Svadba na úver.

Na úver si dnes ľudia nekupujú len nehnuteľnosti,elektroniku ,nábytok alebo dovolenku,ale stále častejšie z úveru financujú aj svadby.Možnosť pôžičky na svadbu využilo už stovky párov a prvé banky už začali ponúkať špecializované produkty využiteľné práve k tomuto účelu. Pôžičky na svadbu sú známe aj v zahraničí, kde sú bežné v západnych krajinách,kde fungujú už desiatky rokov.U nás je financovanie svadby pomocou úveru zatiaľ iba v rozbehu avšak naberá na obrátkach. Priemerná svadba stojí 4 tis €!

Podľa prieskumov spoločnosti GE Money Bank,ktorá uskutočnila prieskum medzi tridsiatimi svadobnými salónmi a agentúrami,ktoré koordinujú svadby a ich prípravu,míňajú Slováci za svadby stále  viac peňazí. Cena svadby sa priemerne pohybuje okolo čiastky 4 tis €. Stále viac Slovákov si však dopraje svadbu omnoho drahšiu,napríklad v exotických krajinách.
svadbaV obľube sú svadby na voľných priestranstvách ako sú záhrady,parky a lúky,na nádvoriach starých hradov, záhradách hotelov alebo na zámkoch. Svadby na romantických miestach prispievajú k uvoľnenejšej atmosfére. Stále častejšie sú tiež svadby ladené do jednej farby alebo jednej  témy.
Zaznamenávame všeobecný trend záujmu o svadby na netradičných miestach ako sú jachty alebo morské pláže. Svadby v zahraničí sa tešia stále vačšej obľube. Exotickú svadbu,napríklad na Seychelách či v Polynézii je tiež možné spojiť so svadobnou cestou.

 

Svadba na úver nie je problém.

Tiež je zrejmé,že mladý manželia si chcú svadbu a následné medové týždne náležite užiť. A to aj v prípade, že nemajú aktuálne dostatok peňazí na jej zaplatenie. A práve na túto skupinu sa teraz zameriavajú banky so svojimi úverovými produktami.

Príklad požičky na svadbu:

Pôžička  4.000 € – mesačná splátka 75 €, RPMN 12,99 %,doba splatnosti 72 mesiacov.

Úver na svadbu-budťe obozretný!

Určite je príjemné začať spoločný život veľkolepou svadbou,ale aj tak berte ohľad na následky.Pokiaľ si pár musí požičať na financovanie svadby,tak pravdepodobne nebude mať voľné finančné prostriedky k nákupu vybavenia domácnosti,ku kúpe bývania a pod… Jedná sa o nevyhnutné veci na ktoré si bude musieť pár v krátkej budúcnosti požičať. Úvery sa tak môžu nebezpečne kumulovať a v prípade neočakávaných udalostí sa može pár dostať do problémov.Je si treba všetky výdaje a dlhy naplánovať,vždy si v príjmoch nechať dostatočnú rezervu a počítať i s alternatívou neočakávaných udalostí, ako sú strata práce, dlhodobá choroba alebo iné doležité a neodkladné výdaje. Začať spoločný život zadĺžením nieje práve  najlepšia alternatíva. Sladké zážitky z krásnej svadby na úver tak môžu v budúcnosti poriadne zhorknúť.

1 *Komentár k "Svadba na úver."

  1. zaneta55 hovorí:

    Ja som si brala pôžičku cez https://www.ammado.sk keď som sa vydávala

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.