Originálne dary pre nevestu a ženícha, s ktorými na vás budú dlhé roky spomínať

Príprava na svadbu je obdobím vybavovania všetkého, čo je potrebné na to, aby bol deň „D“ naozaj perfektný. Oznámenia, obrúčky, výzdoba, hudba, hostia, šaty, oblek, koláče a ešte mnoho ďalšieho postupne prechádza detailným drobnohľadom snúbencov, ktorí spoločne dolaďujú podrobnosti. Neodmysliteľnou súčasťou svadby je však ešte čosi. Niektorí snúbenci to do zoznamu príprav zahrnú tiež, iní vôbec. Reč je o svadobných daroch.

Tri skupiny snúbencov
Snúbencov môžeme rozdeliť do troch skupín.  Prví sú takí, ktorí presne vedia, čo by chceli od svojich hostí dostať. Vypracujú zoznam a včas ho posunú rodinám, aby si hostia jednotlivé položky rozdelili a tak sa vyhli tomu, že dvaja ľudia darujú tú istú vec. Zväčša ide o spotrebiče a drobné vybavenie domácnosti. Druhou skupinou snúbencov sú tí, ktorí si všetky potrebné veci radšej vyberú sami, ako keby mali výber nechať na hostí. Preto snubencivšetkým svadobčanom dajú vedieť, aby im namiesto konkrétnych darov radšej prispeli na štart manželského života obálkou s peniazmi. Tretiu skupinu tvoria tí, ktorí svadobné dary vôbec neriešia, hosťom dajú slobodnú ruku a sami sa nechajú prekvapiť, čo od koho dostanú. Či už patríte vy, alebo vaši známi, ktorým pôjdete najbližšie na svadbu, do jednej, druhej alebo tretej skupiny, jedna vec je predsa len rovnaká pre všetkých. V kútiku srdca túži každý po prekvapení, ktoré sa mu bude páčiť. Áno, aj ten, kto svojím hosťom práve posunul vypracovaný zoznam darov. Dostať niečo, čo vôbec nečakáme, skrátka prekvapko, ako má byť. Niekedy stačí malý nápad a na nečakaný dar, ktorý mladomanželia od vás dostanú, môžu spomínať aj do konca života.

Netradičná tradícia
Obdarúvanie mladomanželov svadobnými darmi je tradíciou, ktorá sa tiahne naprieč dejinami po stáročia. Odnepamäti svadobčania dávali rozličnými darmi najavo, že nevestu so ženíchom podporujú na spoločnom štarte do novej etapy života. V minulosti sa najčastejšie darovávali poháre, taniere, vázy, keramika a porcelán, ale aj posteľná bielizeň, vankúše či periny. Dnes sa vecné dary miešajú s tými finančnými. Buďte kreatívni a postarajte sa o prekvapenie, ktoré za to stojí. Aj tradícia predsa môže vyzerať netradične, najmä vtedy, ak mladomanželom venujete originálny netradičný dar. Máme pre vás pár tipov.

Aby láska kvitla a rástla
Ako docieliť, aby mali manželia neustále spomienku na svoju svadbu na očiach? Nehovoríme pritom o vystavenej svadobnej fotografii. Venujte im trvácu rastlinu, ktorá im spestrí domácnosť a zároveň umožní, aby sa starostlivosť o ňu stala obľúbenou činnosťou, pri ktorej o úsmev nebude núdza. Bývajú manželia v rodinnom dome? V tom prípade máte ideálnu príležitosť – darujte im strom! Samozrejme, kúpte malý stromček, ktorý si zasadia na dvore a o pár rokov sa už možno na jeho konároch bude hrať ich dieťa.

Rukavica pre zamilovaných
V manželstve sú na všetko dvaja. Vždy je lepšie, keď sa všetko rieši vo dvojici, to dobré, aj to horšie. Či je leto a či zima, manželia by mali podnikať spoločné výlety a tráviť spolu čas rôznymi aktivitami, pekne ruka v ruke. Originálnou je v tomto prípade rukavica pre zamilovaných. Ide o jednu spoločnú rukavicu, ktorá má dva konce – jeden pre ženu a druhý pre muža. Manželia sa tak môžu držať za ruky aj v zime a odovzdávať si spoločné teplo, ktoré im vychádza zo zamilovaného srdca J Ak patríte k nadšencom handmade a ručných prác, môžete ju aj sami vyrobiť. Nie je to nič zložité a budete ešte originálnejší. Pripojte k nej výstižný (napríklad aj vtipný) popis a netradičný darček je na svete.
Pošlite ich za hranice
Mladomanželia iste plánujú svadobnú cestu a vy im k tomu môžete dopomôcť. Kto by sa netešil z atraktívneho pobytu kdesi v slnkom zaliatej krajine, kde si môže maximálne užívať prítomnosť svojej lásky? Neváhajte zaobstarať neveste a ženíchovi dovolenku, aby si na pár dní vyrazili ako novopečený pán so svojou pani za dobrodružstvom, na aké nikdy Sydney Australianezabudnú. Jedným z takýchto darov môže byť štúdium v zahraničí. Ak jeden z manželov študuje, alebo chce študovať, neexistuje nič lepšie, ako venovať im napríklad štúdium v Austrálii, kde okrem ubytovania a študijných či pracovných možností získajú také skúsenosti, ako nikde inde na svete. A ak už neštudujú, stále je tu možnosť vybrať si napríklad jazykový kurz a zdokonaliť svoju angličtinu. Koľko rečí ovládaš, toľkokrát si človekom, hovorí sa a absolvovať jazykový kurz spolu s manželom alebo manželkou je nenahraditeľným zážitkom zaručujúcim také spomienky, aké sa zapíšu hlboko do mysle i do srdca.

Na manželskú nôtu
Čo je na darčeku najkrajšie? Že je venovaný od srdca. Dary dávame, aby sme druhému urobili radosť a vždy sa pri obdarúvaní tešíme viac, ako keď sami niečo dostávame. Ak máte hudobného ducha, viete hrať na nejakom hudobnom nástroji alebo pekne spievate, neváhajte venovať darček v podobe hudobného zážitku. Spestrite svadobnú hostinu kultúrnou vložkou v podaní seba, zaspievajte alebo zahrajte mladomanželom nejakú peknú pieseň a uvidíte, že sa z tohto vášho daru jednoznačne stane víťaz.

 

 

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.