Top spôsoby, kde a ako stráviť svadobnú cestu

Mala by byť výnimočná, krásna, romantická, plná zážitkov… skrátka nezabudnuteľná. Svadobná cesta je tou príjemnejšou záležitosťou plánovania spoločného štartu manželského života, ktorou sa snúbenci pred svadbou zaoberajú. Medové týždne sa dajú stráviť na množstvo spôsobov. Pri plánovaní berte do úvahy vaše spoločné záujmy a prispôsobte im svoje aktivity. Máme pre vás inšpirácie, kam sa vybrať a čím si vyplniť voľný čas, aby sa svadobná cesta stala dokonalým začiatkom veľkého dobrodružstva s názvom manželstvo.

 

Mestá zaľúbených
Hoci je na svete množstvo krásnych, veľkých či menších miest, niet pochýb o tom, že niektoré svojou romantickou atmosférou absolútne vynikajú. Paríž a Benátky v tomto obradsmere majú jednoznačne navrch. Francúzsko a Taliansko sú krajinami, ktoré básnici a hudobníci ospevujú odnepamäti. Rôzne mestá, ale aj malé mestečká a dedinky vás zlákajú do úzkych uličiek vydláždených mačacími hlavami, kde sa na vás z každého okienka budú usmievať veselé farby kvetov, v podvečerných hodinách osvetlené svetlom lámp a sviec. Vyrazte si aj tam, kde to nepoznáte. Nie je nič krajšie, ako ruka v ruke objavovať nové miesta, ktoré čakajú iba na vás dvoch.
Ste nadšení turisti, ktorí sa cítia najlepšie v trekingovej obuvi a s batohom na hrbte stúpajú pohorím až k nebesám? V tom prípade vám nič nebráni, aby ste aj svoju svadobnú cestu prežili práve na horách. Vybrať sa môžete kamkoľvek, veď na našej planéte je toľko krásnych menších i vysokánskych kopcov. Či sa rozhodnete pre jednoduchšiu, alebo náročnú túru, záleží len od vás. Hlavné je, že budete spolu. A po vyčerpávajúcom dni si doprajte wellness v nejakej horskej chate alebo hoteli. Čo ďalej, to vám už netreba pripomínať :-)

More
Ideálny relax pre mnohých ľudí predstavuje more, slnko, teplo a pláž. Len tak si ležať na piesku, nechať slnečné lúče, aby vám sfarbovali telo dohneda, popíjať svieži drink a počúvať upokojujúci šum mora a vravu neposedných čajok. Vo dvojici, a v tej zamilovanej zvlášť, sa toto všetko mení na romantikou nabitú dovolenku ako z filmu. Cez deň si užívate zábavu a oddych pri mori, večer sa túlate uličkami a doprajete si aj večeru pri sviečke. Destinácií máte na výber veľa. Ak nechcete ísť príliš ďaleko, zvoľte si pobyt v obľúbených dovolenkových krajinách Slovákov, akými sú Bulharsko, Chorvátsko, Grécko, Španielsko, Turecko či Francúzska riviéra.

Späť na známe miesta
Dnešná doba praje cestovaniu, vyraziť môžeme kdekoľvek. Mnoho ľudí pravidelne cestuje po rôznych krajinách Európy i sveta, či už v rámci práci, štúdia alebo ako nadšení turisti, ktorí chcú spoznávať stále niečo nové. Možno aj vám počas práce alebo štúdia v zahraničí krajina natoľko učarovala, že ste si povedali: Sem pôjdem na svadobnú cestu! Je to výhoda, pretože už krajinu viac-menej poznáte, viete, kde je výhodné sa ubytovať, ako funguje doprava, kde varia vynikajúce jedlo a kde vám k drinku dajú ešte jeden zadarmo. Medzi destinácie tohto typu patrí Dánsko, Holandsko, Veľká Británia, Švédsko, USA, Malta, ale aj Japonsko či Austrália.  Môžete svojej polovičke ukázať, kde ste pracovali alebo študovali, a tak si zároveň zalistovať v knihe vlastných spomienok.

Exotika
svadba v exotikeTí, ktorí vždy túžili po svadobnej ceste v ďalekých trópoch, určite listujú v katalógoch cestovných agentúr na stránkach s názvom Exotika. Veľkej obľube sa teší Dominikánska republika, oblasť Karibiku, Srí Lanka, Indonézia, Thajsko, Maledivy, Dubaj či Seychely. Na týchto vzdialených miestach nájdete súkromné pláže, tropické záhrady s palmami a exotickými plodmi, prekrásne zákutia s čírou nebesky modrou farbou mora, ale aj luxusné reštaurácie a bary, či nákupné centrá. Precestujete kus sveta a môžete vyskúšať aj množstvo zaujímavých aktivít, ako potápanie, surfing či parasailing. Možno vás dovolenka vyjde trošku drahšie, ale majte na pamäti, že svadobná cesta je oslavou vášho manželstva, preto sa na nej rozhodne neoplatí šetriť. O to viac, ak ste o exotických medových týždňoch odjakživa snívali.

Spoznávanie
Patríte medzi tých, ktorí si nenechajú ujsť príležitosť vstúpiť do múzea, hradu, zámku, katedrály alebo galérie? Spojte svadobnú cestu s poznávacím zájazdom vo dvojici. Poznávaniu sa medze nekladú, vyberte si oblasť, ktoá vás zaujíma a hor sa za dobrodružstvom. Môžete sa vydať po stopách kráľov, zahájiť “tour de múzeum” a spoločne odhaľovať tajomstvá časov minulých, navštíviť svetoznáme galérie a mohutné katedrály, ktorých múry si pamätajú stáročia.

Všade dobre…
Kto povedal, že na svadobnú cestu musíte ísť za hranice? Krásne medové týždne predsa môžete prežiť aj na Slovensku. Máme tu toľko pamiatok, krásnych historických miest a prírodu, akú nám mnohé krajiny závidia. Ubytovať sa nie je problém, môžete si vybrať hotel, alebo malý útulný romantický penzión kdesi v prírode. Spoznávajte okolie, navštívte pamiatky, vyrazte si do prírody a doprajte si wellness a relax.

bride_26

Nech sa už rozhodnete svadobnú cestu prežiť akokoľvek a kdekoľvek, nezabúdajte, že zo všetkého, čo vám medové týždne prinášajú, je najdôležitejšia vaša láska. Keď je vaše srdce na tom správnom mieste, bude vám spolu skvelo všade.

Autor: SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.