Reštaurácia Modrá hviezda – v krásnom prostredí so službami na úrovni.

Len 100 metrov od Bratislavského hradu v jednej z uličiek historického jadra Bratislavy, ktoré dýcha podobnou romantikou ako parížsky Montmartre, sa  nachádza reštaurácia Modrá hviezda. Na tomto mieste stojí už 30 rokov a voľakedy patrila medzi obľúbené miesto intelektuálov, študentov či novinárov. Nás zaujímalo, čo ponúka Modrá hviezda dnes.

Čo sa týka interiéru reštaurácie, najvýstižnejšie ho asi vystihujú slová štýlové a útulné. Dobové zariadenie dodáva miestnostiam šmrnc, ktoré určite krásne vynikne na fotkách. Zároveň zo všetkých dekoračných drobností dýcha teplo a tradícia. Naším tipom je spraviť si svadobné fotky v okolí reštaurácie aj v jej vnútri, ktoré s históriou uličiek dokonale korešponduje.
Tri prepojené miestnosti spolu ponúkajú priestor pre 50 ľudí. Vieme si tu predstaviť stredne veľkú svadbu s komornou atmosférou. Za nájom priestorov nezaplatíte nič, za švédske stoly pre 40 ľudí dáte približne 1500 €. Nie je problém doniesť si vlastné zákusky alebo víno. Čo sa ale vína týka, možno by šlo o nosenie dreva do lesa – Modrá hviezda sa špecializuje na to najlepšie, čo slovenskí vinári ponúkajú.  Pred reštauráciou je 8 – 10 parkovacích miest, ak by Vám tieto nestačili, parkovať sa dá aj pri hrade.  Reštaurácia je za bežnej prevádzky otvorená denne od 11.00 do 23.00, pri príležitosti svadobnej hostiny všetko samozrejme závisí na osobnej dohode.

Čo sa týka cien, určite nie sú na úrovni závodného stravovania. Treba však podotknúť, že ani ponúkané jedlo a servis sa ani zďaleka nepribližujú nižšiemu typu, skôr naopak. Z kuchyne vám donesú slovenské špeciality, ale aj nápadité jedlá, ktoré ste asi nikde inde nejedli (napr. špecialita kuracie prsia zapekané v müsli na zelenej fazuľke s polentou). Ak k chutnému jedlu z kvalitných surovín prirátame atraktívnu polohu a útulné prostredie, ceny môžme označiť za primerané. Určite však nejde o horibilné sumy nedostupné bežnému Slovákovi. Pozitívom je aj to, že na jedálnom lístku nájdete konečné sumy so všetkými prílohami – sympatický spôsob ako sa pri platení vyhnúť nepríjemnému navyšovaniu cien. Navyše sme z prístupu personálu počas našej návštevy mali dojem, že k svojmu podniku pristupujú skutočne zodpovedne a neférového jednania sa  z ich strany asi nedočkáte.
Modrá hviezda je podnik s históriou – veď pod týmto názvom a na tomto mieste funguje už 30 rokov. To ale neznamená, že tu platia zastaralé praktiky. Nový majiteľ a šéfkuchár vďaka svojim skúsenostiam zo zahraničia vytvárajú mix slovenského tradičného rodinného prístupu a európskeho štandardu. Ak hľadáte miesto pre komornejšiu svadbu v krásnom prostredí, so servisom na úrovni a slušným jednaním, Modrá hviezda je pre vás tou správnou voľbou.

Modrá hviezda sa nachádza na Beblavého 14 v Bratislave. Otvorené denne od 11,00 do 23,00. Možnosť platiť kartou, jazykovo vybavený personál, kapacita do 50 miest. Viac informácií na www.modrahviezda.sk

PRčlánok.

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.