Notes nešťasnej nevesty /16 časť/

Iveta sa s Cyrilom zámerne stretla v škole, no ani netuší, že ešte v to poobedie ho Gabika pozvala na kávu a pobozkala.

Elena sa rozhodla nechať si svadobné šaty ušiť, keďže nemôže nájsť nič čo by jej vyhovovalo a vyletela na Rišovu priateľku, ktorú Iveta hodlá od ich brata dostať za každú cenu.

Gabika:
Cyrilove pery neboli ako tie Marcelove, bozkával sa jemnejšie, opatrnejšie a chýbala mu Marcelova dravosť, avšak nič s čím by sa nedalo pracovať. Kým sme toho večera s bozkávaním skončili mal už ruku okolo môjho pása a ústa na mojom krku. A potom som prišla na to, že je pol jednej ráno, mesto je už prázdne a bol by najvyšší čas pobrať sa domov.
Čo teraz s tým?“ opýtal sa ma keď som povedala, že budem musieť ísť.
Čo s čím?“
women_87  „No s nami dvoma.“
Hmm…čo keby sme to nechali voľne plynúť tak ako to je?“ Cyril na mňa pozrel akoby nechápal čo tým myslím.
No, že sa nemusíme hneď od začiatku veľmi viazať,“ doplnila som sa. A myslela som to celkom úprimne, radšej to brať pozvoľna, veď čo ak by si to Marcel rozmyslel? A akokoľvek bol Cyril chutný a zlatý, Marcel mal predsa len čosi viac do seba.  Kým som takto až nechutne strategicky premýšľala Cyril na mňa hľadel ako poslušne šteniatko a hlúpučko sa usmieval: „Tak dobre, pozvoľna, to sa mi páči.“ Dal mi ešte jeden bozk a potom sme sa pred mojim vchodom rozlúčili.

Elena:
Gabika sedela nanominovaná v mojom čítacom kresle a z dlane do dlane si pohadzovala gumenú loptičku, ktorú mi kedysi dávno kúpil Rišo na jarmoku. Prirodzene, rozprávala o sebe, veď ako ináč. Celkom úspešne sa mi ju darilo ignorovať u pol poobedia a venovať sa opravovaniu písomiek až kým z jej úst nevyšlo: „Začala som si s Cyrilom.“ Povedala to nevinne, rovnako ako by hovorila o počasí.
Čo to znamená, že si si s ním začala?“
Tak trochu sme sa bozkávali…no trochu ako trochu…“ hovorila rozmarne a mne sa na sekundu zatočila hlava, pretože som si presne spomenula na Ivetine slová o tom ako sa do Cyrila zaľúbila na prvý pohľad a aký je fantastický. Toto sa jej rozhodne nebude páčiť. Ani trochu. Na chvíľu som opäť vypla, prestala počúvať Gabikin women_88 detailný opis každého vzájomného pohľadu a v duchu si predstavila Ivetinu prudkú povahu. Zaváňalo to problémom.
A tak som sa s ním rozlúčila a sme dohodnutý na ďalšom rande. Čo si o tom myslíš?“
Že by si ho nemala vodiť za nos ak to s ním nemyslíš vážne,“ vyhŕklo zo mňa a v podstate to bola aj dobrá odpoveď.
Gabika za zamračila: „Nemusíme spolu hneď plánovať štyri deti, aby nám bolo dobre.“
Ja nič nevravím o štyroch deťoch. Ja len, že mu to môže ublížiť ak ho po mesiaci necháš.“
Uvidíme ako sa to vyvinie,“ zodvihla Gabi hlavu dohora a týmto celú tému uzavrela. Veľa sme sa už potom nerozprávali, nejako nebolo o čom.

Dych vyrážajúce prekvapenie nastalo až keď som otvorila dvere izby, že Gabiku odprevadím a za nimi pri kuchynskom stole sedela Iveta. Takmer som dostala infarkt, pretože z výrazu jej tváre bolo viac-menej jasné, že to podstatné počula. Gabika nič nepostrehla, najskôr preto, že o Ivetinej vášni pre Cyrila netušila. Prudko som sa otočila, ťahala Gabi k dverám a vyprevadila ju oveľa rýchlejšie než obvykle.
Vôbec ti nevadí, že tvoja najlepšia kamoška je štetka?“ ozvalo sa za mnou v momente keď sa zavreli dvere. Zhlboka som sa nadýchla a obrátila sa pripravená čeliť Ivetinmu hnevu.
Čo všetko si počula?“
Bozkávali sme sa, tak trochu,“ zopakovala Iveta posmešný, hlasom.
Iva, on sa s ňou rozhodol ísť na to rande, to sme nemohli ovplyvniť ani ja a ani ty. Je to jeho voľba.“ Iveta pevne stisla pery, no nepovedala nič, na toto nemala argument.
Mrzí ma to, viem, že sa ti páčil,“ dodala som aj keď páčil sa bolo asi slabé slovo. V živote som ju nepočula women_89 nikoho takto ospevovať. Neodpovedala na to a rukou naznačila k stolu: „Doniesla som ti nejaké katalógy na inšpiráciu k tým šatám.“
 „Tak poď, prezrieme si ich,“ stiahla som Ivu za rameno jemne ku stolu, aby som ju rozptýlila. No jej pozornosť šaty ani trochu nezaujali, popravde, nečudovala som sa jej. Zjavne bola stále kdesi mimo a v jednej chvíli vyhŕkla: „Ako by sme sa len zbavili tej hnusnej Martiny?“
Chceš sa jej zbaviť?“
Iva prikývla: „Veď aj ty ju chceš od Riša dostať, nie? Malá úchylná harpya čo nevie čo so sebou.“
Nebola som si stopercentne istá či ešte stále hovorí o Martine, alebo už presedlala na Gabiku. „A čo by si teda chcela robiť?“


Iveta sa zatvárila ako vojnový stratég, zvraštila čelo a chvíľu nič nepovedala. „Musíme na ňu niečo vyhrabať.“
„To znie síce ako z amerického filmu, ale ako to chceš urobiť?“
 „Môžeme ju sledovať.“ Ou, kusla som si do jazyka, že som ja sprostá tie americké filmy ani nemala spomínať. Toto sa začínalo vymykať kontrole: „Iva, ja neviem či to je najlepší nápad.“
Ale je, niečo na ňu vyhrabeme a potom vymyslíme spôsob ako to použiť. A dostaneme tu hnusnú beštiu. Malá potvora sa odplazí preč a bude ľutovať, že niekedy pozrela na…,“ na sekundu zastala, „….na nášho Riša,“ dodala nakoniec. Ja som si v duchu povedala, že budem musieť varovať Gabiku, lebo Ivetin plán odrazu vyzeral ako dve bomby s dvoma cieľmi.

 

Autor: emos/ SvadbaOnline.sk

2010-05-19

 

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.