte, že mám osobnú svadobnú plánovačku – Ivetu. Na oslave mojich narodením toľko pozerala na Cyrila, až sa teraz z toho musela spamätávať. Usúdila, že perfektný spôsob liečby zlomeného srdca je pracovať, pracovať a pracovať.  Najlepšie na mojej svadbe. Spočiatku som sa aj bránila, no potom som si povedala, že nemám byť sprostá a keď si niekto chce vziať na plecia moje starosti – smelo do toho! Úprimne, ani som nemala šajn čo Iveta vlastne robí, vedela som akurát, že moje šaty sú vybavené, miesto tiež a výzdobu som si želala vo fialovej farbe. O všetko ostatné sa postará  Iva a nemala som dôvod neveriť jej. Inak, túto taktiku zvaliť aspoň časť organizácie na niekoho iného môžem iba odporúčať, pretože keď sme sa večer stretli bola som úprimne prekvapená tým, čo všetko stihla.

Potvrdila som fotografa, dobre, že ma to napadlo už skôr. Vybrala som kombináciu výzdoby bielej, svetlo fialovej a tmavej fialovej, pekne to spolu ladilo. Objednala som kvetinovú výzdobu, trvala som na bielych ružiach, ale musím sa ešte dohodnúť v kvetinárstve, aby sa to veľmi nepredražilo,“ chrlila zo seba informácie a ja som len tak čumela.
A čo si dnes urobila ty?“ opýtala sa ma zrazu.
No,“ zaváhala som, „bola som v práci a kúpila som hodiny do bytu.“
Iveta na mňa pozrela tak, až som sa zahanbila: „Musíš sa viac snažiť.“
Chcela som jej na to čosi odpovedať, no zazvonil mobil a šla som ho zdvihnúť. Musela som vyzerať skutočne women_99 prekvapene keď som uvidela meno na displeji, pretože Iva sa opýtala: „Kto to je?“
Ďurova mama,“ povedala som a s poriadne stiahnutým hrdlom som hovor zodvihla.
Elenka?“ opýtala sa podozrivo milo.
Dobrý deň.“
Elenka, som rada, že ťa počujem. Volám lebo,“ krátke zaváhanie, „lebo by som sa s tebou chcela stretnúť.“
Ak som doteraz mala stiahnuté hrdlo, tak teraz som prestala aj dýchať a v hlave sa mi vynorili tie najkatastrofickejšie scenáre. Hneď som si predstavila ako mi tým istým milým hlasom oznamuje, že chce zrušiť celú svadbu, alebo že poštve Ďura proti mne. Alebo, že zavolala ďalších dvadsať ľudí.
V poriadku,“ odpovedala som v rozpore s tým čo som si skutočne myslela.
Dohodli sme sa na dni a čase a keď som zložila, Iveta už netrpezlivo čakala na môj report.
Tak čo chcela?“
Stretnúť sa.“
To som z toho pochopila, ale prečo?“
Pokrčila som plecami a pravdivo povedala: „Neviem, vraj sa len chce stretnúť.“ So svojimi obavami som sa Ive nezdôverila. Namiesto toho som otočila tému: „Nevieš, Martina to už Rišovi povedala?“
Ťažko povedať. Rišo so mnou nehovorí, takže asi hej.“
Prikývla som: „Tak potom nám to podľa plánu nevyšlo.“ A skutočne, ak Rišo s Martinou ostal a nás odstavil, tak sa to celé otočilo proti nám.

Gabika:
 Bolo tesne pred jedenástou a s Cyrilom sme dopozerali film, ktorý bol strašná konina. On bol trošku rozladený, že som vybrala práve toto, ale kto to mal vedieť? Odprevadila som ho z bytu až dolu pred vchod, women_90 pár krokov po chodníku, pobozkala ho na rozlúčku a sledovala ako odchádza.
Gabika,“ ozvalo sa šeptom z tmy. Aspoň sa mi tak zdalo, no mohla to byť aj moja fantázia.
Gabika,“ zašepkal čísi hlas ešte raz a toto som si už zaručene nevymyslela.
Cyril vylez, nie je to zábavné a ešte pred chvíľou si náladu na srandičky nemal,“ povedala som do tmy a nahnevane si prekrížila ruky na prsiach.
Chvíľku bolo ticho a potom sa ozvalo oveľa bližšie než predtým: „Cyril odišiel.“
Doslova mi prešiel mráz po chrbte, no kým som sa stihla spamätať Marcel stál už predo mnou.
Takže sa volá Cyril,“ povedal a dlaňou mi prešiel po líci. Náhle tú ruku odtiahol a prišla facka. Skôr než som sa stihla uhnúť prišla ďalšia. A potom rána do brady a kopanec do nohy. Spadla som na zem, pocítila úder do brucha a to bolo posledná vec, na ktorú som si pamätala.
Ďalšia spomienka potom bolo až húkanie a ruky čo ma kládli na nosidla. Ešte nikdy som nebola v sanitke a tomu mužovi, ktorý sedel pri mne som chcela povedať čo sa stalo, no namiesto toho som iba kašľala krv.

Autor: emos / SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.