Svadby na americký spôsob

Keď sa rozhodnete rozozvučať svadobné zvony a vstúpiť do manželstva, chcete aby tento výnimočný deň bol ten najkrajší a najoriginálnejší. To ako bude vyzerať sa postará nielen Vaša predstava, ktorá pôjde ruka v ruke s Vašou peňaženkou, ale aj tradície krajiny, v ktorej žijete či zvyky, ktoré máte zaužívané v rodine. Aké sú svadby za veľkou mlákou v USA? Dokonca zvažujete, že by ste ten „deň D“ mali priamo na americkej pôde? Tak potom si v prvom rade zabezpečte cestovné povolenie ESTA viza a prečítajte si čo na takej svadbe ako z filmu nesmie chýbať.

Šaty ako pre princeznú

Šaty musia budúcej neveste sedieť perfektne, aby sa cítila pohodlne a na druhej strane, aby vyzdvihli jej prirodzenú krásu. V USA sa šaty skôr kupujú ako požičiavajú. Ženy za ne utratia nemalé peniaze, pretože nechcú tuctové, ale originálne priamo od návrhára. Nie však každá americká žienka si môže dovoliť šaty za 5000 dolárov či  nebodaj i viac. Práve preto zväčša americké žienky čakajú na obľúbené výpredaje svadobných značkových šiat. Keď príde výpredajové obdobie, je to priam boj medzi ženami o krásne šaty nevinnej farby.

Družičky nesmú chýbať

Každá americká nevesta musí mať družičky, krásne zladené v rovnakých šatách, ktoré vyberá nevesta. Na jednej strane musia byť šaty pekné a upravené jednotlivo na každú družičku a na druhej strane družičky nesmú zatieniť nevestu. Zvyčajne sa stanú družičkami blízke kamarátky alebo sestry nevesty a jedna z nich sa stane hlavnou družičkou a pomáha s prípravami a organizovaním svadby. A aby sme nezabudli a aby ženích nebol o niečo ukrátený, aj on má svojich družbov. Počet družbov a družičiek je len na budúcich manželoch. Podobne ako na Slovensku.

Svadba doma

Svadba v USA sa častokrát organizuje v rodičovskom dome na záhrade. Koľko bude hostí, toľko sa zabezpečí miest na sedenie a samozrejme sa to všetko krásne doplní dekoráciami a kvetinami. Keď sa už všetci usadia a ženích netrpezlivo stojí pri oltári, z domu vykročí nevesta, ktorú bude viesť hrdý otec.

Veľa hostí

Americké svadby sú naozaj veľké, počet hostí sa ráta na trojmiestne čísla a stane sa aj, že 8ani samotní mladomanželia poriadne nepoznajú všetkých hostí. Pri takýchto veľkých svadbách je potrebné vyriešiť aj problém s ubytovaním, nakoľko cestovanie do USA častokrát absolvujú aj vzdialení rodinní príslušníci spoza oceánu. V tomto prípade sú volené hotely, kde je priestor aj na oslavu ako aj na samotný obrat a na  záver, ubytovanie hostí.

Mladomanželia utekajú a zábava je v plnom prúde

Zatiaľ čo u nás na Slovensku si to novomanželia musia poctivo odtancovať a aj odpiť až do rána bieleho, v Spojených štátoch amerických je zvykom po polnoci odísť už na svadobnú cestu a hostia môžu pokračovať v zábave hneď ako vyprevadia novomanželov k autu, na ktorom nesmú chýbať priviazané plechovky a nápis „JUST MARRIED“.

Svadby na kľúč

Zorganizovať takú veľkú svadbu zaberie veľa času a aj kopec nervov. Ak nevesta a jej rodina sa nechcú trápiť s prípravami, nájdu si svadobnú agentúru, ktorá zabezpečuje svadbu na kľúč. Agent od novomanželov zistí očakávania, rozpočet a všetky formality a organizačné služby zabezpečuje už samotná agentúra. Samozrejme táto služba rozpočet ešte navýši.

Svadby v Las Vegas

Neplánované svadby v Las Vegas sú známe na celom svete. Oddajú vás tam kedy len budete chcieť a kde budete chcieť. Mnohokrát ide len o úlet mladých ľudí alebo tých, ktorých ovládol alkohol v krvi a až ráno keď sa dostanú k triezvym zmyslom ich prekvapí akási náhrada za obrúčku na prste. Na druhej strane ju volia aj turisti. Táto svadba ja rýchla relatívne lacná a jednoduchá na vybavenie. Ak sa pre ňu rozhodnete, svadbu spojíte aj so svadobnou cestou a možno na Vás sadne aj šťastie v kasíne. Na to aby ste mohli uzavrieť sobáš v štáte Nevada potrebujete platný biometrický pas a cestovné povolenie a to víza alebo cestovnú autorizáciu ESTA. Ešte pred sobášom potrebujete certifikát o spôsobilosti k uzavretiu manželstva, ktorý získate na svadobnom úrade vo Vegas. Potom môže nasledovať samotný obrat po ktorom obdržíte svadobnú licenciu.

Nech si zorganizujete svadbu kdekoľvek, prajeme Vám na spoločnej ceste veľa šťastia!

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.