Aj veľká nevesta môže byť krásna nevesta

Nie každá z nás váži päťdesiat kíl a má postavu modelky.

Na druhej strane – nie každá „modelka“ má chlapa. Takže vo vesmíre je predsa len nejaká spravodlivosť.  Ako však vyzerať dobre aj vtedy keď žiadna z veľkostí na vešiaku vo svadobnom salóne nie je dobrá?

Začnime kacírskym prehlásením, za ktoré by nám aspoň polovica ženských časopisom vynadala – kašlite na chudnutie. Jasné, možno by to bolo lepšie, krajšie, ľahšie a ktovie ešte aké. V skutočnosti je však zhodenie veľkej váhy v priebehu krátkeho času obvykle nie veľmi zdravé  a neuveriteľne náročné. Ak si je vás váš milovaný ochotný vziať aj s kilami navyše existuje celkom reálny predpoklad, že s vami bude chcieť byť aj ďalej – kilá-nekilá.

Správne šaty
To najdôležitejšie a pravdepodobne aj to najťažšie na výber –šaty.
Ak si ich plánujete požičať a viete, že nepatríte medzi nevesty štandardnej veľkosti je pohodlným riešením zistiť z internetu, alebo zavolať do dostupných salónov s otázkou v akej veľkosti  ponúkajú šaty. Ušetríte si zbytočnú cestu i nepríjemnú situáciu, pri ktorej na vás predavačka pozrie a povie, že šaty v takejto veľkosti neponúkajú. Ak sa vám podarí nájsť kvalitný salón s dostatočne veľkou ponukou pozor na to, aby vám šaty sedeli dokonale (platí pre každú nevestu).  Ospravedlnenie pre príliš tesné šaty v zmysle „veď ja do svadby schudnem,“ je nezmysel. Pravdaže nepopierame možnosť schudnutia, no práve pre tento prípad existuje ešte predsvadobná skúška šiat a vždy je jednoduchšie ich zúžiť ako rozširovať.
fatbride Druhým riešením je nechať si ušiť šaty na mieru. Toto môže byť finančne o niečo náročnejšie riešenie, no pri šikovnej krajčírke máte istotu, že vám šaty budú dokonale sedieť a vyhovovať. Veľmi obľúbený je áčkový strih, ktorý lichotí každej postave a pri tej väčšej široká sukňa ľahko zamaskuje výraznejšie boky a zaujímavý výstrih naopak upriami pozornosť na vaše prednosti. Občas nevesty volia aj bolerká, alebo šaty s rukávmi pre zakrytie silnejších rúk – takáto voľba však závisí od osobného vkusu a v žiadnom prípade nie je podmienkou.
V žiadnom prípade nesmieme zabudnúť na topánky ,ktoré majú estetickú aj praktickú úlohu. Zvoľte si tie, v ktorých sa cítite skutočne pohodlne (čo platí pre všetky nevesty, no pre tie väčšie obzvlášť) a nebojte sa aj balerínok, alebo topánok na nižšom a pevnejšom opätku. Dôležité je, aby sa vám páčili, ladili so šatmi a vy ste v nich mohli vydržať aspoň dvanásť hodín.

Fotka ako z časopisu
So šikovným fotografom sa dajú urobiť zázraky aj bez toho, aby boli všetky vaše fotky upravované v počítači.  Už vhodný výber svadobným šiat z vás urobí krásku a správne „cvaknutá“ fotografia tento dojem len umocní. V prvom rade by ste však mali prekonať hanbu a opýtať sa vášho fotografa či má skúsenosti s fotením väčšej nevesty. Ak sa dočkáte úprimne odpovede „nie“ je veľmi vhodné si takúto situáciu vopred vyskúšať – takto totiž prídete aj vy aj váš fotograf na to, z ktorého uhla vyzerajú fotky najlepšie ešte pred svadbou. Medzi najobľúbenejšie triky patrí fotenie zhora či zakrytie silnejších rúk závojom .

Ak už len predsa len chudnúť
S rozumom, rovnako ako ku všetkému ostatnému je potrebné aj k téme chudnutia pristupovať so zdravým wedding_dresses_17 rozumom. Stanovte si radšej menšie, no reálne ciele a poraďte sa s lekárom, alebo odborníkom. Smutnou skutočnosťou je, že chudnutie narýchlo pred svadbou nemá veľký zmysel – odrazí sa na vašej postave, kedy sa po drastických diétach obvykle váha vráti takmer okamžite, a rovnako aj na vašej nálade.  Svadbu a prípravy na ňu by ste si mali užiť a nie vrieskať na všetkých naokolo preto, že zápasíte s vlastnou chuťou do jedla. Chudnutie teda plánujte dostatočne dlho dopredu a spravte si z neho príjemný cieľ, ktorý robíte sama pre seba – nie pre hostí, fotografa ani pre menšiu veľkosť šiat.
Na veľké šťastie celého ľudstva však láska nikdy nezávisela od dokonalosti či nedokonalosti postavy a tak si s radosťou užívajte to, že ste milovaná presne taká aká ste.

Autor: Emos/ SvadbaOnline.sk

 

1 *Komentár k "Aj veľká nevesta môže byť krásna nevesta"

  1. walca hovorí:

    aj velke nevesty maju narok byt v tento den krasne ci ma 70 alebo 120.vsetky nevesty su nadherne.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.