Kvety na svadbe.

Ak sa povedia slová svadba a kvety, prvé, čo si pod tým predstavíme je svadobná kytica.

Tá však nie je jedinou kvetinovou ozdobou nachádzajúcou sa na svadbe, napriek tomu, že je asi tou najsledovanejšou.

Svadobná kytica
Pri dnešnej rozmanitosti a možnosti výberu kvetov je vytvoriť kyticu pre nevestu možnosťou veľkej sebarealizácie pre flóristu. Kým v minulosti prevažovali kytice najmä z ruží, karafiátov, poprípade z kál, dnes si nevesta môže vybrať podľa svojej vlastnej fantázie i obľuby. Orchidey, kaly, ľalie, slnečnice, konvalinky, tulipány, gerbery, či stále obľúbené ruže sú každej neveste neustále k dispozícii, aj keď práve nie je čas ich kvitnutia. Dnes je už normálne nechať si doviezť kvety i zo zahraničia. Bežné sú napríklad donášky tulipánov z Holandska.

Farebné kombinácie sú taktiež možné podľa vášho výberu. Stále sú preferované snehovo-biele kytice, ale i odtiene ružovej, broskyňovej, či krvavo-červené ruže sú stále v móde. Napriek tomu nie je ničím zvláštnym ani pestrofarebná kytica z exotických kvetín. Všetko je len na vás a vašom zmysle pre cit a krásu, či na tom, čo obľubujete. A ak si nie ste istá, v každom kvetinárstve vám ochotne poradia, čo sa k čomu hodí, alebo, čomu by ste sa radšej mali vyhnúť. Samozrejme, aby ste s vašim nastávajúcim tvorili dokonalý pár, pierko pre ženícha sa zladí s vašou kyticou.

Kvety v obradnej sieni.
 Ničím netradičným nie je dnes ani výzdoba kvetinami v obradnej sieni. Kvety sa môžu zladiť s kyticou nevesty, kvetyvkostole ale nie je to podmienkou. Môžu mať úplne iný nádych. Veľmi efektné je ozdobiť lavice na sedenie minikyticami, alebo samostatnými kvetmi, ktoré sú previazané bielou stuhou. Spokojne sa však môžete uchýliť aj k zložitejším kompozíciám. Dôležité však je, aby ste sa o kvety nezavadili, keď budete kráčať k oltáru, preto musia byť upevnené buď v dostatočnej výške, a to napríklad na bočnej stene lavice, alebo ak sú na zemi, tak dbajte na to, aby boli v dostatočnej vzdialenosti od vašich šiat, najmä ak je sukňa široká, poprípade budete mať šaty s vlečkou.

Kvetinová výzdoba na stoloch.
Všeobecne je výzdoba svadobnej siene, kde sa podáva hostina, tradičným prvkom patriacim k svadbe. Bežné je naaranžovať kvety do váz, ktoré sú rozostavané pomedzi sediacich hostí. Nevýhodou takejto výzdoby je možnosť prevrhnutia vázy, a v lepšom prípade len vyliatia vody do susedovho taniera, v tom horšom môže dôjsť k poškodeniu vázy, ktoré budete musieť zaplatiť.
kvetynastole   Moderným prvkom sú ikebany, ktoré vyzerajú veľmi príjemne, a nehrozí riziko prevrátenia, keďže kvety sú napichané do akejsi penovej kocky, ktorá v sebe udržiava vodu, aby kvety vydržali pekne čerstvé. Taktiež je možné jednoducho a efektne rozsypať po stole len lupene kvetov, ktoré vám zaručia príjemnú vôňu po celý večer. Rozhodnutie je na vás. Dbajte však na to, aby kvetinová výzdoba bola v súlade so svadobným štýlom, v ktorom sa svadba bude niesť. A to, či už stavíte na jednoduchosť alebo luxus je na vás, hlavne však nechcite všetko dohromady, aby silné kontrasty nenarušili harmóniu štýlu.

Kvetiny na aute
Veľmi zaujímavým spôsobom ako dekorovať svadobné auto kvetmi je netradičný spôsob samostatnej dekorácie. Jednotlivé kvety, ktoré ste si zvolili (napríklad gerbery, orchidey, slnečnice, ale aj iné), a to či už v kvetynaaute jednej farbe, alebo rozličných farebných odtieňoch, sa odrežú na krátke stonky, ktoré sa potom vložia do ampuliek s vodou, aby vydržali čerstvé dostatočne dlhý čas. Takto pripravené kvety sa potom pripevnia pomocou takzvaných prísaviek, buď len po prednej časti auta, alebo po oboch kapotách, či dokonca po celom aute. Zaručene je to netradičný, ale veľmi efektívny a neopozeraný spôsob výzdoby, ktorý sa líši od bežných kytíc vpredu, i keď aj tie, najmä ak sú vhodne zvolené majú svoje čaro.

Pri tradičných kyticiach na prednej kapote auta nezabudnite kvety dobre upevniť, aby kytica aj v nepriaznivom počasí vydržala cestu od ženícha k neveste, spoločnú cestu do obradnej siene a po slávnostnom manželskom sľube aj na svadobnú hostinu.

Rada na záver
Ak si chcete na svadobnú kyticu udržať pamiatku čo najdlhšie odporúčame vám nechať si ju vysušiť. Najlepší efekt dosiahnete, ak kyticu zavesíte dolu hlavou. Niektoré kvety však nie sú na sušenie vhodné, napriek tomu môžete ich životnosť predĺžiť tak, že sa o ne dobre postaráte.

Stonky kvetov zrežte vždy pri vymieňaní vody o dva centimetre šikmým rezom, aby mali kvety dostatočnú plochu pre nasávanie vody. Dbajte na to, aby voda vo váze bola každý deň čerstvá, a taktiež do nej môžete pridať buď špeciálne hnojivo rozpustné vo vode, ale i obyčajný rozdrvený aspirín. Takto sa kvety uchovajú dlho čerstvé a vy si tak môžete dostatočne dlhý čas pripomínať deň, kedy ste sa zo snúbenice stali manželkou.

Autor:-emef-/SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.