Päť rád, ako začať s plánovaním svadby

Určite ste už nad vaším svadobným dňom premýšľali a možno ho máte dávno vysnívaný. Ale až po tom, ako vyslovíte „áno, vydám sa za teba“, prichádza čas, kedy si začnete uvedomovať, čo všetko k príprave svadby budete potrebovať. Aby ste mali všetko efektívne naplánované, pripravili sme pre vás na začiatok päť krátkych rád. Tak ľahko zistíte, či si skôr rezervovať kostol, miestny úrad alebo vyberať svadobné šaty.

Ako prvé je treba si uvedomiť, akú svadbu by ste chceli mať. Sadnite si spoločne s nastávajúcim a dajte vašim snom reálnu podobu. Je dôležité, aby ste sa na predstavách o vašej svadbe zhodli. Či už bude v miestnom kostole alebo na exotickej pláži. Tak či onak, vždy budete na začiatok potrebovať zabezpečiť týchto päť vecí.

  1. Pripravte si predbežný zoznam hostí, s ktorými by ste radi zdieľali váš svadobný deň. Je to základnou vecou, od ktorej sa budú odvíjať ďalšie kroky. Aby ste vedeli, akú veľkú kapacitu sály potrebujete, či bude dosť veľký kostol alebo svadobná miestnosť. Po prípade predbežne preverte, koľko hostí bude potrebovať ubytovanie.
  1. Terasa_Svedba01 resizedUrčte si rozpočet na svadbu. Podľa vašich finančných možností sa potom budú odvíjať aj ďalšie rezervácie a nákupy svadobných doplnkov. Svadobní koordinátori odhadujú náklady na jedného hosťa približne 100 EUR a vyššie.
  1. Oslovte svoju družičku alebo družbu, aby vám pomohli pri plánovaní. Ak nechcete mať žiadne starosti, objednajte si svadobného koordinátora, ktorý za Vás svadbu pripraví.
  1. Vyberte si termín svadby a zistite, či sú miesta, kde by ste chceli mať obrad a oslavu v tento deň voľné. Po prípade preverte aj s najbližšou rodinou, či im tento termín vyhovuje. „Snúbenci si často miesto oslavy a obradu rezervujú aj rok vopred. Preto je to jednou z najdôležitejších vecí pri plánovaní. Trendom je to spojiť do jedného miesta a obrad mať v záhrade hotela alebo na terase a oslavu v svadobne vyzdobenej sále,“ hovorí Marián Štefek z hotela Crowne Plaza Bratislava. Preto si vami vybrané miesto hneď rezervujte. Ak plánujete cirkevný sobáš, je potrebné preveriť aj to, či je kostol v tento termín voľný a dohodnúť sa na presom čase obradu.
  1. Oznámte predbežný dátum svadby vašim najbližším, aby ste mali istotu, že prídu. Pomaly uvažujte aj nad svadobnými oznámeniami.

Po zvládnutí týchto úvodných krokov sa môžete vrhnúť aj na tie pre ženy príjemnejšie aktivity. Začnite plánovať kvetinovú výzdobu a celkové farebné ladenie svadby. Hudobníci a dídžeji bývajú rezervovaní aj rok vopred, takže postupne oslovujte vašich obľúbených interpretov. Samozrejme, vyberte sa s kamarátkami hľadať tie najkrajšie svadobné  šaty a doplnky do salónov a obchodov. Nezabudnite na tradície, niečo modré, staré, nové, požičané a na popolnočné šaty či kroje. A potom už zostáva len dodať: „Nech je váš svadobný deň podľa vašich snov a predstáv.“

 

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.