Trendy v oblasti snubných prsteňov

Rovnako ako oblečenie, obuv či doplnky vo forme náušníc či náhrdelníkov, aj snubné prstene podliehajú módnym vplyvom. A im zase podliehajú páry, ktoré sa do zlatníctva prídu takpovediac okrúžkovať na celý život.

Preč sú tradičné jednoduché či bohato gravírované krúžky vyrobené v žltom zlate, smer udáva jednoznačne biele zlato a stále obľúbenejšie paládium. Výnimkou už ani nie je, keď pár siahne po snubných prstienkoch vyrobených v farebných kombináciách zlata, najčastejšie teraz idú farebné kombinácie bieleho a červeného zlata. Majetnejší budúci novomanželia stále častejšie volia kráľovnú medzi drahými kovmi – platinu, ktorá v kombinácii s briliantmi bude krásna naveky.

snubni prsten rydlČo sa týka osadenia snubných prsteňov kameňmi, ten stále uprednostňujú v oveľa väčšej miere ženy ako muži. Avšak trendom už nie je osadenie snubného prsteňa iba jedným kameňom. Budúce novomanželky veľmi rady využívajú zdobenie drobnými kameňmi napríklad po obvode prsteňa, ktoré splývajú s jeho povrchom a zvyšujú tak jeho lesk. Naopak muži stále dávajú prednosť hladkej variante prsteňov, poprípade si ich nechajú ozvláštniť vyrytou geometrickou líniou.

Rytiny do snubných prsteňov sú stále obľúbené – spravidla sa rytina aplikuje na vnútornú stranu prsteňa. Medzi najčastejšie želanie novomanželov patrí vyrytie dátumu svadby, meno náprotivka či krátke vyznania.

Obľúbeným trendom medzi snubnými prsteňmi posledných niekoľkých málo rokov sú však napríklad aj hranaté prstene. Áno, čítate dobre, pribúda párov, ktoré si obľúbili geometrickú presnosť a nechajú si vyviesť vrchnú (viditeľnú) plochu prsteňa v hranatom tvare. Obľúbené sú aj prstene, ktoré do seba po priložení zapadajú a dávajú tak novomanželov hlbší pocit spoločného spolužitia.

Trendy však nie sú to najdôležitejšie, čoho by ste sa mali pri výbere snubných prsteňov držať. Ak sa vám páčia tradičné jednoduché krúžky, stavte rozhodne na ne a nenechajte sa strhnúť módnou vlnou.

Autor: Lukáš Rýdl

www.prsteny.cz
www.snubniprsteny-lr.cz

rydl 361 sm

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.