Diamantový prsteň – darček navždy!

V zahraničí je tradícia diamantových šperkov ako luxusného darčeku rozšírená oveľa viac ako u nás.

Diamantové šperky majú svoju nezameniteľnú estetickú a umeleckú hodnotu, ale aj z finančného hľadiska majú funkciu dlhodobého prostriedku uchovávania majetku.  Vzhľadom k tomu, že diamant je v podstate nezničiteľný,  sa  diamantový šperk  odovzdáva z generácie na generáciu ako rodinné dedičstvo alebo spĺňa funkciu zabezpečenia na  najhoršie časy.  Diamant nikdy nestráca na hodnote a za posledných 100 rokov jeho cena neustále rástla.
Prsteň alebo iný diamantový šperk býva  súčasťou výnimočných chvíľ  ako je zásnuby, maturita, promócia, narodenie dieťaťa či okrúhle jubileum. Spomienka na daný okamih tak pretrvá navždy a nielen v spomienkach. Diamantový šperk poteší každú ženu v každom výnimočne emotívnom okamihu.

Ako kúpiť správny prsteň?
 Darovať zásnubný prsteň svojej vyvolenej je znak záväzku, ale tiež investícia, ktorá sa oplatí, pretože jeho hodnota nikdy neklesá. Klasickým zásnubným prsteňom, ktorý muž daruje svojej vyvolenej, je  prsteň s bielym

briliatovým očkom. Hodnota zásnubného prsteňu by mala zodpovedať  trojnásobnej výške platu snúbenca.  V ponuke  Diamonds International Corporation  je na výber  veľké množstvo snubných prsteňov v rôznych cenových reláciách. Jednoduchý briliantový  šperk je možné zakúpiť už od 500 Eur. V  zlatníckych dielňach D.I.C. vyrobia prsteň aj podľa špeciálnych požiadaviek klienta – či už sa jedná o osadenie väčšieho briliantu, voľby inej  farebnosti kameňa  alebo vyritie venovania.  V snubných obrúčkach prevažovali kedysi klasické prstene zo žltého zlata. V súčasnosti však tvoria iba 10% z celkového dopytu. Módne sú obrúčky z bieleho zlata vykladané jedným  alebo troma bielymi diamantmi. Výnimočnosťou ponuky od D.I.C  sú zdobené pánske obrúčky s čiernymi diamantmi.

Kde nakupovať?
Pri nákupe by ste mali vyberať  diamantové šperky s certifikátom z medzinárodného gemologického laborátoria. Pri takejto  investícii sa neoplatí uprednostniť  výhodnejšiu cenu šperku, ktorý môže mať  aj nižšiu kvalitu diamantov  alebo certifikát laborátoria, ktorý nespĺňa  medzinárodné kritéria. Častokrát sa tiež stáva, že certifikát je len potvrdením od zlatníctva v luxusnejšom prevedení.  Obráťte sa preto na špecializovaných odborníkov z medzinárodnej spoločnosti  Diamonds International Corporation, ktorí diskrétne a bezpečne odporučia zákazníkom kvalitu. V Showroome  D.I.C.  na  Ventúrskej  3 v centre  Bratislavy si vyberiete prsteň pohodlne a s certifikátom.

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.