Rozhovor s na slovo vzatým odborníkom.

Keď som tak premýšľala, čo urobiť ako prvé, či druhé pri zariaďovaní vlastnej svadby prišli mi najprv na um šaty, a hneď po tom som si spomenula na tisíc iných dôležitých vecí. Ale prečo by som sa tým mala zaoberať sama? Prečo nezaťažiť aj niekoho iného? Načo vznikli svadobné agentúry?

Okamžite som si nejaké „vygúglila“ a vybrala si jednu, ktorá ma svojou webovou stránkou a ponukou zaujala najviac. Konkrétne ide o svadobnú agentúru Wedday. Skontaktovala som sa so spolumajiteľkou pani Ing. Tatianou Stempelovou, a pripravila pre vás zaujímavý rozhovor.

Prečo ste sa rozhodli založiť si agentúru, ktorá pomáha nevestám dokonale zorganizovať a naplánovať ich „deň D“?
„Ja osobne som pracovala niekoľko rokov v oblasti reklamy a marketingu. Za tie roky som nadobudla bohaté skúsenosti z organizovania eventov každého druhu. Ako veľa ľudí aj ja som túžila po niečom „vlastnom“. Až jedného dňa prišla moja bývalá kolegyňa s nápadom založiť si svadobnú agentúru. A tak sme vznikli.
Aké ste mali pocity pri organizovaní svojej prvej svadby?
Ako som už spomínala, už pred tým som organizovala nejaké tie spoločenské podujatia, takže to nebolo až také nové. Ale, samozrejme, predsa len je to v niečom iné. Na rozdiel od profesionálnych zadávateľov sú nevesty bežní ľudia a často nevedia stručne a jasne vyjadriť ako by mala svadba vyzerať. Veľakrát potrebujú poradiť, čiže jednanie je oveľa detailnejšie, osobnejšie a časovo  náročnejšie. Predsa ide o ich jedinečný deň v živote, tým pádom aj my vždy cítime obrovský tlak a uvedomujeme si pocit zodpovednosti.

O čo všetko sa staráte?
To nájdete na našej stránke http://www.wedday.sk/. Vieme zariadiť komplet  svadbu od A po Z, čiže pokojne aj klientom, čo žijú v zahraničí nájdeme lokalitu,zariadimemenu,vizáž,vlasy,                                                                                                                                                                    svadobné oznámenia, dopravu, ubytovanie, prstene, komplet výzdobu, tortu, program ako DJ, živá hudba, wedding_dresses_9 čepčenie, moderátor, tanečné  vystúpenie, foto a video…. komplet svadbu.
Okrem toho nás bežne oslovia zákazníci, ktorí potrebujú len čiastočnú výpomoc, napr. s výzdobou, zariadiť koordináciu svadobného dňa alebo vybaviť obrad vonku….čokoľvek.

Akou mierou sú väčšinou do procesu zainteresovaní ženísi? Zaujímajú ich takéto detaily?
Predsa len som zvyknutá jednať o svadbách skôr s nevestami. Vo väčšine prípadov to býva tak, že so ženíchom sa stretnem až na samotnej svadbe. Chodia aj páry dokopy, pretože sa chcú rozhodovať spolu. Ale napríklad tento rok nás dosť oslovovali práve samotní ženísi…čo ma dosť prekvapilo. Síce nakoniec to vždy dopadlo tak, že o detailoch som komunikovala len s nevestou, ale ten prvý kontakt nadviazal ženích a následne rozhodoval aj o rozpočte, menu, či programe.

Aké sú nevesty, majú extra požiadavky?
Absolútne extra…  S nevestami sa riešia jednotlivé detaily oveľa  dlhšie. Málokedy sa stane, že si  nevesta niečo vyberie a pri tom aj ostane. Veľakrát  začnú vybavovať svadbu dosť v predstihu, a potom ešte počas procesu prichádzajú s novými nápadmi resp. typmi,  čo niekde videli a chcú, aby sme to skúsili zrealizovať aj na tej ich svadbe.

Aké sú dnešné trendy vo výzdobe?
Naši klienti sa držia väčšinou elegancie, a keďže sú restaurácie obvykle nepriestranné, snažíme sa väčšiinou priestor opticky zväčšiť a vniesť ducha luxusu, čiže biele návleky,  bledé,  béžové organzy doplnené zlatými alebo striebornými ozdobami.
Čo sa týka nejakých trendov uplynulého roka, z farieb vyhrávala oranžová a zelená. Z kvetov sa najčastejšie používajú tulipány, kaly, ruže a frézie a tieto živé kvety sa používajú aj ako krásna výzdoba štvorposchodovej, či trojposchodovej torty.

Prezraďte nám nejaké kuriozitky zo svadieb….
Z netradičnejších si spomínam na čiernobielu svadbu, kde bolo absolútne, od výzdoby, šiat nevesty, torty atď, do čiernobielej kombinácie. Vyzeralo to veľmi netradične a elegantne. Aj keď nie každý by sa na to dal určite nahovoriť.
Tento rok ma zase prekvapila svadba na Orave. Odohrávala sa vonku, pár si dal záležať naozaj na každom wedding_dresses_2 detaile výzdoby a špeciálnom programe, ale ich oblečenie bolo úplne každodenné, ako u novomaželov, tak aj u ich pozvaných hostí. Zámerom bola neformálna svadba. Čiže si predstavte si oficiálny obrad vonku bez svadobných šiat a obleku. Ďalej sme mali krásnu svadbu v hradbách, kde pár ladil všetko do stylu talianskych starých filmov a la  „dolce vita“. Aj na obra d vonku prišli na starej retro motorke„vespe“.

Ako dlho trvá príprava takej svadby?
Čím skôr sa pár ozve,  tým lepšie. Hlavne kvôli miestu svadby, pretože
niektoré vychytené kaštiele a reštaurácie sú rezervované aj rok, dva
dopredu. To platí aj pre vychytené dátumy ako napr. 7.7.2007. Konkrétne na tento dátum bolo veľmi zložité zohnať aj dodávateľov ako fotograf a Dj, všetci boli na daný dátum dlho v predstihu zarezervovaní. Ale na druhej strane, stalo sa mi už aj, že sa klientka ozvala mesiac pred svadbou. Myslela si že všetko zvládne sama a  zrazu mala iba miesto svadby, šaty a nič iné. Bez problémov sme všetko stihli. Aj teraz v lete sme mali situáciu, že pár chcel svadbu vonku bez prístrešku a výzdoby a zrazu hlásili škaredé počasie, takže sme týždeň pred svadbou museli doladil komplet stan, koberec, podlahu, stoly, stoličky,… A keď to už mali všetko tak pekne zariadené, na poslednú chvíľu sa rozhodli aj pre výzdobu.

Autor: Tatiana Bachurova/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.