Chystáte svadbu? Zabudnite na usporiadané kvetinové aranžmány

Rozhodli ste sa využiť farebnú atmosféru jesene a usporiadať svadbu presne podľa svojich predstáv v tomto jedinečnom období? V hoteli Crowne Plaza Bratislava sa rozhodli uľahčiť všetkým nevestám rozhodovanie a preskúmať, čo je v rámci jesenných svadieb najviac in. Trendom sú určite kovové prvky v kombinácii s pastelovými farbami, no skutočným kľúčom k dokonalej svadbe sú jednotlivé prvky zladené do najmenších detailov. Zabudnite ale na usporiadané kvetinové aranžmány, inšpirujte sa voľnejšími kyticami kvetov, vázami a romantickými sviečkami. 

Ak sa chystáte povedať si „áno“ v najbližších mesiacoch, vaše prípravy už isto vrcholia. Skúste sa ešte na poslednú chvíľu inšpirovať tohtoročnými svadobnými trendmi a vtiahnite svadobných hostí do jedinečnej atmosféry jesenných dní aj počas vášho veľkého dňa.

Medený škandinávsky štýl

Trendom v interiérovom dizajne je medená farba v štýle škandinávskeho moderného minimalizmu. K tradičnej striebornej a zlatej sa pridali medené doplnky. Kombinujú sa s jemnými farbami – bielou, ružovou, striebornou aj šedou. To platí aj pre kvetinovú výzdobu na svadobných kyticiach a na stoloch, kde dominujú kvety ružové a biele. K medenému dizajnu môžete zvoliť do sklenených váz orchidey. Sú jednoduché, minimalistické v kombinácii s dobrou klasikou – bielymi ružami. Nedbajte na rovnakosť a súrodosť prvkov. V trende už totiž nie je klasická veľká kvetinová ikebana, ale kaskádovito vyskladané vázy a sviečky rôznych veľkostí. To spôsobí nepravidelnosť a hravosť na svadobnom stole. Zároveň si nevesty čoraz viac vyberajú prestreté dlhé stoly, svadobna vyzdoba crowne plazaako tie guľaté, ktoré doteraz prevládali.

Priestory je možné upraviť na rôzne spôsoby. Dôležité je vedieť ich prispôsobiť svadobným párom na mieru. Väčšinou už majú svoje predstavy a my im ich plníme. Pre nastávajúcich svadobčanov je rozhodujúca aj poloha hotela a kapacita sály. Najčastejšie sú u nás svadby, kedy je do 70 svadobných hostí, aj keď naša kapacita je do 200 osôb. Novinkou je romantický obrad na hotelovej terase. Tvorí ju vonkajšia bylinková záhradka, kde si budúci manželia môžu povedať „áno“ v súkromí medzi rozvoniavajúcimi bylinkami,“ doplnil Jozef Kráľ z hotela Crowne Plaza Bratislava.

„Vintage“ svadba

V prípade, že máte radi čipky a krajky, tak svadba v štýle „vintage“ je aj tento rok v móde. A to nielen na svadobných šatách. Čipkované dekorácie sa decentne aranžujú aj na slávnostné stoly medzi sviečky a vázy s kvetmi. „Vo farbách dominuje staroružová nazývaná „Rose quartz“. Nie je výrazná, je jemná a pastelová. Muži väčšinou nechcú výraznú ružovú, takže táto jemnejšia je pre nich prijateľnejšia,“ hovorí Tatiana Stempelová z agentúry Wedday. K staroružovej vo vintage štýle patria šedá alebo strieborná, ktoré tak oživujú klasickú kombináciu ružová a biela. Strieborná s patinou je hlavne na inventári – sviečky a svietniky, ktoré svadobnému stolu dodajú atmosféru starých čias. Doplnené môžu byť tiež taniermi vo farbách šedej alebo matnej striebornej.

 

Moderným trendom je Serenity blue a strieborná

V tomto štýle tiež prevládajú kovové farby, výrazná strieborná štóla, ktorá odráža svetlá a rozžiari priestor. Kombinovaná je s bledomodrou farbou nazývanou „Serenity blue“ –ladenou s ružovou. V týchto farbách môžete zvoliť aj kvietky. Pod svietniky sa ukladajú zrkadlá, ktoré priestor rozjasnia a aj ho vyplnia. Aj v tomto štýle platia rôzne výšky váz a sviečok doplnené strieborným rámikom s číslom stola. „Platí, že ak si nevesta zvolí okrúhle stoly, tak tie je potrebné očíslovať a hosťom pripraviť zasadací poriadok, ktorý si pozrú pred alebo pri vstupe do sály. Moderným prvkom je aj svadobné menu uložené na každom tanieri a nápojový lístok na stole. Tie ladia so svadobnou pozvánkou. Dôraz je kladený aj na tie najmenšie detaily“, dodáva Tatiana Stempelová.

 

Zlatým klincom je bledoružová s kovovou zlatou

Poslednou kombináciu je bledoružová so zlatou. My sme ju zvolili ako zlatý klinec na bledoruzova vyzdoba crowne plazazáver, hlavný svadobný stôl ozdobený v tomto štýle je neodolateľný. Romantická ružová a oslnivá zlatá sa hodia na sviečky či vázičky rôznych veľkostí. Plnosť na stole vytvára veľa malých drobných sviečok, váz a kvetov. Doplnené môžu byť aj taniere – číre sklenené so zlatým rámom kombinované so staroružovou farbou.

 

Ako vybrať svadobné menu?

V minulosti boli súčasťou klasického menu šunková rolka, domáca slepačia polievka, vyprážané plnené morčacie prsia so šunkou, syrom a prílohou. „Pred desiatimi rokmi sa trend zmenil a prevládala požiadavka na veľmi modernú gastronómiu v duchu talianskej kuchyne. Predjedlo prosciutto alebo mozzarella, dezert tiramisu a podobne,“ hovorí Peter Dudáš, šéfkuchár hotela Crowne Plaza Bratislava. „Súčasným trendom je, že polovica svadobných párov si praje klasicky servírované trojchodové menu a druhá polovica zas požaduje svadobnú hostinu formou bufetu. Pri servírovanom menu sa začína vracať stará dobrá klasika so šunkovou rolkou, ale aj trend talianskej kuchyne spred 10 rokov. U nás ako jediní používame pri príprave jedál vlastné bio bylinky z našej a okrem nich aj ochutené oleje alebo soli.“ Nebojte sa teda experimentovať aj s medzinárodnými kuchyňami z rôznych kútov sveta alebo si zvoliť tradičnú slovenskú kuchyňu s domácimi bryndzovými pirohmi.

Nechajte sa inšpirovať, ale držte sa svojho sna, nech je tá vaša svadba presne podľa vašich predstáv!

Zdroj foto: Crowne Plaza Bratislava

Text: Petra Bačová

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.