Notes nešťastnej nevesty / 13 časť/

Elena presvedčila kolegu Cyrila, aby šiel s ňou a Gabikou išiel do kina na horor. Gabika sa medzičasom vyspala s Marcelom. Iveta navštívi Rišovu frajerku Martinu a povie jej nech dá bratovi pokoj. Ďurova mama vymení zoznam hostí, ktorým sa majú odoslať pozvánky na svadbu.

Elena:
Občas mám dobré a nápady a občas až také dobré nie sú. No ten s kinom mi skutočne nevyšiel, čo sa ukázalo hneď ako som sa na nete pozrela na program. Po žiadnom horore ani chýru ani slychu. Klasický zákon schválnosti – raz za život potrebujem, aby v kine šiel horor a pravdaže žiaden nepôjde. Tak som zvolila najbližšiu možnú alternatívu – o siedmej dávali nejakú vojnovú drámu a aj keď som si dokázala živo predstaviť ako asi Gabika zareaguje na zelené krvavé uniformy, poslala som Marcelovi esemesku kedy nás má čakať pred kinom.
„Vojnový film? Šibe ti?“ zaskučala Gabika keď prišla, presne podľa môjho očakávania.
„Uvidíš, bude sa ti to páčiť,“ zaklamala som tak, až sa mi z úst takmer prášilo. „Príde môj kolega, chcel ísť s nami,“ nadhodila som konverzačne, aby som prerušila rozhovor o filme.
„Hmm,“ vydala otrávený zvuk.
A otrávene sa tvárila až kým nedošiel Cyril. Potom sa jej výraz  zmenil akoby ju niekto pichol špendlíkom do zadku. Na tvári sa jej objavil široký úsmev. To ale ešte nemuselo nič znamenať, Gabika bola koketa, vedela women_88 vykúzliť očarujúci úsmev pre každého krajšieho chlapa.
„Vojnový film?“ pozrel na nás prekvapene aj Cyril, čím dosť pokazil moje odôvodnenie, že do kina chcel ísť s nami.
„Áno, áno, veď som ti vravela, že to bude brutálne,“ povedala som rýchlo a tlačila ich oboch do sály pred sebou.
Prirodzene, počas filmu Gabike úsmev zmizol a ja som sa jej nemohla čudovať. Bola to priveľmi detailne natočená vojnová dráma s drastickým koncom, celkovo veľmi zlý výber na „prvé rande“. Z kina sme odchádzali s pocitom akoby nás niekto ovalil plechovým vedrom po hlave. Po tomto mamuťom trapase som čakala, že chudák Cyril vezme nohy rýchlo na plecia a nechá ma vysvetľovať Gabike prečo som ju prinútila toto pozerať. Na moje obrovské prekvapenie však Cyril pocit ovalenia nemal, film sa mu dokonca páčil a obe nás pozval na kávu. A aby bola moja šoková terapia úplná, začali sa pri káve rozprávať . Cyril opisoval scény z filmu, ktoré naňho zjavne urobili najväčší dojem a Gabika prikyvovala a dopĺňala ho s horlivosťou akú by pri tom filme nemal ani vojnový veterán. Zjavne som bola jediná, ktorej sa nepáčil. Túto ich vášnivú debatu, ktorú som nemala odvahu prerušovať, ukončil až Cyril keď povedal, že musí odísť. Milo sme sa všetci rozlúčili a hneď ako sa dostatočne vzdiali Gabika vyletela: „Myslíš, že som sprostá?“
„Čože?“ chytila ma nepripravenú.
„Viem o čo ti ide. Hráš sa tu na dohadzovačku.“
„Na tom predsa nie je nič zlé, Cyril je milý.“
„Som s Marcelom,“ prehlásila Gabika vzdorovito ako malé dieťa. Na sekundu som sa nad jej slovami zamyslela a potom som sa opýtala čo myslí tým, že je s ním.
„Milovali sme sa spolu,“ povedala a mne musela sánka spadnúť až ku kolenám. „Ale máš šťastie, tento Cyril sa mi páči, je zlatý,“ prehlásila Gabika ako tá najväčšia mrcha na svete a ignorovala moje zdesenie. Na to, že som ju chcela zavolať na pomoc pri výbere šiat som celkom zabudla.

Martina sa Ivety najprv zľakla. Takúto návštevu nečakala a ani tón, ktorý  Rišova sestra použila sa jej celkom nepáčil. No čím viac nad tým premýšľala tým viac sa jej zdalo, že ani Iveta so svojimi vyhrážkami nie všemocná a stačilo si prosto nájsť inú cestu. Nikto predsa nebude brániť jej a Rišovej láske a aj keď sa navonok môžu javiť nesúrodo vo vnútri sú harmonický a spoločne všetko prekonajú.  Zhruba takto sa Martina upokojovala pred dverami bytu. Vedela, že Rišo bude ešte chvíľku v škole a tá Iveta býva kdesi inde. Prostredná sestra jej bola ukradnutá a tak sa nebála zaklopať. Najprv nikto nechodil a keď sa už zberala preč, dvere sa otvorili. Stál women_91 v nich Rišov otec mierne rozospatý z dospávania nočnej. „Dobrý deň, volám sa Martina. Som Rišova priateľka,“ predstavila sa sebavedomo.
„Hm, ale Rišo teraz nie je doma.“
„To nevadí, chcela som sa stretnúť s vami.“ Rišov a Elenin otec ostal touto požiadavkou taký zarazený, že ju bez slova len pozval ďalej do bytu. Sadla si do kuchyne na stoličku a nasledujúcu hodinu strávila v prekvapivo príjemnom rozhovore s otcom svojho vyvoleného. Debatovali o všetkom – od Riša cez ekonomiku, kultúru až po zdravotníctvo. Potom odišla a presne o ďalšiu hodinu a pol sa na tú istú stoličku usadila Elena. „Vedela si, že Rišo má priateľku?“ začal otec keď umýval riad. „Počula som čosi. Ako sa to dostalo  k tebe?“
„Bola tu.“
„Čo? Za Rišom?“
Otec pokrútil hlavou: „Za mnou. Ale bola veľmi milá. Páčila by sa ti.“
Elena nemala šajn prečo by akákoľvek Rišova mladá frajerka chodila za jej otcom, no v tej chvíli si zaumienila, že ju musí spoznať.
„Aká bola?“ opýtala sa len tak do vetra.
Otec sa zamyslel: „Neviem, taká normálna. Vyzerala trochu staršie od Riša, ale dievčatá sú dospelejšie skôr.“ Prirodzene na Martininej útlej postave vek tipovať správne nemohol. „Ale pozdávala sa mi. Slušné dievča,“ zhodnotil nakoniec a Ela bola spokojná.

Ďuro vytiahol zo šuplíka obálku, v ktorej bol vytlačený zoznam hostí a s poznámkou či sa pozývajú, alebo sa im iba posiela oznámenie. Ani ho nenapadlo obálku skontrolovať. Prečo by aj? Vyzerala rovnako a mama bola už dlho ticho, okrem toho sa s ňou ponáhľal.  Kamarát, ktorý sa takýmto veciam venoval mu sľúbil, že im women_96 spraví za dobrú cenu krásne oznámenia len mu to museli dať dostatočne dopredu. A vraj ich v cene aj pošle na adresu, lepšiu akciu Ďuro nájsť nemohol preto mu aj sľúbil viac. „To to máš, ak by bol nejaký problém stačí zavolať,“ povedal kamošovi keď mu dával obálku. Ten z nej vytiahol papiere s menami a adresami a prezrel si ich. „To je všetko?“ opýtal sa a Ďuro prikývol na súhlas bez toho, aby sa na tie papiere čo i len pozrel. Práve tento moment neskôr minimálne stokrát oľutoval.

Autor: emos /SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.