Keď Art Film Fest nie je len o filmoch…

Počas siedmych dní v roku Trenčianske Teplice nepripomínajú kúpeľné mesto.  Ožijú inak. Mesto sa stane zo dňa na deň centrom kultúry, spoločenského života, mladých ľudí, fanúšikov umenia  a milovníkov filmu. Taký je totiž Art Film Fest. O filmoch a o ľuďoch.

 

Každoročný najpopulárnejší festival kinematografie na Slovensku Art Film Fest aj tento rok pozval mnoho známych i neznámych tvárí do Trenčianskych Teplíc. Počas 7 horúcich júnových dní sa toho udialo viac než dosť a mesto dýchalo jedinečnou atmosférou.

Filmový festival  počas svojho 20. ročníka ponúkol návštevníkom na plátne 157 filmov a naživo desiatky známych tvárí zo sveta filmu.  Tento rok sa tu podľa ich vlastných slov skvele cítili osobnosti ako sir Ben Kingsley, Miroslav Donutil, či francúzska herečka Emmanuelle Béart – poslovia Hercovej misie, ako aj osobnosti slovenskej kinematografie – Diana Mórová, Milan Lasica, Andy Hric či Lucia Siposová.

Centrom diania sa počas posledného, jubilejného dvadsiateho ročníka stala reštaurácia Kursalon so svojou terasou priamo v parku. Práve tu, vo festivalovej reštaurácii a kaviarni sa koncentrovali hviezdy festivalu, stretávali návštevníci pri skvelom jedle, či drinkoch.
Každý večer sa Kursalon zmenil na miesto diania koncertov a zábavy až do rána. Práve tu sa udiala otváracia a záverečná recepcia festivalu a medzi nimi každý deň menší alebo väčší žúr.

Na každom z večerných koncertov vítal jeden z najlepších slovenských hudobníkov – Oskar Rózsa a večer oživili vystúpenia umelcov ako Lenka Dusilová, Martin Valihora, Michal Bugala, kapely Sto Múch či rómskej kapely Roc´hann.

Ciele festivalu  – predstaviť filmy, privítať známe osobnosti zo sveta pred i za kamerou a zviditeľniť Slovensko či Trenčianske Teplice vo svete – boli od začiatku jasné a splnené. Zdalo sa však, že Kursalon mal iný cieľ – aby sa tu všetci cítili príjemne, dovolenkovo. A to sa podarilo.

Bolo to tu skvelé, i keď – ako sa dá slovami opísať atmosféra ? Neviem, príďte o rok a poviete nám…

Aj keď – vraví sa, že tu je dobre celý rok

www.kursalonteplice.sk

 

 

 

 

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.