SVADOBNÁ KYTICA – tradične i netradične.

Svadobná kytica je nepochybne veľmi dôležitý doplnok nevesty. Vybraté kvety by mali vyjadrovať jej osobnosť a mali by ladiť s jej celkovým vzhľadom (účes, líčenie, strih a farba šiat).

V dnešnej dobe sa prechádza od klasickej čisto bielej farby kytíc k rôznofarebným a častokrát aj rôznokvetým kyticiam.
A nemusia to byť len kytice zo živých kvetov. Svadobná kytica môže byť aj zo sušených kvetín a vydrží Vám neporovnateľne dlhšie ako spomienka na svadobný deň.

Klasické a stále veľmi obľúbené sú okrúhle kytice, buď z jedného druhu kvetov, alebo viacerých druhov a aj farieb.

Ďalší tvar je kaskádovitý, kde kvety prevísajú cez ruku. Je to asi najtradičnejší a zároveň najformálnejší typ kytice. Na tento typ kytice sa môžu použiť skoro všetky druhy kvetov.

 

Kvety môžete mať tiež voľne uložené cez rameno. Najvhodnejšie na takýto typ kytice sú kvety s dlhými stonkami, napríklad kália, orchidea alebo vysoké ruže.
K menej tradičným patrí napríklad držanie len jednej kvetiny. Stonka býva poväčšine obalená stuhou a dôraz sa  kladie na väčšiu mašľu. Jedna kvetina je vhodná pre tie nevesty, ktoré majú rady jednoduchosť.
Medzi netradičné kytice patrí kytica Vejár, kde sú kvety pripnuté k vejáru. Tento štýl bol populárny koncom 80 – tych rokov a inšpiráciou bol ázijský štýl. Dnes je ako stvorený pre nevestu, ktorá chce mať naozaj niečo odlišné a originálne

 

Náramok na ruku je vhodný pre nevesty, ktoré chcú mať obe ruky voľné a zároveň niesť menšiu svadobnú kytičku na ruke. Náramok je podobný ako pierko pre ženícha, len je bohatšie zdobený a má viac kvetov. Na ozdobu sa používajú aj perličky, korálky a mašle.
Je to skvelá alternatíva tradičnej svadobnej kytice.

Guľa z kvetov (Kissing ball) je tak isto skvelá alternatíva pre nevesty, ktoré chcú mať netradičnú kyticu. Je to vlastne aranžmán z kvetov v tvare gule s dekoratívnou stuhou na zavesenie. Okrem nevesty takúto kvetinovú guľu môžu mať aj družičky.

Výber kytíc je v dnešnej dobe naozaj široký a záleží len na budúcej neveste akú si vyberie. Výbornou inšpiráciou sú obrázky svadobných kytíc. Vyberte si takú, čo Vás najviac osloví, je to predsa VÁŠ VEĽKÝ DEŇ.

Zdroj: Gabriela Turanská

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.