Svadobný tanec – čerešnička na torte

K svadbe a svadobnej hostine už od počiatkov neodmysliteľne patrí aj tanec a zábava.

Veď i naši prastarí rodičia oslavovali takú významnú udalosť, akou svadba nepochybne je, tancom a spevom i niekoľko dní, no určite by sa dnes čudovali nad tým, ako sa dá svadobný tanec spestriť a oživiť, aby to nebola len klasika v podobe valčíka na melódiu nejakej známej ľudovej piesne, poprípade v podaní Straussovej známej melódie Na krásnom modrom Dunaji.

Každá nevesta chce, aby jej svadba bola dokonalá, a k tomu patrí samozrejme aj dokonalý svadobný tanec. Ak vy, alebo váš partner nie ste práve majstri sveta v spoločenských tancoch, nevešajte hlavu. Stačí navštíviť akýkoľvek tanečný kurz, samozrejme v dostatočnom časovom predstihu pred svadbou, poprípade si najať učiteľa tanca, aby vás naučil aspoň základné kroky na minimálne také tance, akými sú valčík, polka, waltz, tango, alebo čardáš. Na moderné tance neexistujú nejaké špeciálne kroky, tam všetko závisí od vašej spontánnosti a fantázie, aj tu je však dôležité udržiavať rytmus.

Poprípade, ak ste naozaj tanečný antitalent, môžete sa v najhoršom prípade spoliehať na to, že sa stratíte v tancujúcom dave. Čo však s prvým svadobným tancom, ktorý patrí mladomanželom, kedy ste všetkým zúčastneným na očiach, a pod ich prísnym drobnohľadom? Ani teraz nemusíte zúfať. Ak tanec naozaj nie je vašou silnou stránkou, stačí keď sa dohodnete s kapelou, alebo DJ-om, aby vám miesto valčíka pustil pomalý slaďák, napríklad vašej obľúbenej piesne, a tu sa už nemusíte trápiť s počítaním krokov. Ak však chcete byť originálni, máme tu pre vás niekoľko tipov, ako svoj svadobný tanec oživíte a vašim blízkym ním minimálne vyrazíte dych.

Striktní konzervatívci
 Patríte k párom, ktoré nerady experimentujú, poprípade je vaše okolie na nejaké špeciálne úlety na svadbe príliš konzervatívne?

No vy chcete predsa len vymyslieť niečo extra? Nemusíte byť sklamaní, že to nejde. Stačí, wedding_general_8 ak sa dohodnete s hudbou a miesto klasického valčíka na nápev nejakej známej ľudovej piesne, či Straussovho viedenského valčíka, budete tancovať na zaujímavejšiu, modernejšiu melódiu.

Dnes je možností veľa, preto len nájdite tú, ktorá sa vám najviac páči a je rytmická s tancom, ktorý ovládate. Ak si trúfate na vyšší level, môžete staviť aj na tango, poprípade na filmovú, či muzikálovú pieseň, a kroky si nacvičiť dopredu, pričom to nemusia byť striktne dokonalé variácie, len dbajte na to, aby to nebolo suché „raz-dva-tri, dva-dva-tri“ a nebojte sa byť kreatívni. Pokiaľ si však nie ste istí svojimi schopnosťami, zdvíhačkám a rýchlym otočkám sa radšej vyhnite.
Svadobné video, prvý tanec

Umiernení liberáli
Myslíte si, že ste dostatočne pokročilí na zvládnutie nejakej zaujímavejšej choreografie, ako je odtancovanie klasického spoločenského tanca a radi by ste prekvapili svojich známych niečím výnimočným? Máte nejaký obľúbený hudobno-tanečný film, či muzikál, alebo jednoducho chcete použiť krokové variácie z nejakej známej piesne? Aj takáto možnosť je dnes bežná, hoci možno nie tak celkom u nás, no ak chcete byť v niečom špeciálni, máte možnosť sa ukázať. Klasickým príkladom takéhoto tanca je nezabudnuteľná záverečná scéna a tanečné variácie z filmu Hriešny tanec. Tak ak sa vám takýto nápad pozdáva, neváhajte ho použiť práve na vašej svadbe. Myslíte, že by ste zvládli aspoň niekoľko variácií zo stepu? Výborne. Zmeňte sa na Freda Astaira a zatancujte si so svojou nastávajúcou na nestarnúci hit, akým je Spievanie v daždi. Ak ste príliš hanbliví, alebo by ste radi do svojho vystúpenia zapojili aj vašich družbov a družičky, skúste si spolu s nimi nacvičiť tanečné kroky z Pomády, či nezabudnuteľného Thrilleru od Michaela Jacksona.
(video 2 Svadobný tanček)

Originálni extrémisti


Ste párom, ktorý sa nebojí byť extravagantným ani na svadbe? Radi sa bavíte a dokážete zabávať aj ostatných? Chcete, aby sa na vašu svadbu nikdy nezabudlo, a aby sa všetkým pri spomienke na vašu svadbu, vybavil váš jedinečný svadobný tanec? Tak skúste niečo extrémne bláznivé. Využite evolúciu v tanci a vývoj v hudbe ako vašu prednosť a poskladajte si váš svadobný tanec z viacerých úryvkov rôznych piesní. Môžete siahnuť po starších i novších skladbách, dokonca i po takých, na ktoré ešte tancovali vaši rodičia. Ako deti ste sa možno smiali na tom, ako sa kedysi tancovalo, no teraz to môžete využiť vo váš prospech. Použite vaše obľúbené piesne, alebo také, ktoré sú charakteristické nejakými špeciálnymi krokmi. Kreativite sa medze nekladú, tak buďte tvoriví a dodajte vášmu tancu výnimočný charakter.
Praktická rada na záver

Aj svadobný tanec, tak ako šaty, hostina, svadobná sieň a všetko ostatné musí byť dobre pripravené už vopred. Preto sa dohodnite  so svojim nastávajúcim, akým typom tanca by ste chceli ohúriť vašich najbližších a dôkladne si ho nacvičte.

O pomoc môžete poprosiť aj niekoho zo svojich známych, poprípade ak si nie ste istí vašim tanečným talentom zavolajte si na pomoc odborníka. V každom prípade si tanečné kroky i nahrávku, na ktorú budete tancovať dobre vyberte, aby tanec nebol ani príliš náročný, ale na druhej strane, aby splnil svoj efekt. A potom už len veľa šťastia na premiére a úsmevné spomienky pri zhliadnutí videonahrávky z vášho nezabudnuteľného vystúpenia.

Autor: -emef-/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.