Sadnime si k zasadaciemu poriadku

Zasadací poriadok poznáme ešte zo základnej školy, kde sa nám (súdružky či panie) učiteľky rady vyhrážali rôznymi jeho úpravami a zmenami… a to najmä vtedy, keď sme sa bavili počas vyučovania so spolusediacim či blízkosediacim spolužiakom, a to najmä vtedy, keď sme sa bavili počas vyučovania so spolusediacim či blízkosediacim spolužiakom…

Keď bolo najhoršie, nemali problém nás čo najďalej rozsadiť!

Spolusediaci, dobre sa bavte!
Na svadbe sa s alternatívou otvorenej komunikácie medzi hosťami sediacimi vedľa seba nielenže  počíta, ale je žiadaná, a preto čím je nám človek bližší, tým bližšie by mal sedieť vedľa nás, aby to ,,vyrušovanie“ rozprúdilo nefalšovanú svadobnú zábavu.
Nie je totiž nič horšie ako zažiť fopá vďaka zasadaciemu poriadku a nechtiac ,,rozsadiť“ manželov, najmä keď v danom čase ani náhodou rozvod neplánujú… Je preto namieste nechať sa inšpirovať našou stránkou www.svadbaonline.sk, ktorá ponúka  jedinečný nástroj bezproblémovo plánujúci zasadací poriadok, a to úplne zadarmo (ako jediný v Európe za to u nás neplatíte!).

Ako na to?
Predtým ako tento nástroj využijete, by ste mali byť registrovaným užívateľom portálu a k tomu poznať odpovede na 3 základné otázky:

1. Koľko hostí sa zúčastní vašej svadobnej hostiny?

2. Kde sa bude svadobná hostina konať?

3. Je miestnosť  konania hostiny štandardná, alebo je architektonicky atypická?

Po týchto odpovediach nesmiete zabúdať na ďalšie dôležité fakty, ktorými sú umiestnenie Dj-a s jeho pultom, prípadne kapely, umiestnenie cateringu, prípadne mobilného baru, miesto tanečného parketu, väčšie kvetinové zátišia a podobne a napokon samozrejme celkový pôdorys. Myslite na to, že stoly, na ktorých plánujete hodovať,  nesmú byť od seba príliš ďaleko, aj keď sa rozhodnete pre ich rozmiestnenie do tvaru U, či O alebo T, či prípadne iného písmena, ktoré by malo vytvoriť čo najpríjemnejšiu atmosféru medzi hosťami. Naopak, nesmú byť ani príliš blízko, keďže počas večera sa ľudia presúvajú medzi sebou, a to minimálne aj so stoličkami. Dôležité je tiež mať predstavu o rodine nevesty aj ženícha, nakoľko by strany mali byť vyvážené, prípadne domyslene premiešané, aby sa aj trochu spoznali bližšie a dobre zabavili.

Naplánujte si to online
plannersk2_resize Plánovanie sa môže potom začať prvým krokom, ktorým je zadanie iniciál a miesta svadobnej hostiny. Ak ste už používali niektoré z pomôcok www.svadbaonline.sk  (Svadobný plánovač, Register darčekov a pod.)  a zadali ste do nich napr. mená všetkých príbuzných, známych alebo rodiny, tieto mená sa vám automaticky objavia aj v zasadacom poriadku, pretože všetky tieto nástroje sú navzájom poprepajané, takže nemusíte zadávať údaje o vašich hosťoch opať! Ak zoznam budete dopĺnať, pokojne kliknite na tlačidlo Pridaj hosťa. Ak máte zoznam hostí kompletný, tak začnite s výberom stola. Postavte na neho myš, stlačte ľavé tlačítko a presuňte stôl na plochu. Po presunutí stola urobte to isté s  hosťami. Prejdite myšou na ich meno a „presúvajte“ ich postupne k stolom a ,,usaďte ich”.  Ak ste skončili a ste spokojný, uložte si tento zasadací poriadok a ak vás napadne neskôr niečo iné, vráťte sa k nemu a upravte ho. Odporúčame nechať sa na tento plán takpovediac vyspať a taktiež ho nezabudnite ukázať svojmu nastávajúcemu či nastávajúcej, či ste na niekoho nezabudli, prípadne, či napríklad spomenuté fopá s manželmi nikde nehrozí… Ak spoločne tento poriadok odsúhlasite, pošlite si ho na svoj email alebo si ho vytlačte vo formáte pdf. A to nie je všetko! Program vám ponúka aj možnosť vytlačenia menoviek hostí pre uľahčenie ich orientácie na mieste hostiny. To, či ste postupovali správne, o čom niet pochýb, pretože ovládanie tohto programu je veľmi jednoduché, si tiež môžete pozrieť na videu, a to  www.svadbaonline.sk/video/video-help/zasadaci-poriadok

Vytvorenie zasadacieho poriadku je skvelý nástroj a oceníte ho určite nielen pri príležistosti svadobnej hostiny, ale aj pri ďalších rodinných oslavách, či stužkových vašich rodinných príslušníkov. Okrem toho, že ho máte u nás úplne zadarmo, osvedčia sa vám neskôr aj ďalšie nápomocné nástroje ako sú Zoznam hostí či Svadobný plánovač. Vitajte preto na www.svadbaonline.sk/moja-svadba/zasadaci-poriadok a pustite sa do toho!

Autor: Luč / SvadbaOnline.sk

 

Komentáre k "Sadnime si k zasadaciemu poriadku"

 1. Jozefína Pokrývková hovorí:

  Dobrý deň nachádza sa ten zasadací poriadok na Vašej stránke ak áno povedali by ste mi, že kde ho konkrétne nájdem.
  Dakujem za odpoveď

 2. Radoslav Kalina hovorí:

  tiež ho hľadám, no bezvýsledne. toto je iba obyčajné zavádzanie ľudí, hlavné že som sa registroval aby to ……. :/

 3. PaedDr.Júlia Urbanová, PhD. hovorí:

  Dobrý aj ja poprosím zasadací poriadok vďaka.

 4. Antonia Jakubkova hovorí:

  Dobry den,

  viete mi prosim presne popisat kde mozem najst planovac zasadacieho poriadku? Nikde na stranke ho nevidim.

  Dakujem

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.