Za kvalitou do Beniczky Restaurant & Caffé

PR článok: Minulý rok v decembri  slávnostne otvorili v zrekonštruovanom Benického dome…

…ktorý sa považuje za architektonický skvost Banskej Bystrice, originálnu reštauráciu. Beniczky restaurant&Caffé chce ponúknuť svojim zákazníkom nielen kvalitnú gastronómiu a príjemné prostredie, ale aj priestor na usporiadanie rodinných, spoločenských  a pracovných stretnutí.

Miesto, ktoré má slúžiť pre vás, kde hosť je hosťom je aj nepísané heslo Beniczky Restaurant&Caffé. Zariadenie je rozčlenené do troch prevádzok. V kaviarni Beniczky Caffé  si môžete posedieť pri   originálnej káve s priateľmi, či obchodnými partnermi, dať si v príjemnom prostredí prípadne rýchly a ľahký obed. Beniczky Businnes restaurant je prostredie pripravené pre vyššiu gastronómiu, pričom tu môžete vychutnať aj rôzne kulinárske špeciality. Fish restaurant ponúka naozajstné gastronomické lahôdky z čerstvých rým rýb, pričom príjemné posedenie si môžete spestriť atraktívnym výhľadom na historické  centrum mesta.
Originálne priestory Beniczky restaurant&Caffé sú určite zaujímavé aj pre obchodných partnerov. Sú ideálne ako miesto pracovných stretnutí s leskom profesionality a štýlu. Môžete tu organizovať kongresy, semináre, firemné posedenia, pracovné obedy a tiež eventy rôzneho druhu. „ Našou snahou je premeniť tieto stretnutia na príjemne strávený čas v pôsobivom prostredí.

Výhradne čerstvé potraviny
Ak naše staré matky tvrdili, že pripravené  jedlo by malo vedieť spievať, zrejme vedeli o čom hovoria. V Beniczky Restaurant& Caffé si túto múdrosť našich predkov osvojili do detailov. Zaujímavosťou, ktorou sa určite líšia od väčšiny podobných zariadení je fakt, že cestoviny sú domácej výroby a ryby na prípravu jedál používajú výhradne čerstvé.
Vo svetovej gastronómii sú jedlá z čerstvých rýb vyhľadávané. .Tento trend si chceme udržať, je to jeden z ďalších typických znakov nášho kulinárskeho umenia.Atraktívny interiér je vydarenou súhrou tradícií a diaľok, mediteránskej pohody, vône mora a exotiky. Obísť nemožno ani skutočnosť, že šéfkuchár Ladislav Dibala je absolventom školení svetoznámej Culinari Academy.spolupracujúcou s prestížnym majstrom svojho remsla,šéfkuchárom  Yves Thuries –.
Iste budete s nami súhlasiť, že chuť do jedla sa zvyšuje, ak ho konzumujeme v kultivovanom a príjemnom prostredí. Citlivá rekonštrukcia renesančného domu je tiež puncom kvality.
Benického dom vlastnili v minulosti bohatí podnikatelia a mešťania. Najstarším doloženým majiteľom zo 16. storočia bol Than. V 17. storočí sa stal novým majiteľom domu podžupan Zvolenskej stolice Tomáš Benický, podľa čoho dom dostal  meno. Výnimočné architektonické riešenie s loggiou dotvára klenba s bohatou ornamentikou. Motívom malieb sú alegorické námety z antickej mytológie.

 

www.beniczky.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.