Ako si muži predstavujú svadbu?

Žena má vždy jasnú predstavu o tom, ako má jej „deň D“ vyzerať. Muž sa väčšinou prispôsobuje. Nás však predsa len zaujímalo, ako túto udalosť naše silnejšie polovičky vnímajú.

Možno sa vám zdá, že muži svadbu neriešia a všetko nechávajú na svoju partnerku. Aj nás prekvapili nasledujúce odpovede mladých mužov vo veku 18 až 30 rokov. V jednom sa zhodli skoro všetci – svadba by mala byť v kostole. Romantická duša sa v nich nezaprela.

Matej:  Najradšej by som mal svadbu v kostole, aj keď nie som veriaci. Zábava by mohla byť v nejakom parku pod holým nebom. Všetko ladené vo fialovo-bielom, nevesta krásne biele šaty, ja biely oblek, fialové doplnky, veľa družičiek, veľa kvetov, čokoládová fontána, živá hudba, zábava až do rána. Luxusné autá, 100 ľudí je viac než dosť.
A druhý variant : pri západe slnka niekde pri mori, keď by nám členky obmývalo more, farár a 2 svedkovia…

Miro: Som veriaci, ale nemuselo by to byť v kostole, to výlučne nechám na budúcu manželku. Do úvahy pripadá Bojnický zámok, odkiaľ som videl aj krásne fotky. Čiže tam vmuz na svadbe okolitých záhradách by sme si nechali spraviť svadobné foto. Na jar je to super, pretože ešte nie je až tak teplo, netopia sa koláče a nepotia sa ľudia.  Mám veľkú rodinu, ale určite nepozvem všetkých, tak do 100 ľudí stačí. Mojím snom je dlhá biela limuzína alebo čierna, to je myslím si už jedno. Svadobné šaty nechám na manželku, ale musia byť biele a dlhé a nie žiadne experimenty s krátkymi sukňami. Ja klasika – čierny oblek, ale časom možno zmením názor na biely. Dobrá hudba, dobrá zábava a fantastická svadobná cesta.

Igor:  Svadba? V dnešnej dobe? Načo … Možno o tom začnem rozmýšľať po 40tke … ale ideál? Záhradný typ svadby.

Boris: Určite nie v kostole, nie som veriaci. Ideálne by to bolo na nejakom zámku v záhradách, veľa kvetov, krásne počasie. A vedľa mňa by mala byť tá, s ktorou budem šťastný. Inak asi normálne, čierny oblek, žena biele šaty, do 100 ľudí.

Norbert: Obrad v kostole, keďže som veriaci. Obdobie by som zvolil na jar, keď je všetko rozkvitnuté, park alebo záhrada, nie veľa ľudí, tak do 50, ja čierny oblek, nevesta biele šaty alebo krémové, to by som zásadne nechal na ňu. Kvety, šampanské a skvelá zábava.

Peter: Nepredstavujem si ju nijako. Prakticky klasická dedinská svadba. Celá rodina, veľa jedla a tak. Ešte som nad tým ani neuvažoval.

Dominik: V kostole, s tou pravou, najbližší priatelia, samozrejme obe rodiny, fotografovanie na peknom mieste a nezabudnuteľná zábava k tomu.

zenich a nevestaTomáš:  Kým ženy majú od piatich rokov veľmi presnú predstavu o tom, ako má vyzerať onen vysnívaný deň, pre mňa osobne a asi väčšinu mužov to nie je veľká téma. Najviac ma asi trápi, s kým to bude a čo bude nasledovať potom. A keď tá žena za to bude stáť, myslím, že som schopný prispôsobiť sa jej. Svadba podľa mňa patrí popri výbere kuchynskej linky a farby stien v obývačke k asi piatim-šiestim veciam, do ktorých by muž žene nemal nikdy a za žiadnych okolností hovoriť. Úplne postačí, ak skreše príliš extravagantné nápady a potom to celé zaplatí.

Druhou vecou je, že sa netreba prispôsobovať len žene, ale aj rodičom a rodine, ktorá by možno mohla mať problém s účasťou na podmorskej svadbe, alebo svadobnom výstupe na Himaláje.
V tom prípade (dobrodružná manželka) bude asi vhodné mať svadby dve. Dedinskú s pytačkami a v kostole a potom ďalšiu pokojne na pláži v štýle päťdesiatych rokov.
Ale ako to bude naozaj, to sa treba spýtať aj mojej budúcej peňaženky. Nerád by som mal zo svadby svoju “poslednú večeru”.

Autorka: Natalia de Assis Moreira / SvadbaOnline.sk

1 *Komentár k "Ako si muži predstavujú svadbu?"

  1. emos hovorí:

    velmi zaujimavy clanok, no prekvapilo ma, ze vsetci opytani su taki tradicionalisti, ziadne ulety ani nic podobne

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.