Notes nešťastnej nevesty / 11 časť/

Rišo sa Eleny  z ničoho nič opýta na jej názor na predmanželský sex, Elena je zaskočená a až neskôr sa dozvie, že Rišo ma novú priateľku, ktorá je silne veriaca. Spolu s Ďurom sa pustí do zoznamu hostí keď jej v tom zavolá Gabika a oznámi, že sa jej ozval Marcel, poslal jej kvety a pozval ju na rande.

Ďuro:

Je veľa vecí, ktoré Elena nevie a najlepšie by bolo keby sa ich ani nemusela dozvedieť. Napríklad zoznam hostí, ktorý sme včera ako tak zbúchali. Pravdaže nemôže ani len tušiť, že moja mama, ktorá sa potom čo som na ňu nakričal tvári ako svätá, skrýva v hornom šuplíku vlastný zoznam hostí, ktorý napísala už týždeň pred nami. Tvárim sa, že o tom neviem, nechce sa mi to riešiť a potichu čakám kým ho vytiahne. Čim dlhšie bude pokoj a Elena sa nebude zbytočne hádať s mamou, tým lepšie. Pravdaže som na jej strane, no mama je mama a keď ste jediný syn niektoré veci sa jej zložitejšie vysvetľujú. A tak sa tvárim, že nič. Aj keď niekedy je women_96 to ťažké – Elena má totiž zvláštny sklon hrozne si pripúšťať všetky problémy a nafukovať ich do enormných veľkostí. Napríklad včera. Dokončovali sme ten zoznam a Ela vyzerala naštvane už od samého začiatku, keď som sa jej opýtal čo sa stalo povedala iba: „Marcel sa ozval Gabike.“ Viac nepovedala a ja ani viac nepotrebujem – nie som idiot a Marcela poznám od narodenia. To je vlastne ďalšia z vecí, ktoré nevie.
No aby som sa vrátil. Sedela tam teda, tvárila sa, že nič a pýtala sa hlúposti ako: „Pozveme aj Miša s Radkou? Nevideli sme ich skoro rok.“ Bolo na nej však jasne vidieť, že v skutočnosti v hlave rieši ako odohnať Marcela od Gabiky. Nemohla vedieť, že ešte pár dni dozadu som riešil ja ako dostať Marcela od nej. Apropo, kto vám povie, že vo vzťahu má byť absolútna úprimnosť, tak trepe blbosti. Niektoré veci nemôžete povedať. Sú prosto situácie, ktoré sú iba mužská záležitosť – presne Marcelov prípad. Pretože ak si Ela myslela, že ho odoženie iba tak dobrým slovom, tak ho nepozná ani trochu. Ja už svoju predstavu mám, že je niekto váš bratranec ešte neznamená, že nie je totálny debil. Marcel sem chodí na striedačku z Anglicka a keď je tu nudí sa, no a čo je lepší spôsob boja proti nude ako začať baliť bratrancovi ženu? Ako  vravím, totálny debil. Dal jej však pokoj, možno preto, že so stiahnutým hrdlom sa zle rozpráva. Obaja sme rovnako veľký, bitka by asi women_88 bola vyrovnaná, no využil som moment prekvapenia. Počkal som si ho pred bytom  na schodoch za výťahom a v momente keď vystúpil zdrapil som ho pod krkom a tresol s ním o stenu. „Ešte jedny kvety a napchám ti ich do hrdla,“ povedal som iba. Viac som nemusel a asi som pritlačil dostatočne, lebo Marcel len zachrčal. Otočil som sa a odkráčal dolu schodmi,  za sebou som ešte začul zopár nadávok. „Na pozvánku zabudni,“ zakričal som a to bolo naposledy čo som o Marcelovi počul. Až kým Elena nepovedala to o Gabike. No to už riešiť nebudem, jednak Ela vyzerá, že si nad tým láme hlavu aj za dvoch a jednak nemôžem zas Marcela mlátiť pre každú babu. Nabudúce môže byť pripravený.

To o Marcelovi sa Elena nedozvie, no sú aj veci, ktoré sa k nej dostanú a skutočne nechcem byť ten čo jej ich povie. Hlavne o Rišovej frajerke. Už som sa jej to pokúsil naznačiť, že je silne veriaca a tak, no k tomu hlavnému sme sa stále nedostali.  Že milá Rišova frajerka má dvadsaťsedem , hej, 27, o desať rokov staršia. A keďže už ja mne samému to bolo čudné, predpokladám, že Elu vystrelí. Lebo ju poznám a k Rišovi má veľmi ochranársky vzťah. Mne to Rišo povedal najskôr len preto, že som chlap a mám pre také vecí trochu viac women_90 pochopenia, alebo aspoň nevrieskam.  Tú jeho kočku som stretol – volá sa Martina a vyzerá pri ňom ako jeho staršia sestra, nechcem premýšľať nad tým ako to vyzerá keď sa bozkávajú.
„Riško je úplne iný ako všetci moji rovesníci, taká čistá duša,“ štebotala mi tam keď sme sa v tej čudnej zostave ja, ona a Rišo stretli.
„A myslíte to spolu vážne?“ nedalo mi neopýtať sa.
Pravdaže,“ nafúkla sa ako ryba, „ja už dostatočné zrelá, aby som také veci myslela vážne.“ Pre Riša asi aj prezrelá, pomyslel som si, ale čo už.
„Ale Rišo nie je zrelý,“ povedal som, no Rišo až vyskočil a povedal: „Som dospelý, o chvíľu budem mať osemnásť!“ Skoro mi bolo do smiechu.
Viac som sa nepýtal, obaja sa tvárili tak smrteľne vážne až to bolo komické. Ale čudnejší pár som nikdy nevidel. Nikto o nich zatiaľ nevie, jej sa vraj zdá priskoro predstaviť ho rodičom, osobne si však myslím, že asi sa bojí toho ako si budú ťukať na čelo keď im domov prinesie sedemnásťročného chalana. A Rišo to povedal iba mne, Elene pravdaže nie a rodičom už vôbec. Zvažujem či to nepovedať Ivete. Občas je s ňou fakt ťažké normálne hovoriť, no v riešení problémov je dobrá, uvažuje triezvo a možno by bratovi dokázala vysvetliť túto blbosť lepšie ako ja. Lebo ja fakt tápem. A nebaví ma, že je to ďalšie na čo si musím dávať pozor, aby som sa pred Elou nepreriekol. Holt, keď máte niekoho rád musíte občas zatĺkať.

Autor: Emos / SvadbaOnline.sk

Komentáre k "Notes nešťastnej nevesty / 11 časť/"

 1. bella hovorí:

  ani by som nepovedala, ze naslnik.. len si mysli, ze takto moze ochranit svoju nastavajucu.. mozno na marcela to zabralo, ale na dalsieho nemusi..

 2. bella hovorí:

  nuz, na neveru treba dvoch… ale na druhej strane aj jasom raz pouzila podobnu metodu na jednu kocku, ktora isla po mojmu muzovi.. :-d teraz uz take nieco nehrozi – o svojho manzela sa nebojim, verim mu na 100% :-)

  ku dalsiemu pariku: vekovy rozdiel 10 rokov nie je taky strasny, ak je to 27 a 37, ale 17 a 27 je trochu divne.. keby islo o mojho syna, iste by som sa s nimi porozpravala a dala by veci do poriadku , aby v tom mali jasno.. keby som svoj vztah v 19ich netajila pred rodicmi, a dala by som svojmu otcovi sancu nato, aby mi otvoril oci, mozno by ma usetrila od mnoheho trapenia.. ale stalo sa a nieze by mi to bolo luto, ved mam uzasneho syna.. lenze nie kazdy takyto vztah skonci stastne..

 3. Prinzeska hovorí:

  uf…duro je nasilnik…kto by to do neho povedal.. :=)

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.