Ľadová kráľovná alebo Svadba v zime

Jar je pre vás obdobím, kedy na vás pôsobí samozvaná jarná únava až tak, že sa nachádzate v stave kedy by ste najradšej ani nevyliezli z postele. Leto nemáte rady, pretože prílišné slnko spôsobuje, že pred nepríjemným potom vás neochráni ani ten najdrahší deodorant. A jeseň je to najhoršie, čo existuje, lebo nič iné okrem vetra, dažďa a blata všade okolo, akoby ani nejestvovalo. Ale vždy keď príde zima cítite sa ako ryba vo vode, a preto aj svadbu by ste chceli mať v tomto ročnom období. Myslíte sa, že sa to nedá? Omyl..

Netypické, ale nie nemožné
Svadby v zime nie sú síce celkom bežným javom, ale nie sú ani tým, čo by nebolo pri troche snahy možné zrealizovať. Budete síce zrejme potrebovať niekoľko drobností navyše, ale ak po zimnej svadbe túžite, nemusíte sa jej vzdať len preto, že sa to iným nepáči.

V každom prípade nesmiete opomenúť chlad, aj napriek tomu, že ho dobre znášate, aby ste miesto svadobnej cesty neskončili v posteli s horúčkou. Zaobstarajte si preto teplý biely kabátik alebo kožúšok, a ak nepôjdete výlučne všade autom, ale do kostola sa chystáte napríklad pešo spolu so sprievodom, nezabudnite na teplé biele čižmy.

Zasnežená biela panoráma
Fotky mladomaželov, no najmä nevesty, ktorú okrem bielych šiat zahaľuje všade naokolo krásny biely sneh sa len tak všade nevidia, a aj preto je svadba v zime niečím špeciálnym. Dohodnite si preto v čo najlepšom čase (najlepšie urobíte, ak si zvolíte iný deň ako je ten svadobný) spolu so svojím fotografom termín, vyberte si príjemné prostredie a pustite sa do práce. Takéto fotky určite nie sú samozrejmosťou, a preto na momenty ako je svadobný bozk so snehovými vločkami okolo, alebo mladomaželský anjel v svadobných šatách, ani vy, ani vaši najbližší určite tak skoro nezabudnú.

Ako sme však spomenuli vyššie, nepodceňte zimu a na fotenie sa dobre oblečte. Pár fotiek bez kabátika síce môžete nafotiť, nevystavujte sa však prílišnému riziku. Vhodné je napríklad obliecť si pod šaty termoprádlo, ktoré dobré udržuje teplo. Ak si však na fotenie v chladnom počasí netrúfate, nechajte sa vyfotiť v ateliéri, pričom vám fotograf pomocou photoshopu, alebo iných vynaliezavých programov, dotvorí čarovné takmer vianočné pozadie.

Svadbe dodajú punc dokonalosti dekorácie
Na dotvorenie atmosféry ako z rozprávky o ľadovej kráľovnej použite na výzdobu bodové svetlá, poprípade malé svetielka bielej, ale i modrej farby. Keďže v zime sa skoro stmieva, zhasnite hlavné svetlo a nechajte sa unášať romantickou atmosférou v objatí jemných svetielok, ktorá nenechá chladných ani tých najtvrdších mužov.
Dekorácie nesmú chýbať ani na stoloch. Okrem svadobných pohárov, ktoré budú mať vzhľad zamrznutých vtedy, ak si vyberiete nepriezračné, alebo mliečne sklo a nalejete do nich napríklad modré šampanské, môžete využiť aj iné triky, ktoré vašu svadbu urobia ešte ľadovejšou. Na stoly poukladajte sviečky, najlepšie zimných farieb, ako sú biela, modrá, strieborná, a miesto kvetín porozhadzujte po stoloch hviezdičky a vločky najlepšie v strieborno-modrej kombinácii, aby sa tak príjemne vynímali na bielom obruse.

A ak chcete ešte viac podtrhnúť atmosféru zimy, nebojte sa investovať a nechajte si vyrobiť ľadovú sochu na objednávku. Dnes takáto záležitosť nie je ničím výnimočným ani u nás. Ak sa vám však ľadová socha zdá až príliš chladná, a chceli by ste svadobčanov naopak potešiť niečím, čo ich zahreje, očarte ich čokoládovou fontánou. Na takejto pochúťke si určite každý s radosťou zgustne a zaručene dodá vaše svadbe príjemnú, teplú, ba možno i vianočnú atmosféru.

Autor: emef / SvadbaOnline.sk
foto: internet

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.