Na fotografii ako kráľ a kráľovná

Tipy na tri ,,naj“ hrady v Bratislave a jej bezprostrednom okolí, ktoré z vás spravia kráľa a kráľovnú spoločných záberov, nájdete v nasledujúcom článku.
Predsvadobné fotografie  nie sú len módnou záležitosťou. Sú hlavne krásnou pamiatkou na dni, keď sa vaša svadba ešte len blížila a vy ste nemohli ukrývať úprimnou radosť s blížiacich sa spoločných dní. Mnohí budúci manželia si teda vyberajú na fotenie miesta, ktoré ich akýmsi spôsobom spájajú alebo im pripomínajú ich romantické začiatky. Avšak sú aj takí, ktorí jednoducho chcú atmosféru spoločných objatí na fotografii umocniť krásnym prostredím. Práve hrady a zámky krásne podtrhnú fakt, že sa obaja v období pred svadbou cítite ako v rozprávke.

Výhľad na Bratislavu
 Ponúkne vám ho Bratislavský hrad, ktorý si pre zachytenie svojich spoločných chvíľ vybral už nejeden pár. Hoci momentálne prebieha na tomto hrade intenzívna rekonštrukcia, o to krajšie budú vaše zábery po jej dokončení. Hrad je miestom, ktoré si volia zamilované páry na prechádzky a spoločné stretnutia, avšak v prostredí elegantnej Hradnej vinárne často prebiehajú i samotné svadobné obrady. Architektúra hradného areálu ponúka mnoho zákutí vhodných pre umeleckú fotografiu takého typu, aký hľadáte. Na fotografovanie si istotne vyberiete pekné počasie a tak celkovú atmosféru vašich spoločných spomienkových fotografií dotvorí aj komplexný výhľad na metropolu Slovenska. Navyše, v prípade, že ste obaja z Bratislavy, nemala by medzi vašimi zábermi chýbať panoráma hlavného mesta, na ktorú najkrajší večerný pohľad sa naskytuje práve z Bratislavského hradu.

Hrad Devín
Je jediným hradom v Bratislave a jej okolí svojho typu. Dýcha z neho skutočná história, ktorá sa začala už za čias Veľkej Moravy. Hrad Devín je vhodným miestom pre fotografie budúcich manželských párov aj preto, že čistota a jednoduchosť jeho architektúry dá výrazne vyniknúť svadobnému vzhľadu oboch z vás. Hrad zároveň prešiel niekoľkými rekonštrukciami a jeho otvorený areál ponúka množstvo príležitostí na vytvorenie romantických záberov. V prípade, že si kliknete na internetovú stránku hradu a vyhľadáte si aktuálne podujatia a výstavy, môžete do svojich fotografií zakomponovať aj dobové šermiarske umenie či tanec. Pokiaľ máte vzťah k takémuto druhu kultúry, hrad Devín je určite ideálnou voľbou.

A do tretice…
V obci Častá sa nachádza dobre známy hrad Červený kameň, ktorý ponúka nielen zachované a umelecky hodnotné interiéry, ale najmä krásne okolie hradu a jeho nádvorie, ktoré sú ideálnym miestom pre spoločné fotografie budúcich mladomanželov. Do hradného areálu vedie mohutná lipová aleja, ktorá bola vytvorená už v barokovom období. Samotnému hradnému nádvoriu dominuje starodávna fontána, štýlové lavičky a kvetinové záhony. Nečudujte sa, keď na hrade začujete páví spev; majú tu voľný výbeh a sú krásnym doplnkom, už aj tak čarovnej atmosféry hradu. Rovnako môžu byť aj súčasťou vašich spomienkových obrázkov.

Romantické prostredie týchto troch spomínaných hradov sa zaručene podpíše aj na celkovom dojme z fotografií. Vaše spomienky na toto krásne spoločné obdobie, ktoré patrí len vám dvom, budú večné. Výhodou pre vás bude aj fakt, že môžete pri fotografovaní využiť dobové interiéry, ale aj malebné exteriéry hradov. Ak však pre vás nie je problém za pekným prostredím ďalších slovenských hradov a zámkov v západnej a strednej časti Slovenska cestovať, určite by ste mali zvážiť možnosť obstarať si fotografie zo Smolenického zámku, Trenčianskeho hradu, Bojnického zámku či, v neposlednom rade, Zvolenského zámku.

Autor: jlp / SvadbaOnline.sk

foto: internet a autorka

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.