Francúzska reštaurácia Hotela Devín

Hotel Devín nie je potrebné bratislavčanom zvlášť predstavovať – za viac ako 50 rokov nepretržitej prevádzky si získal skvelé renomé. A to nielen medzi návštevníkmi hlavného mesta ale aj domácimi „prešporákmi“. Devín dýcha príjemnou priateľskou atmosférou, pripomína minulosť a vďaka moderným technológiám ju spája so súčasnosťou. Je tradičný, prominentný, elegantný a nadčasový.

Veľmi populárna je tradičná elegantná Francúzska reštaurácia, v ktorej vďaka architektúre interiéru (kryštálové lustre, kazetový obklad stien, koberec, ozdobné sklenené vitráže) cítiť noblesu a nadčasovosť. Ku kultivovanej atmosfére prispieva i distingvovaná obsluha s profesionalitou a spôsobmi „starej dobrej školy“, kvôli ktorej sa sem oplatí vrátiť. Vie poradiť, sprevádzať lístkom i vínnou kartou s ponukou viac ako 160 druhov vín , správne servíruje, dokonale zvláda someliérsky servis.

Šéfkuchársku štafetu v kuchyni drží Ľuboš Kovár (37), odchovanec Hotela Devín pochádzajúci z Kuchyne na Záhorí. Aké sú podľa neho tri piliere francúzskej kuchyne? : ,,Čerstvé kvalitné suroviny, úslužná obsluha a dobrá vizáž jedál i personálu“. Jedálny lístok reštaurácie nedávno,,prečesal“ známy gastro guru pán Pospíšil, a šéfkuchár Hotela Devín bol v jeho chýrnej reštaurácii dokonca na stáži. V stálej ponuke Francúzskej reštaurácie nájdete zaujímavé šaláty (Nicoise), ručne pripravované cestoviny. Okrem receptúr z medzinárodnej či krajovej kuchyne (kačacie prsia s kapustou a zemiakovými knedličkami, teľací rezeň) sú tu aj slovenské špeciality, vrátane bryndzových halušiek.

Veľmi obľúbené sú špeciálne sezónne ponuky – aktuálne ponúka Francúzska reštaurácia jesenné menu so špecialitami z diviny, husaciny a kačaciny. Delikatesy ako jelenia paštéta v mandľovej kruste, zajačia roládka plnená sušenými slivkami, jelení mignon so šípkovou omáčkou, panenka z diviaka obaľovaná v bylinkách, rebierko z muflóna na rozmaríne s jemným dubákovým krémom, či tradičné husacie prsia netradične pripravené s mangom a zázvorovou glazúrou lákajú gurmánov z celej Bratislavy a samozrejme, aj hotelových hostí. Jedlo môžete zapiť kvalitným vínom a obed, či večeru zavŕšiť skveým dezertom – napríklad gaštanovou penou s kúskami čokolády a višňami marinovanými v griotke.

Francúzska reštaurácia Hotela Devín je ideálne miesto na slávnostnú večeru, pracovný obed alebo súkromnú oslavu. Súkromná a špeciálna atmosféra tohto miesta vám umožní uniknúť pred ruchom mesta a uvoľniť sa, najmä počas tých najstresujúcejších dní. Najlepším ocenením kvality Francúzskej reštaurácie je zisk 13 z 20 bodov v prestížne zahraničnej súťaži GAULT MILLAU pre rok 2010, čím sa zaradila medzi top reštaurácie v Bratislave.

Hotel Devín
Riečna 4 Bratislava
www.hoteldevin.sk

Menu Francúzskej reštaurácie: http://www.hoteldevin.sk/images/stories/pdf/french_restaurant_menu.pdf

Jesenné menu: http://www.hoteldevin.sk/images/stories/pdf/jesenne_menu.pdf

Francúzska reštaurácia (rezervácia stolov, bližšie informácie):
fra@hoteldevin.sk
Tel.: 02 – 599 85 8552

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.