Svadobný trend 2010 – minimalizácia

Rok 2010 je rokom očakávaného svadobného boomu vďaka jeho numerologickému kúzlu.

Aj napriek skutočnosti, že súčasná ekonomická  situácia nemusí byť pre mnohých najpriaznivejšia, o to markantnejšie, no aj pragmatickejšie budú trendy tohto roka. Finančná kríza totiž nemusí priniesť hneď krízu svadobnú, a preto si svadbychtivé páry tento rok nenechajú len tak pretiecť… Ešte ale predtým ako by sme jednoznačne skonštatovali, že kríza je dôsledok toho, že prichádza obdobie ,,nedrahých” štýlov a prvoplánových svadieb, musíme vás uistiť, že nič radikálne sa nedeje. Pozitívna minimalizácia je v plane nielen vrámci rozpočtovej tabuľky, ale aj v svadobnom outfite. V skutočnosti tieto fakty obohatili celkovú módnu charizmu a prinesú v novom roku viac nápadité a slobodné myšlienky, ktoré budú dôsledkom kreatívnych dogiem nielen v obliekaní, ale aj v svadobnej filozofii.

,,Dvorní” svadobčania
Jednou z tých pohodlných a zároveň ekonomických alternatív je svadba na vašom dvore… Toto riešenie minimalizuje náklady vrámci drahých prenájmov. Ak ste šťastným vlastníkom záhradky alebo vám ju niekto rád ,,požičia”, máte príležitosť pripraviť vám a vašim blízkym jedinečný zážitok. Práve na takomto mieste zachováte všeobecné pohodlie a hoci nebude vaša svadba úplne pompézna, určite na svojom kúzle nastratí. Priam naopak. Veď za veľkou mlákou ako môžeme vidieť aj vo filmoch, su takéto svadby úplne bežné… A nepôsobia vôbec lacne. Dajte si iba záležať na výzdobe a dekoráciách.

Všetko ,,nakolene a narýchlo”
Práve položky okolo svadobných oznámení možno eliminovať tým, že si ich urobíte sami takpovediac ,,nakolene”. Nielenže budete originálni, ale ručne robené oznámenia rozposlané hosťom budú svedčiť o tom, že ich pozývate s láskou a v jedinečnom štýle. Každé oznámenie bude iné a jedinečné, tak ako vaša svadba. Čas sa tiež skrácuje, a to doslovne… Všetci vieme, že počas jedného roka od zásnub je dostatok fall2010short času pre svadobnú prípravu. Tak to bolo doposiaľ. Mnohé páry však preskočili pár mesiacov a dlhodobé plány sa stávajú krátkodobými, čím minimalizujú svadobné prípravy. Zásnuby a svadba ,,narýchlo”- taký je súčasný trend. Výhodami sú, že vaša hlava nie dlhodobo zaplavená prípravami perfektnej svadby a taktiež tým pádom neminiete aj toľko peňazí, keďže sa vám nenahromadia mnohé nepotrebné výdavky spojené s neplánovanými detailami. Výhodou je tiež menej stresu okolo príprav a selekcia nepotrebných organizačných plánov… Termín si síce možno nevyberiete podľa vašich šťastných čísiel, no možno práve rýchla číselná kombinácia bude pre vás v konečnom dôsledku šťastnou voľbou.

Módne hity
Poznáte ten historický ,,look” dámy 30-tych rokov s jemne zahalenou tvárou v sieťke a s páperovou či ligotavou klipsou vo vlasoch? Tak je to tu opäť tento staronový trend, avšak medzi nevestami.  Takýto dramatický a zároveň glamour štýl ocení každá nevesta, ktorá sa nebráni zmyselnej elegancii a zároveň sa nechce obťažovať nosením tradičného a nepraktického dlhého závoja. Ak si žiadate väčšiu extravaganciu, zahaľte si tvár elegantnou šatkou. Zahalená tvár je totiž horúcim trendom! Svadobné šaty tiež prechádzajú dávkou minimalizácie. Niekoľko rokov dozadu boli nevesty ,,diskriminované” tým, že im róby diktovali dizajnéri. Neskôr si nevesty začali obliekať to, v čom sa cítili najkomfortnejšie, dali prednosť tzv. športovej elegancii. V roku 2010 prichádza veľmi zaujímavý trend… Jednoducho, vyberte si farbu a nájdite konfekčné šaty od akéhokoľvek návrhára. Nejde pritom o žiaden módny nátlak, skôr o to, aby si nevesta bola istá pinkandorangewedding svojimi šatami a vybrala si také, ktoré si bude môcť obliecť aj pri inej príležitosti… V strihoch dominujú bezramienkové šaty a ak si práve hovoríte, že nie sú vôbec žiadnou novinkou, máte pravdu. Pravdou však aj je, že hoci sú tu tieto šaty v kurze niekoľko rokov, ktoré buď odhaľujú ramená úplne, alebo len čiastočne,  Medzi materiálmi však už nevedie satén, či hodváb, ale klasická bavlna. Sexi krátke ,,tutu” a sieťkové sukne, bavlnené látkové zmesi sú posledným módnym výkrikom v materiáloch. Poklesnutý pás, vzdušné tkaniny sú zárukou pohodlia nevesty. Minimalizácia sa teda dotkla aj dĺžky šiat! Na  dlhé biele šaty zabudnite. Sofistikovaný štýl prevzal vedenie a asymetrické línie vyhasli. Okraje šiat s klasickým rovným strihom sú najnovšie nad kolená a môžu byť zdobené. Štýl je tajomný a pritom sexi. Farby vedú predovšetkým dievčenská ružova a sýta oranžová. Pastely už vyprchali a dominuje aj netypická fuchsia alebo červený. Také budú trendy v roku 2010 a ak si vyberiete svoj štýl podľa našich rád, určite docielite maximálny výsledok!
Držíme vám pri tom palce…

Autor:luč /SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.