Štíhlejšia s ultrazvukom

Prístroj na odbúravanie tuku pomocou ultrazvuku – kavitačný prístroj.

Jedinečná bezbolestná technológia odbúravania tuku!

Prístroj, ktorý využíva intenzívne ultrazvukové vlny na redukciu tukového vankúša a na formovanie postavy (neinvazívna liposukcia). U každého klienta individuálnym nastavením intenzity a frekvencie ultrazvuku dosiahneme efekt kavitácie.
Kavitácia znamená, že ultrazvukové vlny vytvárajú v tukovom tkanive tzv. mikrobubliny, ktoré prasknú, alebo sa tlakom okolitého tkaniva zrútia do stredu . Tým sa uvoľní energia a vytvorený tlak spôsobí prasknutie steny tukovej bunky a jej následné zničenie. Uvoľnený obsah a zvyšky rozrušených buniek telo zlikviduje pomocou fyziologických mechanizmov- mastné kyseliny sa uvoľňujú do medzibunečnej tekutiny, ktorá obmýva všetky bunky a cestou lymfatického systému sa dostávajú do pečene. Tá ich spracuje presne tak, ako každý tuk prijatý potravou.

Okamžitý efekt už po prvom sedení.!!!!!

Je prirodzené, že ľudia túžia po takých lekárskych a kozmetických zákrokoch, ktoré čo najmenej bolia. A tak veda a technika svojim pokrokom im neraz vychádza v ústrety. Preto sa v súčasnosti môžete, milé dámy, napríklad zbaviť problematických partií na svojom tele už aj pomocou ultrazvukových vĺn.

Ultrazvuk je bezbolestný
Liposukcia už nie je jediným spôsobom trvalej straty tukových buniek. Pomocou ultrazvukových vĺn vám nebudú tukové bunky odsávať, ale vám ich bezbolestne rozbijú bez použitia narkózy alebo chirurgického zákroku. Môžete tak na bokoch či bruchu stratiť aj 6 centimetrov. Frekvencia týchto vĺn je nastavená tak, že tie pôsobia cielene iba na tukové bunky, pričom okolité štruktúry nezasahujú. Ultrazvuk rozkmitá povrchovú membránu buniek, čím v nich rozkmitá vodu, bunka následne praskne a jej vnútro sa vyleje do medzibunkového priestoru. Keďže bunku tvoria prevažne mastné kyseliny, lymfatický systém ich tak odvedie preč z organizmu.fatremoval
Samozrejme, že nestačí u odborníka jedna návšteva. Tento proces je dlhodobejší, lebo sa ním nedá odstrániť naraz dva – tri litre hmoty ako pri liposukcii. Má to ale aj svoje výhody. Tým, že je tento proces pomalší a tuk sa odstraňuje postupne, odpadá riziko vzniku priehlbín a jamiek ako po liposukčnom zákroku. Tento efekt sa znásobí pri skombinovaní ultrazvuku s infračerveným svetlom, ktoré vyhladzuje pokožku a zmenšuje objem jednotlivých častí tela.

Výhodou tejto metódy je, že počas zákroku, ktorý trvá približne pol hodinu až hodinu, môžete vlastne relaxovať. Najprv vás odborník natrie gélom a následne po koži prechádza akoby počítačovou myšou, ktorá prostredníctvom ultrazvuku rozbíja tukové bunky. Optimálne je, ak zabsolvujete 4 až 6 sedení, aby výsledok bol dokonalý. Prestávka medzi jednotlivými sedeniami musí byť 7 až 14 dní. Ďalšou výhodou je, že tento „zákrok“ môžete podstúpiť v ktoromkoľvek ročnom období a po jeho ukončení nemusíte nosiť sťahujúcu bielizeň.
Zaujíma vás, pre koho je táto procedúra určená?  Predovšetkým pre dámy, ktoré síce chudnú úpravou stravy a cvičením, ale zostanú im širšie boky, väčšie bruško či široké stehná. Nie je to však náhrada chudnutia. Je to spôsob následného vyformovania postavy.
Efekt po ultrazvuku je veľmi dobrý a najmä trvalý, pretože  keď zlikvidujete tukovú bunku, zlikvidujete ju navždy. Dôležité je po zákroku dodržiavať pitný režim, aspoň 3 litre tekutín denne, lebo príjem tekutín a pohyb sú pri odbúravaní mastných kyselín nesmierne dôležité. Po ošetrení je vhodné urobiť lymfodrenáž pre urýchlenie lymfatických procesov.Ošetrenie ultrazvukovými vlnami si samozrejme môžu dopriať i muži.

Najvhodnejším pacientom pre túto metódu je muž alebo žena vo veku od 25 do 55 rokov – dosahujú najlepšie výsledky, rovnako ako pri liposukcii.
32134760 Výsledky sú viditeľné už po prvom až treťom ošetrení, v závislosti na klientovi. Metóda ultrazvukovej kavitácie navyše zrýchľuje váš metabolizmus a teda pomáha k celkovej regenerácii a ozdraveniu vášho tela. Vo výsledku tak vyzeráte lepšie a hlavne sa tak i cítite.
Medzi jednotlivými ošetreniami sa odporúča zvýšený prísun tekutín (denne aj 3 litre), vitamínu C, drenážna masáž a fyzická aktivita.

Záujem o neinvazívne liposukcie na Slovensku v poslednej dobe stúpa. Pre pacientov je prínosom bezbolestnosť, šetrnosť a viditeľná efektivita ošetrenia. Zákroky vyžadujú opakované sedenia na dosiahnutie požadovaného efektu. Trvalý efekt je u každého pacienta individuálny. Trvalý efekt sa líši podľa štruktúry tkanív, ošetrovanej oblasti, veku klienta, metabolizmu a životného štýlu, predovšetkým pitného režimu, zdravej výživy a primeranej pohybovej aktivity.

Kontraindikácie
• osoby s chorobami srdca, po transplantáciách a s bypassom
• osoby s vysokým cholesterolom
• osoby s vysokým krvným tlakom
• kovový implantát v tele
• tehotenstvo
• menštruácia
• ženy s maternicovými telieskami (pri aplikácii na brucho)
• zápaly či infekčné ochorenia v mieste aplikácie
• kožné ochorenia
• cievne poruchy a ateroskleróza
• choroba pečene a obličiek
• rakovina
• epilepsia
• cukrovka
• trombóza, hemofília, tromboflebitída, užívanie liekov proti krvnej zrážanlivosti alebo poruchy zrážania krvi

Ako to funguje?
Inovatívna, neinvazívna technológia stimuluje prirodzený fyziologický proces metabolizmu tukových buniek. Sondy prístroja produkujú  nízkofrekvenčný (rozsah 30 – 100 kHz), nízkoenergetický (max. 34927112 3W/cm2) kontinuálny ultrazvuk zamierený do tukovej vrstvy pod kožou, s ktorou je sonda v styku. Pre lepší kontakt je použitý kontaktný gel.

Ultrazvuk pôsobí len na tukové bunky a nie na okolité tkanivo, energia pôsobí na povrchovú membránu tukových buniek mechanicky a termicky.
Spúšťajú sa biochemické pochody v bunke, čím bunky kavitujú a tuk sa rozleje do medzibunečného priestoru odkiaľ sa postupne odplaví cez lymfatický systém tela. Tento proces trvá približne 14 dní a treba ho podporíť správnou životosprávou.

1 *Komentár k "Štíhlejšia s ultrazvukom"

  1. simona086 hovorí:

    ja som absolvovala neinvazivnu liposukciu v ina linia. som spokojna mozem tuto metodu len odporucit
    http://inalinia.sk/sk/articles/id/5/neinvazivna-liposukcia-v-ina-linia

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.