Notes nešťastnej nevesty / 19 časť/

Elena sa rozhodla pre jemne fialové šaty, ktoré si necháva ušiť. Spolu s Ivetou zistili, že Martina ich bratovi klame, no chcú, aby mu to povedala sama. Gabika má strach, že ju Ďuro sleduje a dôjde jej od neho vulgárny e-mail. Ďuro oznámi Elene, že jeho mama na svadbu tajne pozvala šestnásť hostí naviac.

Gabika:
women_88 Priznávam, Marcelova správa ma skutočne vystrašila, no našťastie už žiadna ďalšia nedošla. Vydýchla som si a povedala si, že pekný večer s Cyrilom mi pomôže odreagovať sa. Zavolala som ho na pizzu, nahodila sa do pekného trička a bola som pripravená vyhodiť Marcela z hlavy. Jasné, ešte pred pár dňami by som dala bol výplaty, aby mi zavolal, no ukázal sa byť celkom seriózne divný a tak naňho bolo treba zabudnúť. Ale aby som rýchlo preskočila k veci – večer mi vyšiel asi iba do polovice. Cyril bol milý, zlatý a šarmantný, on azda iný ani nevedel byť. Všetko prebiehalo v pohode, kým mi nepípla esemeska: „ Si teraz s ním? Ty obyčajná…“ a tak ďalej.
Stalo sa niečo?“ opýtal sa Cyril.
Nie, nie, nič. Prečo?“
„Lebo si celá zbledla
.“
Narýchlo som splácala výhovorku: „Ale nie, to mi len kolegyňa, že som zabudla poslať jeden dôležitý papier, tak so mnou trhlo.
Aha,“ prikývol Cyril chápavo a skôr než  som stihla mobil odložiť do kabelky, pípla ďalšia esemeska. To už som musela vážne vyzerať zle, lebo na mňa starostlivo pozrel: „S tým papierom to asi skutočne horí, však?“ Zovrela som pery, zatvárila sa najnevinnejšie ako to len šlo a prikývla som.
Odprevadíš ma domov?“ musela som sa to opýtať, sama by som rozhodne nemala odvahu ísť k sebe.

Elena:
Bolo už pomerne neskoro a Ďuro ešte stále sedel u mňa v izbe a poslušne čakal kým dotelefonujem. Hovor bol dlhý, aj keď som sa ho snažila skrátiť na najmenšiu možnú mieru. No Gabike sa vo všeobecnosti ťažko vysvetľuje, že práve v tejto chvíli nemáte čas riešiť jej telenovelové dobrodružstvá. Niežeby mi bolo jedno, že jej women_85 Marcel posiela divné správy, aj keď časti o tom, že ju sledoval som neverila, Gabika mala sklon dramatizovať, no momentálne som mala dosť vlastných problémov.
Čo ju trápi?“ opýtal sa ma Ďuro, keď som to konečne zložila.
Marcel jej posiela blbé esemsky a odkazy. Myslím, že len žiarli a ona to nafukuje.“
„O tom som už počul,
“ prikývol na moje prekvapenie Ďuro, „ no neviem či to na seba neprivolala sama. Raz behá s jedným, raz s druhým. Ale späť k tomu čo sme hovorili.“
Sadla som si oproti nemu a duchu sa vrátila tam, kde sme v predchádzajúcom rozhovore skončili. Teda nikam. Ďuro nešťastne pokrútil hlavou: Budú musieť zostať.“
Nedá sa im to nijako povedať?“ Už som bola pokojná, prvotný nával zlosti dávno pominul, čo mi pomohlo vidieť to trochu z nadhľadu.
„A čo im povieš? Prepáčte, pozvali sme vás omylom, nikam nechoďte?“
Ticho som uznala, že je to skutočne blbosť a nič také povedať nemôžeme. No aj tak mi to nedalo: „Len vieš, mamu trafí keď jej to poviem. Spomeň si ako sme vyškrtali celú moju širšiu rodinu, len aby bola svadba čím menšia. Bude trochu nespravodlivé keď tam budete mať o šestnásť ľudí viac.“

Môj nastávajúci pokrčil plecami: „Tak si zavolajte aj vy svojich, mne je to už úplne jedno. Len sa ma nepýtaj kto to zaplatí.“
Tvoja mama,“ blysla mi zrazu úplná samozrejmosť, „nech tých hostí čo pozvala ona, pekne aj ona zaplatí. My ich platiť nebudeme.“
A to bol vlastne aj záver nášho celovečerného rokovania. Stále som si bola istá, že moju mamu trafí keď bude počuť, že Ďurova rodina bude mať viac hostí ako my, ale to si s ňou budem musieť vyriešiť. Na oplátku si to Ďuro bude musieť vyriešiť so svojou mamou. Zaželala som mu veľa šťastia a povedala, že s tým jednak nechcem nič mať a jednak ani nie je dobré kaziť už dosť zlé vzťahy so svokrou ešte viac. Sama som bola zvedavá ako si s tým poradí.

Na druhý deň sme nabehli za Martinou. Doslova nabehli, keďže sme už všetko robili v mafiánskom štýle. Pôvodne chcela ísť za ňou Iveta sama, ale mala som obavy ako by to mohlo dopadnúť, a tak som sa pridala aj ja. Do bytu sme ani len nevošli a celú záležitosť sme odbavili vo dverách, trvalo to len pár minút. Martina nám otvorila, dostala celkom slušný šok keď nás zbadala, zavolala nás dnu a my sme slušne odmietli.
Prišli sme ti dať takú možnosť,“ povedala Iveta a mňa napadlo, že sa jej musím opýtať či predtým náhodou women_84 nepozerala nejaké filmy, alebo nečítala Krstného otca v rámci zabúdania na Cyrila.
O čo ide?“ zapojila sa Martina do našej hry na lacnú detektívku.
Vieme, že Rišovi klameš v mnohých veciach a bolo by dobré, ak by si mu to povedala sama, skôr než mu to povieme my,“ skočila som do toho ja.
V ničom Rišovi neklamem.“
Naozaj? A čo takto, že si nikdy nikoho nemala a svoju prvú veľkú noc si nechávaš iba preňho?“ Iveta pri spojení „veľká noc“ zošpúlila pery a rukami spravila gesto ako keby obkresľovala plážovú loptu.
Dosť dlho bolo ticho a hučal jedine výťah v pozadí.
Porozprávam sa s ním o tom,“ povedala Martina. Prikývla som, odsúhlasila jej to, rozlúčila sa a ťahala Ivetu preč. Tá by asi ešte bola zostala na pár vyhrážok, no mne sa vôbec nezdali potrebné.

Autor: emos / SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.