Svadba v zelenom

Ľudia prírodu zničili už natoľko, že si ju konečne začali všímať. Ak aj vy s vašim nastávajúcim partnerom patríte medzi zástancov „zeleného mieru“ máme pre vás skutočne zaujímavý nápad. Čo takto spečatiť vašu lásku na ekosvadbe?

EKOLOGICKÁ PRÍPRAVA
Ekologicky treba myslieť už na začiatku. Svadobné oznámenia si dajte tlačiť zásadne na recyklovaný papier, prípadne na pozvanie svojich priateľov využite internet. V súčasnosti je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob. Na počítači si môžete vytvoriť množstvo zaujímavých interaktívnych pozvánok a oznámení. Nič vás to nestojí a čo je podstatné, môžete si ich navrhnúť presne tak, ako chcete.

Ďalším dôležitým bodom prípravy je výber miesta činu. Nie je nič romantickejšie, ako mať svadbu pod holým nebom v lone panenskej prírody. Postačí však aj rodičovská záhrada alebo nejaký pekný mestský park. Pre extravagantnejších a hlavne majetnejších je aj možnosť mať obrad na pláži v nejakom teplom prímorskom letovisku. Určite by ste ale nemali zabúdať na to, ako sa hostia na vašu svadbu dostanú, pretože autá by jednoznačne mali nechať doma.  Ideálnym riešením je prísť peši. Alebo, čo takto využiť koč ťahaný koňmi?

Výzdoba ekologickej svadby je skromná. Mala by pozostávať prevažne zo sezónnych kvetov rastúcich v okolí. Prípadne si zaobstarajte kvety vypestované bez postrekov, teda ekologickým spôsobom. Zrieknite sa umelej výzdoby a iných nepodstatných zbytočností.

ČO NA SEBA
honeymoon_7 Mladucha by mala dbať na to, aby jej šaty boli vyrobené čisto z prírodných materiálov. Neznamená to však, že na svadbu má prísť s figovými listami. Mala by si zvoliť šaty napríklad z ľanovej látky, ktorá existuje aj v hodvábnom variante. Tkaniny z konope sú medzi životnému prostrediu naklonenými ľuďmi obľúbené, pretože na rozdiel od tých z bavlny je možné ich získať bez použitia pesticídov a väčšinu živín vracajú do pôdy. Ak nechcete šaty z biomateriálov, jednoduchším riešením je požičať si ich z požičovne, prípadne zdediť svadobné šaty po mame, či starej mame. Alebo si kúpte také, ktoré neskôr ešte využijete a teda ich „vynosíte“.
Ekologická nevesta je v svadobný deň nenalíčená, nepoužíva žiaden make-up. Pravdou je, že takáto prirodzená možno vyzerá omnoho lepšie, ako jej „neekologické“ kolegyne.


Čo sa týka prsteňov, aj tu platí – recyklovať a znovu využívať.
Nechajte si vyrobiť svadobné prstene zo starých prsteňov, retiazok a iných šperkov, alebo vsaďte na originalitu drevených obrúčok. Pre odvážnejších môže byť alternatívou tiež tetovanie obrúčok priamo na prst.

NA SVADOBNOM STOLE
Svadobná hostina pozostáva výlučne z biopotravín, veľkého množstva ovocia a zeleniny dopestovaných na biofarmách. Takýto štýl je vhodný najmä pre vegetariánov a vegánov, ale taktiež pre ostatných je to dobrá príležitosť servírovať na stôl netradičné a exotické jedlá. Aj keď sa z nich možno veľmi nenajete, obohatia vás o nové, zaujímavé chute. Ak po svadobnej hostine ostane väčšie množstvo jedla, môžete ho venovať nejakej charitatívnej organizácii a tak okrem iného spravíte aj dobrý skutok pre ľudí, ktorí to potrebujú.
Nezabúdajte, že na svadobnom stole nesmú byť žiadne plastové poháre a sviečky z pravého vosku.

EKOSVADBA JE TRENDOM CELEBRÍT
Svadba Harrisona Forda a Calisty Flockhart bola tiež zelená. Párik, ktorý je spolu už od roku 2002 mal svadobný obrad, ktorý nebude poškodzovať prírodu a životné prostredie.

Prednedávnom aj slovenský herec Robert Roth uzavrel manželský zväzok v zelenom štýle. Mladomanželia ako dopravný prostriedok zvolili turistickú ekorikšu a ekologické bolo aj ich svadobné oznámenie, ktoré si objednali na ručne vyrobenom papieri.

Autorka: Natalia de Assis Moreira/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.