Svadobná móda a súčasné tredy

Azda všetky dievčatá a ženy majú svoju vysnívanú predstavu o štýle svojho veľkého dňa.  Zaujíma nás, čo sa nosí a pritom by sme radi vybrali vhodne,  aby sme boli naozaj krásne.

Budúca nevesta si môže vybrať zo svadobných trendov to, čo jej pristane, inšpirovať sa módou a pritom uplatniť svoje túžby.

Každá z nás je iná. Vybrať si klasické biele so závojom a vlečkou, „princeznovské “ s vypasovaným živôtikom a bohato naberanou sukňou,  jednoduchá elegancia splývavého modelu a či radšej vyšívaná, alebo čipková romantika? Šaty, kostým, či netradičná tunika s nohavicami?
Svadba na pláži, či radšej tradičná? Možností je mnoho, skúste sa nechať inšpirovať trendmi súčasnej svadobnej módy…

Aké sú teda súčasné trendy ?

Materiály: ľahké, taft, tyl, organza, šifón, čipka, vyšívaná čipka, čipkové makramé , ozdobné detaily, výšivky, perličky i v radoch a kamienky . Satén a  hodváb. Materiál treba voliť podľa strihu šiat.
Farby: tradičná biela, slonová kosť, sivastá – strieborná. Hitom je čiernobiela kombinácia.
Biele šaty krásne oživí malý čierny detail, stužka, mašľa, stuha…

Siluety: Strihy vyberajte podľa toho, čo sedí Vám, nie podľa toho, čo je momentálne „ in“.  Módna silueta morskej panny predĺži a zoštíhli, hodí sa zvlášť na plnoštíhlu aj na plnšiu postavu. Sú to strihy, kde šaty majú od pása dole rovný strih a rozširujú sa až od kolien.

Balónová sukňa sa drží stále v trende a našla uplatnenie aj u svadobných modelov ( je to do guľata vytvorená silueta dolu stiahnutým okrajom väčšinou do gumičky , spodný okraj je prehnutý smerom do vnútra.) – je vhodná len pre tie štíhlejšie.

Empírový strih ( strihané pod prsiami) sa taktiež stále drží i vo svadobnej móde. Je vynikajúci pre ženy s menšími aj plnšími prsiami a smerom dole siluety  I, A, alebo O pre tie naozaj veľmi štíhle.Empír je zvlášť vhodný pre postavy, kde pás nie je silnou stránkou pretožč delenie pod prsiami  vytvorí štíhlejšiu postavu. Nosia sa aj klasické princes siluety , korzetové s bohato naberanými  sukňami v tvare kvetov .

Módna asymetria pristane plnším postavám, šikmo, či pozdĺžne  našitý volán si môžete dovoliť aj s plnou postavou. Trendom sú i kostýmy, sako kratšie , 5- 10 cm pod pás ( vhodné len pre štíhle boky a nie veľmi plnú postavu). Pre plnšie a netradičné nevesty je skvelá voľba dlhšia tunika a široké  nohavice. Ak ste štíhla a vysoká a dáte prednosť nohaviciam, široké a la Marlen Dietrich, alebo orientálne doplnené spoločenskou bielou tunikou, či blúzou budú skvelá netradičná voľba.

Čo je vhodné pre vás sa môžete pýtať priamo tu, na svadbe online vo fóre v online poradni.
Nezabudnite pripísať svoje miery ( prsia, pás, boky a výšku postavy) a prianie ohľadom štýlu, čo sa vám páči…

Mgr. Adriana Čížiková
Ac production
www.vizazista.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.