Zložité koláče sú už pasé

Napadnú vás pri predstave svadobných koláčov zložité rezy s troma plnkami? Preč s nimi!

Časy ťažkých, mastných a na výrobu zložitých rezov všetkých druhov už pominuli. Našťastie. Ponúknite svojim hosťom radšej alternatívu, ktorá je jednoduchšia, zdravšia a hlavne originálnejšia. Veď aj taký dezert môže byť zábavou.

Zmrzlina
Letná svadba priam volá po zmrzline. Pretože do teplého počasia sa jednoducho hodí a na rozdiel od koláčov sa netopí ( v najhoršom prípade jej mierne roztopenie až tak nevadí. V prípade, že sa o jej prípravu nestará zariadenie, ktorom svadbu máte, ale vy sami, nezabúdajte, že so zmrzlinou sa dá „vyhrať“ na sto spôsobov. Dáždničky, keksíky, ozdoby a zábavné poháre fantázii medze naozaj nekladú.

Ovocný pohár
Máte radšej ovocie? Akékoľvek jeho druhy nakrájané na kocky a doplnené o šľahačku budú neodolateľné pre každého. Najlepšia je však kombinácia s prvou spomenutou – zmrzlinou. Určite ste už počuli o banana splite. Je to rozkrojený banán so zmrzlinou, šľahačkou a poliaty čokoládou. Variácii na tému „zmrzlina a ovocie“ nájdete nespočetné množstvo, prípadne sa o ďalšie postaráte samy.

kolace2Extra nápad
Nie ste si istí tým aké ovocie, alebo zmrzlinu vaši hostia preferujú? Nechajte ich vybrať! Ak vám to možnosti dovoľujú, bokom od ostatných stolov postavte ešte jeden menší (môže byť skombinovaný s ovocným stolom). Na ten v miskách poukladajte nakrájané ovocie, polevy, a do nerezových nádob zmrzlinu. Buďte si istí, že o takejto možnosti výberu dezertu budú vaši hostia ešte dlho hovoriť.

Jednoduchý ovocný koláč
Od detstva ste žili v predstave, že k svadbe patria medové rezy, jelenie rezy, košíčky a iné presladené zákusky? A kto vás obmedzuje? Odložte konvencie a zvyky za hlavu a stavte na jednoduchosť. Sviežim tvarohovým zákuskom, alebo koláčom s ovocím a želatínou hostí príjemne prekvapíte, nehovoriac o tom, že na rozdiel od medových rezov, naozaj chutia takmer každému.

Smotanový dezert
Je osladená smotana zmiešaná s piškótami a ovocím vaším obľúbeným dezertom? Na honosnú svadbu v kaštieli sa možno nehodí, no pre malú rodinnú svadbu je ako stvorená. Je možnosť urobiť ju do veľkej hlbokej nádoby a servírovať, no oveľa efektnejšie vyzerá urobená priamo do malých mištičiek, čo je však realizovateľné iba pri menších svadbách.

auror: Emos/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.