Notes nešťastnej nevesty / 20 časť/

Gabiku na rande s Cyrilom prekvapia ďalšie agresívne esemesky. Elena s Ďurom rozoberajú hostí, ktorých jeho mama pozvala tajne navyše, Elena navrhne, nech si ich príchod svokra zaplatí. Spolu s Ivetou sa Ela vyberie za Martinou a oznámia jej, že buď povie Rišovi o svojich klamstvách sama, alebo to urobia ony.

Do svadby ostávali od dnešného dňa dva mesiace. To je 8 týždňov a 56 dní. A mňa začala chytať celkom slušná nervozita a problémov sa začalo kopiť toľko, že som  ledva venovala pozornosť svojim narodeninám. Celkovo nepatrím k ľuďom, ktorí by z narodenín robili veľkú slávu a radšej si to pekne odbavím v tichosti, aj keď pekným darčekom nepohrdnem. No tohto roku som mala svadbu za dverami a naštvanú svokru pred nimi. V priebehu posledných dní sa totiž Ďuro so svojou mamou rozprával o ďalších šestnástich hosťoch, ktorých ona dosť drzo tajne pozval. A podľa toho čo vedela, ten rozhovor nedopadol najlepšie. O jeho detailoch som nič nevedela, Ďuro sa o tom nechcel ani slovom zmieniť a bolo zbytočné to z neho ťahať. Čo budeme s tými ľuďmi navyše robiť som nevedela. A aby bola moja nevedomosť úplná, ani Rišo sa so mnou nerozprával. Nevedela som či preto, že mu Martina povedala o našej návšteve s Ivetou, alebo to bola len nejaká čudná fáza, ktorá ho o pár dní prejde. Aspoňže Gabika bola pokojná, podľa toho čo vravela sa jej Marcel posledných pár dní neozval a ona bola presvedčená, že to určite vzdal. To, že sa jej Iveta vyhýba odkedy má čosi s Cyrilom, si vôbec nevšimla. Namiesto toho riešila moje narodeniny viac, než som ich kedy riešila ja.

No tak, Ela, sú to posledné narodeniny zaslobodna. Tie si musíš užiť. Poď, pôjdeme na pánsky striptíz, teraz bude na women_89 diskotéke,“ hučala do mňa, neverili by ste, že nie je splašená sedemnástka.
Nič také.  A vôbec, čo je to za somarinu? Pekne pôjdem s Ďurom na večeru a s tebou na kokteil, to je celé. „
Gabika vystrúhala zamračenú tvár: „Na kokteil chodíme každý rok, je to otrepané.“
Gabi, mám teraz sto iných problémov, aby som riešila narodeniny.“
„Práve o to viac by si si to mala užiť
,“ usmiala sa doširoka.
Tak si dáme dva koktaily,“ uzavrela som a Gabika sa zatvárila, akoby som bola ten najnudnejší človek na svete.

To, že niečo chystajú som sa dozvedela ešte predtým úplnou náhodou, tajili to veľmi dobre, no Cyril buď o utajení nevedel, alebo by z neho bol veľmi mizerný agent. „Tak večer u teba,“ rozlúčil sa so mnou keď sme odchádzali zo školy. A mne hneď ťuklo – prečo by išiel Cyril večer ku mne, keď som ho nevolala a keď mám zajtra narodeniny? Gabika sa zjavne s predstavou baru neuspokojila. Pokiaľ mi toho striptéra z diskotéky nedoniesla domov, nevadilo mi to. Raz som jeden striptíz videla. Malý chlapík s bruchom prevísajúcim cez lesklé tangá, veľmi nechutné, ale späť k veci. S Ďurom som bola dohodnutá na večeri v dobrej reštaurácii, na ktorú som sa fakt tešila. Túto pomaly už tradíciu som mala skutočne rada a aj tento rok som si ju užila. Keďže nie som bujarý oslavovací typ, dobré jedlo, pekné prostredie a usmievajúci sa Ďuro mi plne vyhovujú. Prekvapivé, ale bolo, že som nedostala počas večere darček, zjavne si ho nechával na neskôr a tak som musela vydržať.

Mám sa tváriť prekvapene?“ opýtala som sa ho keď sme sa viezli domov.
Najprv prekvapene zdvihol obočie, no potom sa len usmial: „Nevedel som, že sa to k tebe dostalo.“
Celkom nedostalo, iba viem, že sa niečo chystá.“
„Uhm
,“ prikývol Ďuro, „tak to ti nič nepoviem. Ale myslím, že budeš mať radosť.“

Nikdy som nemala oslavu narodenín ako prekvapenie, nevedela som ako sa mám tváriť, najmä keď som o tom vedela. Ale rozhodla som sa, že to prekvapenie aspoň zahrám,  nech im urobím radosť, keď sa už takto snažili. Nakoniec som prekvapenie vôbec hrať nemusela. V byte bolo všetko normálne ako malo byť, moji rodičia sedeli v obývačke a pozerali televízor, Rišo klasicky pri počítači. Už som si myslela, že to celé padlo, čo women_88 by ma skutočne prekvapilo, no skutočná oslava bola až za dverami mojej izby. Nemám šajn ako sa tam toľkí vošli, kamaráti, niekoľko kolegov z práce,  niekoľko Ďurových kamarátov, plná izba ľudí.  Ktosi ťukol do klávesnice a z počítača začala hrať chrapľavá verzia Happy Birthday, do  začiatku sa síce netrafili, väčšina ani do tónu nie, ale bolo to milé. A na to, že nemám rada oslavy sa táto skvelo vydarila.  Dokonca prišiel aj Rišo a Iveta vydržala v jednej izbe s Gabikou, aj keď celý večer na seba s Cyrilom pozerali tak, až ma to bolelo. Nechápem prečo za ňou nešiel, vôbec nerozumiem. Namiesto toho tam stál ako tĺk a držal Gabiku okolo pása. A aj slepý by videl, že ho to ťahalo k Ivete, Gabika musela byť strašne slepá.

Ak vynechám takéto momenty, lepšiu oslavu som nezažila. A zlatý klinec večera bol keď prišli moji rodičia, dali do ruky Ďurovi nejaký papier a on mi ho s gratuláciou podal. Nerozumela som tejto tajomnej výmene  a nerozumela som ani keď som roztvorila papier. Kúpno-predajná zmluva.
Nerozumiem,“ priznala som sa Ďurovi a rodičom.
Pozri sa poriadne,“ usmieval sa tak, že to viac už ani nešlo.
Kúpno-predajná zmluva…byt na ulici…“ stíchla som. „Čo to je?“
Všetko najlepšie, zlatko,“ povedal Ďuro a objal ma. A vtedy mi to doplo.
Jeminečky, to nemyslíš vážne! Čože?“
Trvalo hodnú chvíľu kým som sa upokojila  a predýchala to. Asi som musela pred všetkými ostatnými vyzerať ako blbec, ale to bolo teraz jedno.
Zložil som dokopy svoje úspory a veľkú časť dali tvoji rodičia. Aby sme mali kde bývať.“

women_85 Normálne neplačem, ani pri filmoch nie, no tu sa inak nedalo. Celé sa to vyjasnilo až chvíli. Pôvodný plán totiž bol, že po svadbe pôjdeme  na istý čas bývať k Ďurovým rodičom. A až teraz som sa dozvedela ako to vlastne bolo s jeho mamou. Vraj sa nenormálne pohádali, keď jej Ďuro vytkol tých ďalších napozývaných hostí. Podľa jeho slov sa to dostalo až  bodu kde mu povedala, že si ma nemá brať, lebo nechcem akceptovať ich rodinu. A tam to stopol a povedal, že dosť. Pravdepodobne jej to poriadne vykričal a rozhodol sa, že tam určite bývať nebudeme. Moji rodičia mi časť sumy dali ako darček a ďalšiu časť ako pôžičku s tým, že radšej budeme vracať peniaze im ako nejakej banke. A tak sme mali byt , malý dvojizbáčik, no ja som už v duchu plánovala farbu závesov. Na všetky starosti so svadbou som zabudla a na chvíľku sa prosto len tešila.

autor: emos / SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.