Trendy svadobných šiat tejto jesene

Magický dátum 9.9. 2009 ste už premeškali, ale ak chystáte svadbu do konca tohto roka….

…prípadne na jar toho ďalšieho, stále sa môžte inšpirovať trendami z kolekcií známych návrhárov na túto jeseň a zimu.
Farby a materiály

Klasickú bielu môžte túto sezónu nahradiť teplými pastelovými, ale aj chladnými tmavými odtieňmi. Pokiaľ na vašej pokožke dobre ukáže staroružová, či smotanová, nebojte sa ani týchto farieb. Úplným hitom sú šaty kombinujúce dva farebné tóny. Na obrázku nižšie napr. šaty z kolekcie Very Wang kombinujúce klasickú bielu s chladnou metalickou alebo svetlou béžovou.. Tradičným zásahom do čierneho budú šaty zo saténu, ktorý pôsobí veľmi pekne so zdobenými aplikáciami z čipky.

Strih

Hitom tejto sezóny sú rozhodne asymetrické strihy so zaujímavo riešenými ramienkami cez jedno plece. Dôraz je kladený aj na zadnú časť šiat. Presvedčte sa však, že vášmu odhalenému chrbátu pristanú kvetinové, či iné aplikácie, ktoré naň budú strhávať pozornosť. Aj v tejto sezóne platí, že neexistujú žiadne hranice. Trendy sú rovnako obtiahnuté, jednoduché a empírové strihy odhalujúce postavu, ale aj bohaté, viacvrstvové sukne. Na obrázku nižšie – asymetrické šaty s ramienkom cez jedno plece. V jednom prípade klasická biela a obtiahnutý strih, v druhom netradičná svetlomodrá a bohatá sukňa.

Dĺžka  

Výrazným posunom v svadobnej móde sú krátke šaty. Ich dĺžka siaha na úroveň kolien, takže lýtka sú celé odhalené. Takýto typ šiat pristane rovnako nízkym, tak aj vysokým ženám. Dôležité však je, aby mali pekné, súmerné nohy, ktoré stoja za to, aby boli odhalené. Ak ste za konzervatívnejší štýl, vždy môžte takýto typ šiat využiť len na večernú zábavu – stále budete elegantná, ale nebudete musieť za sebou vláčiť dlhú a často aj ťažkú sukňu.

Štýl

Tohtoročný trend jasne neudáva jeden konkrétny štýl, in je viacmenej všetko. Na mólach sa samozrejme objavili tradičné, princeznovské strihy, ktoré asi nikdy neopustia svadobné požičovne. Ozvláštniť takéto šaty môžte buď jednoduchými doplnkami, prípadne naopak teatrálnymi ozdobami – napr. veľkou mašlou nad zadkom. Na opačnom póle spektra svadobných rób sú jednoduché, do gréckeho štýlu strihané šaty. Takýto typ je veľmi jednoduchý a elegantný, hodí sa najmä na svadby vo vonkajšom prostredí. Ak sa už nestihnete vydať počas babieho leta, takýto druh šiat môžte kľudne doplniť pelerínou, či kožušinovým bolerom a samozrejme rukavičkami a stále budete vyzerať úžasne. Ak ste za elegantný, ale nápaditý štýl, môžte sa inšpirovať vintage šatami a doplnkami. Veľmi módna je napr. sieťka, ktorou môžte nahradiť dlhý závoj. Tento doplnok oslavujúci návrat medzi trendy, dodá vášmu celkovému výzoru punc dámy. Na obrázkoch nižšie sú reštaurované vintage šifónové šaty z roku 1950 v kombinácií so sieťkou a kožušínovou pelerínou a šaty z kolekcie Romony Keveza v gréckom štýle asymetrického strihu.

Snáď vás tieto tipy inšpirovali a nájdete si medzi nimi to, čo z vás spraví nezabudnuteľnú nevestu s vlastným štýlom. A nezabudnite na to najhlavnejšie – nepotrebujete mať drahé šaty od svetoznámeho návrhára, aby ste vyzerali dokonalo. Pri ich výbere sa stačí držať osvedčených rád a sedliackeho rozumu. Menej je niekedy viac. Trendy nenasledujte otrocky – aj tá najmódnejšia kreácia vám nemusí sadnúť. A v deň vášho obradu sa nechcete sústrediť na padajúce ramienko a odstávajúci korzet. Preto si šaty vyberajte tak, aby ste sa v nich cítili sebavedomo a príjemne a mali ste tak o jednu starosť počas svadobného dňa menej.

Autor: LH/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.