XieXie – iná dimenzia profesionálnej fotografie.

Dnes sme vyspovedali Stana Holotu, fotografa a zakladateľa spol. Xiexie aby sme spoznali jeho víziu fotografovania a prinášania radosti ľuďom prostredníctvom fotografie.

Čomu sa venujete?

Venujeme sa fotografii a grafike s veľmi osobitným prístupom ku klientovi. Snažíme sa dostať pocity klienta do daného vizuálu, to znamená, že sa snažíme premietnuť víziu zákazníka do finálnej podoby.Snažíme sa o čo najväčšiou možnosťou využitia prirodzeného svetla, pokiaľ to dovoľujú podmienky danej scény resp. produktu. 

Čo by ste radi dokázali?

Chceme sa venovať projektom s hlbším významom vizuálu, či už farebnými škálami alebo kompozíciou. 

xixie fotografČo plánujete do budúcna? 

Z krátkodobého horizontu by sme sa chceli pokúsiť získať väčšie zákazky resp. projekty, ani nie finančne väčšie, ale väčšieho vizuálneho rozsahu na dlhšiu spoluprácu, ale samozrejme aj finančne zaujímavého ako napríklad FASHION, HOTELY, FIRMY, ktoréh chápu silu marketingu a vizuálu. 

 

Vieme že profesionálne skusenosti si začal zbierať ďaleko za hranicami však? 

Áno, je to pravda. Naše portfólio sme si začali budovať v roku 2011 v Číne a v HongKongu pre zahraničných partnerov ako sú PHILIPS, IKEA, ARC INNOVATIVE atdˇ (viď web www.xiexie.sk) Momentálne pracujeme na vizuálnej knihe s našim portfóliom, ktoré síce nie je široké, ale myslím, že je z neho cítiť čo chceme a čo vieme :) 

Čím si myslíš že sa líšite od odstatných? 

Sme mladí, krásni :)….Ale vážne. Fotografovanie je naša láska, nie sme na tom finančne závislí.Robíme veci s radosťou a s pridanou hodnotou pre klienta. Častokrát dokážeme z klienta a danej scény vytiahnuť maximum a naši klienti su sami prekvapení ako tie fotky v realite skutočne vyzerajú. Zakladáme si na osobnom kontakte s klientom, empatiou, poznaním jeho osobnosti, potrieb…Snažíme sa na klientov pôsobiť edukatívne, vysvetliť im jednotlivé postupy resp. naše vízie konečného vizuálu. Snažíme sa riešiť veci morálne a seriózne, nikoho nepoškodiť, ale nevyhýbame sa humoru, ktorý sa dá veľmi pekne pri fotografovaní použiť. Máme veľkú chuť posunúť sa niekam v oblasti reklamy a vizuálu a preniesť naše skúsenosti zo zahraničia na Slovensko…

viac na www.xiexie.sk

Ďakujeme za rozhovor.

xiexie svadobna foto wedding

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.