Notes nešťastnej nevesty / 18 časť/

Ivetin plán sledovať Martinu, aby o nej zistili niečo zlé, nevyzerá úspešne až kým neobjavia muža o ktorom si Iva myslí, že je Martinin ex. Gabike sa konečne ozve Marcel, no keď mu ona povie, že má iného, dostane záchvat a začne sa jej vyhrážať. Vystrašená zavolá Ďurovi, ten má však oveľa väčšie problémy keď príde na to, že jeho mama tajne na svadbu pozvala ďalších šestnásť ľudí.

Elena:
Prstom som ukazovala na obrázok jemne fialových šiat vytlačených z internetu a krajčírka prikyvovala hlavou. Veľmi milá pani v strednom veku a veľmi vychválená. Stretko som mala dohodnuté už dlhšie, šatami som si nebola istá, no tieto som objavila večer po polnoci a boli láskou na prvý pohľad. Aspoň čiastočná odmena za sledovací večer s Ivetou. Ťažko povedať či bol nakoniec úspešný – Iva vyhlásila, že áno, no mne sa až taký super nezdal. Z chlapíka, o ktorom bola Iveta presvedčená, že je Martinin bývalý sa nakoniec vykľul iba jej kamarát a aj to sme z neho vytiahli len tak, že ho tam moja sestra (ktorú som dovtedy z tejto stránky vôbec nepoznala) začala okázalo baliť a prinútila ho pozvať nás na pivo. Chvíľu to z neho šlo ako z riadne chlpatej deky, no pri začiatku tretieho pohára sme sa ho mohli opýtať konečne aj na Martinu.
Nebola taká, normálna baba, žiadne časopisy, ani tie kecy, nič. A odkiaľ vy ju poznáte?“
„Je to stará kamarátka, dlho sme sa nevideli,“
zaklamala pohotovo Iveta. Vymyslela si, že sme ju akurát predtým women_88 videli od neho odchádzať, a že sa nám zdalo, že je to ona.
No, nebude sa vám teraz páčiť,“ povedal Martinin kamarát a usmial sa na mňa.
„A má teraz niekoho?“ Iveta sa rozhodne nebabre.
Chlap pokrútil hlavou: „Ne, teraz nikoho.“
Teraz? A predtým mala?“ chytila sa Iva pohotovo slovíčka a ja som sa nestačila čudovať, že chlapíkovi sa zdá takýto výsluch celkom normálny.
Mala, veď celkom kočka.“
A zhruba takto sme sa dozvedeli, že Rišova Martina zďaleka nie je taká svätica akou sa robí, a že panna tiež už práve nie je (rozhodne si to pre nášho Riša neodkladala). Keby som ja nebola taká tolerantná a humanistka a ktovie čo všetko ešte, Iveta by už bežala za bratom, vykričala by mu to a potom by ho prinútila upáliť Martinu na hranici. No ja som sa postavila, trochu sa s ňou pohádala a nakoniec sme sa dohodli, že Martine  o tomto dáme vedieť, nech mu to povie sama. Jednak nás Rišo neprizabije a jednak to má právo vedieť od nej a nie od nás.
A keď som sa konečne dostala do svojej izby po strelených dvoch dňoch sledovania urobila som si ovocný čaj, vzala keksy a sadla k internetu, obzerala stovky a stovky rôznych šiat a konečne mi bolo dobre.

Gabika:
Možno som trochu strelená, ale paranoidná nebývam. Lenže skúste nebyť keď na každom kroku vidíte Marcela. Vyšla som z poisťovne a zdalo sa mi, že som ho zahliadla, no potom rýchlo zmizol. Odprisahala by som, že na parkovisku to bolo jeho auto a doma pred bytovkou som to auto videla znova. Pomaly som sa začínala báť. Aj som mu zavolala, no telefón nebral, ani na štvrtý pokus. Povedala som si, že som koza, že zbytočne panikárim a Ďura s tým už otravovať nebudem. To ma na chvíľu upokojilo, ale len do chvíle, kým som nezapla počítať a v schránke mi nesvietil e-mail od Marcela: „Si obyčajná ***** “. Potom som sa začala skutočne báť.

Ďuro:
Fialové?“ opýtal som sa trošku zmätene, keď mi Ela pred nosom mávala obrázkom šiat, na ktorých sa práve bola dohodnúť.
Je to taká fialovkastá, iba jemná. Nepáčia sa ti?“
„Ale nie, nie, sú krásne
,“ niežeby neboli pekné, ale situácia bola taká, že by som jej bol odsúhlasil aj zelené s červenou mašľou, len aby mala dobrú náladu. Bolo poobedie, prišla rovno do krajčírky, zavolal som ju narýchlo a vo vrecku som mal skrčenú obálku so zoznamom poslaných pozvánok.
Eli, vieš tie pozvánky čo nám robil kamarát?“
„No jasné? Už ich aj poslal? Inak to bolo super, že k nim vytlačí aj tie pekné obálky
.“
women_90 Zhlboka som sa nadýchol: „Poslal, ale vyskytol sa tam taký problém.“
Elena stiahla obočie a podľa očakávania sa opýtala: „Čo za problém?“
Vieš, poslalo sa ich trochu viac ako sa malo.“
„Ako sa mohlo poslať viac pozvánok
?“
A začínalo ísť do tuhého: „Nie je to jeho chyba, dal sa tam zlý zoznam.“
„Aký zlý zoznam, veď sme mali len jeden
,“ triasla Elena nechápavo hlavou.
Vieš, moja mama,“ viac som ani nestihol povedať a už som mohol vidieť ako sa jej pery zovreli a celá tvár nabrala veľmi škaredý výraz, „ona mala svoj zoznam a ono sa to…“
Tá beštia!“ vyskočila Elena až som sa zľakol. Trvalo mi viac ako desať minút upokojiť ju a vysvetliť jej čo je vlastne vo veci. A tiež presvedčiť, že „tá beštia“ je stále moja matka.

Autor: emos / SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.