Miliónová svadba

V nasledujúcich riadkoch by som Vám chcela priblížiť priebeh našej svadby…svadby, ktorá bola nielen výnimočná a rozprávková, ale najmä Miliónová.

Každý z nás, ktorí svoju svadbu už prežili, si na svoj svadobný deň spomínajú ako na jeden z najkrajších dní svojho života. Ja a Peťko si naň budeme navždy spomínať ako na ten najúžasnejší deň plný lásky, splnených prianí a milých ľudí.

Naša cesta k vysnívanému dňu sa začala v piatok 24. apríla, niekoľko hodín pred polnocou.

Na nebi žiarili hviezdy a aj jasná nočná obloha prezrádzala, že počasie v náš veľký deň bude krásne. Stáli sme pri okne v prekrásnom kaštieli klubu RVS – Studené a vychutnávali sme si pohľad na nádhernú fontánu a krásny záhradný park. Vtedy mi Peťko pošepol, že ešte pár hodín a už budem pani Kádeková. Bol to krásny pocit.

Na niekoľko dní sme sa stali čestnými členmi klubu RVS a mohli sme byť ubytovaní v tomto krásnom kaštieli. Luxus, dokonalosť a vysoká profesionalita …asi takto by sa dal zhrnúť náš dojem z pobytu v tomto prekrásnom zariadení vysokého štandardu s nádychom anglického štýlu. Pán prevádzkar Hrutka aj riaditeľ prevádzky klubu pán Jastrabík sú neskutočne priateľskí a milí ľudia, zostavili nám kráľovské menu a vedeli sa prispôsobiť každej našej požiadavke. Teraz už viem, že v RVS nie je nič nemožné.

Izba bola krásna, zariadená masívnym starožitným nábytkom. Kaštieľ bol rozprávkový a my sme skutočne mali pocit, že deň svadby bude aj vďaka svadobnej hostine v RVS nezabudnuteľný.

Spali sme iba niekoľko hodín…ráno som už pred šiestou hodinou netrpezlivo pozerala na hodiny a v duchu sa tešila, kedy to už všetko začne.

Obliekli sme sa a okolo siedmej sme išli na raňajky.

Okolo pol ôsmej prišla vizážistka a kaderník. Dvaja mladí a kreatívni, neskutočne talentovaní profesionáli zo štúdia pani Renáty Lenčéšovej , Le-Ren v Nitre.

Niekoľkokrát som bola u pani Lenčéšovej na skúšku a musím otvorene povedať, že s takou ústretovosťou som sa nikdy predtým nestretla. Skúšali sme toľko účesov, až kým som nebola úplne spokojná a aj svadobný make-up bol presne podľa mojich predstáv. Radila mi aj pri výbere svadobných šiat, doplnkov, kytičky…pani Lenčéšová sa stala na niekoľko týždňov mojou hlavnou poradkyňou v oblasti krásy a vizáže, začo jej naozaj veľmi pekne ďakujem.

Kaderník Matúš mi najprv očesal krásny svadobný účes, doplnil ho Swarovského krištálikmi , kvietkami a závojom…a potom ma vizážistka Lucia namaľovala. Každý ich pohyb zo mňa robil krajšiu a krajšiu nevestu, až napokon som aj ja sama ostala v nemom úžase nad výsledným dielom. Matúš a Lucia zo mňa vyčarili rozprávkovú nevestu…Ich dielo vydržalo dokonalé celú svadbu a vyslúžilo mi veľmi veľa komplimentov.

Konečne som bola pripravená obliecť si prekrásne čipkované svadobné šaty zo salónu Nicole , ktorý nám požičal aj oblek pre Peťka. Bola to nezabudnuteľná chvíľa. Okolo nás už boli aj pán kameraman a fotograf zo štúdia Harum a samozrejme, náš strážny anjel počas celého obdobia príprav aj samotného svadobného dňa Martin Šimončič zo Svadby Online.
Nestíhali sme ani registrovať čo sa všetko deje…vyšli sme z izby, kde nám pán fotograf aj pán kameraman urobili niekoľko záberov zo svadobných príprav a už sme sa ocitli na krásnom nádvorí kaštieľa RVS. Pani Kemková z Green Artuuž bola v areáli, priniesla nám svadobnú kytičku a pierko, ako aj pierka a kytičky pre rodičov a svedkov a postarala sa aj o celú prekrásnu kvetinovú výzdobu. Keď sme zišli dolu,  práve zdobila svadobnú limuzínu. Limuzína bola taká prekrásna, až som nachvíľku prestala dýchať…Biela svadobná limuzína tam čakala ozdobená krásnou kvetinovou ikebanou tiahnucou sa naprieč, doplnenou perličkami, pierkami a bielymi kvetmi. Za ňou stáli ďalšie dve tmavé nablýskané limuzíny, a štyri doprovodné luxusné vozidlá od Black Moon Limos . Toľko krásnych a luxusných áut pokope bol naozaj neuveriteľný pohľad…Nastúpené v rade čakali na mňa a Peťka, aby nás mohli odviesť do Nových Zámkov, kde sme mali v kostole sobáš.
Čas ubiehal neuveriteľne rýchlo a my sme sa ešte pred obradom rozhodli fotiť v areáli RVS. Pán Harum je veľký profesionál, bol k nám veľmi milý a celý ten čas mal dobrú náladu. Veľakrát sme sa aj nasmiali…najmä keď mi ukazoval, ako sa mám tváriť, alebo pózovať…Na fotenie a kamerovanie si spomíname ako na najzábavnejšiu časť toho dňa.

Medzitým prišla televízia Markíza a my sme odpovedali na niekoľko otázok, reportáž z našej svadby bude v relácii Reflex.

Ale potom bol už naozaj čas ísť…V kaštieli už pani z Vandadekoru pripravovala výzdobu, a všade navôkol bolo cítiť a vidieť, že táto svadba je naozaj do posledného detailu dokonale zorganizovaná a bude naozaj výnimočná.

Okolo obeda sme už sedeli v našej krásnej svadobnej limuzíne, pán kameraman a fotograf boli stále s nami, aby zachytili každý detail.

Keď sme odišli z RVS-ka, dlhá kolóna nádherných limuzín pútala pozornosť všetkých ľudí, ktorých sme po ceste stretli. Mnohí zostali iba v nemom úžase stáť a niektorí si nás zvečnili do svojich mobilov…Lebo taká vec sa veru nevidí každý deň.

Autá na nás trúbili, ľudia nám mávali, a my sme mali pocit, aký sa slovami nedá opísať…

Keď som prišla do našej dedinky Beladice, čakali ma všetci obyvatelia, každý chcel vidieť Miliónovú svadbu. Limuzíny postáli pred naším domom a my sme rodičom odovzdali kvietky.
Urobili sme niekoľko fotiek a dodržali pár svadobných zvykov…potom sme všetci nasadli do limuzín a išli sme do Nových Zámkov, do domu Peťkových rodičov, kde sme dostali rodičovské požehnanie .

Kostol bol vyzdobený prekrásnymi bielymi kvetmi a na laviciach viseli biele mašle. Najprv išla družička s vankúšikom a obrúčkami, po nej svedkovia a napokon Peťko s maminou. Kráčal k oltáru dôstojne a hrdo a ja som vedela, že to, čo nás o pár minút čaká je tá najúžasnejšia a najsprávnejšia vec.

Keď ma ocko viedol k oltáru, mala som rozpustenú vlečku na šatách a stále som sa usmievala. Nemala som vôbec trému a cítila som neskutočné šťastie. Ocko vzal moju ruku a pred oltárom ju vložil do Peťkovej ruky so slovami: „ Odovzdávam Ti ju…“

Vtedy som si uvedomila, že teraz je Peťko ten, ktorý ma bude ochraňovať…že bude so mnou naveky…a že nás už naozaj nikdy nič nerozdelí. Bola som dojatá a zadržiavala som slzičky šťastia.

Svadobný obrad bol krásny. Keď som vyslovila slovko ÁNO, Peťko sa usmial. Povedal mi, že vtedy si znova uvedomil, že ho stretlo životné šťastie. Prvýkrát sme sa podpísali spoločným priezviskom a na ruke sa nám leskli obrúčky, ktoré budú navždy symbolom našej veľkej lásky. V zlatníctve Rotax , ktoré nám ich darovalo nám dovnútra vyryli aj naše mená a dátum svadby, aby tento výnimočný dátum bol navždy vyrytý nielen v našich srdciach…

Po obrade sme prijímali gratulácie, dostali sme veľa kvetov a komplimentov…

Keď sme odchádzali z Nových Zámkov, limuzíny trúbili a všetci nám mávali…

Cesta do Bratislavy bola plná super atmosféry, šampanského, ktorým sme si pripíjali a lásky, ktorá bola cítiť všade naokolo.

Limuzína nás odviezla do Petržalky, kde nás už čakal vrtuľník spoločnosti EHC Service . Pán pilot bol strašne milý človek. Leteli sme nad Bratislavou a čokoľvek sme chceli vidieť, stačilo povedať…Po asi trištvrte hodine sme pristáli v areáli RVS, kde nás už čakali všetci svadobčania a pán prevádzkar Hrutka s pánom riaditeľom prevádzky klubu Jastrabíkom, ktorí mi venovali krásne ruže a privítali nás s pohárom šampanského.

Pán Hrutka  pred vstupom do kaštieľa rozbil tanier, aby sme ho spolu s Peťkom pozametali. Potom ma Peťko na rukách preniesol cez prah.

Prípitok, hostina, DJ Robo…všetko bolo nachystané a nič nám nebránilo, aby sme si so svadobnými pohármi, ktoré nám venovala firma Pamas Trenčín, pripili a otvorili tak svadobnú hostinu, podľa mnohých najluxusnejšiu na akej kedy boli…Jedlá boli kráľovské, veľmi chutné a dokonale naaranžované. Obsluha profesionálna.
Po hlavnom jedle sme tancovali prvý spoločný tanec- valčík Na krásnom modrom Dunaji. Asi v polovici na nás vystrelili srdiečkový ohňostroj a tisíce červených srdiečok sa vznášali po celej sále. Bolo to krásne. Ako pán prevádzkar povedal, toľko lásky v RVS ešte nemali:)

Pripojili sa k nám aj rodičia a potom aj všetci svadobčania. S malými prestávkami sme tancovali až do rána. Svadobčania sa tak bavili, tancovali a výskali, že miestami som namiesto hudby počula iba návaly smiechu. Bola tam super atmosféra. Tancovali všetci – mladí aj starí.

Okolo 21.00 hod sme krájali svadobnú tortu. Ja a Peťko sme spoločne držali nôž a krásna štvorposchodová marcipánová torta z cukrárne Danela sa postupne dostala ku každému na svadobný stôl.

Veľkým prekvapením večera bolo vystúpenie tanečníkov latinskoamerických tancov Miguela Mendeza. Mnohí iste viete, že jeho tanečná skupina patrí k tým najznámejším. Aj vďaka tomuto vystúpeniu sa stala naša svadba pre mnohých nezabudnuteľnou.

O polnoci ma krstná mama odčepčila, podľa starých zvykov, a závoj dostala slobodná slečna, ktorá by sa do roka a do dňa mala podľa povery tiež vydať…

Po polnoci som sa prezliekla do šiat, ktoré mi venoval salón Lady M a Peťko si dal tiež iný, tmavý, oblek. Svadobčania si zatiaľ pochutnávali na lahôdkach studeného a teplého bufetu.
Celkovo nám bolo servírovaných niečo nad 50 druhov jedál a neuveriteľné množstvo nápojov od výmyslu sveta.

Keď sme sa ráno so všetkými lúčili, počúvali sme samé slová chvály, uznania a spokojnosti.

Ten deň bol pre nás dňom splnených prianí, životných rozhodnutí, a začiatkom nového krásneho života.

Páni Peter Hellesch, Martin Šimončič, Jaroslav Pullman a Daniel Andraško zo Svadby Online nám počas celého obdobia príprav vychádzali v ústrety, skutočne nič nebolo nemožné a čokoľvek sme potrebovali, dokázali vybaviť. Ďakujeme im však nielen zato…celý tím Svadby Online nám premenil náš veľký deň na rozprávku. Naozaj som sa cítila ako princezná, a s mojim vysnívaným princom po boku viem, že aj sny sa môžu stať skutočnosťou, ak im človek naozaj verí a nasleduje ich.

Viem, že v radoch tých, ktorí toto naše rozprávanie čítajú sú naši nasledovníci…tí, ktorí takúto krásnu Miliónovú svadbu zažijú vďaka Svadbe Online o rok a verte, že je sa načo tešiť.

Zo srdca doprajeme každému, aby mal aspoň na malú chvíľku možnosť zažiť to, čo sme my mohli zažiť jeden celý úžasný deň. Miliónová svadba bola naozaj miliónová…ani v najtajnejších predstavách sme nedúfali, že bude taká krásna.

PS: Naša vďaka patrí aj firme Lingerie , ktorá mi venovala svadobné spodné prádlo, pyžamko a kozmetiku, firme Pamas, ktorá nám darovala svadobné oznámenia, ako aj firme Travel. Sk , ktorá nám venovala poukaz na svadobnú dovolenku .

DJ-ovi Robovi Bukovinskému ďakujeme za super atmosféru, ktorú dokázal vytvoriť a na záver by sme sa chceli poďakovať  firme M-travel s.r.o. ktorá poskytla luxusné autobusy na odvoz svadobčanov po skončení svadobnej hostiny.

Zdenka Kádeková: zlatinko1

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.