Kde sa dá ušetriť.

Váš otec nikdy nebol podnikateľ ani generálny riaditeľ, ten jeho tiež nie. Vy nie ste vrcholová manažérka a váš nastávajúci nie je šéfom divízie. Rada si prečítate článok o svadbe na prenajatom zámku a svadobnej ceste na exotický ostrov, no na konci každého len pousmeje a v duchu dodáte: „Ešte tak na to mať.“ A viete čo? Nie je na tom nič nenormálne ani hrozné. Nie každý si môže dovoliť utratiť 6000 eur za svadbu. A s trochou sedliackeho rozumu sa dá urobiť krásna svadba aj za menej peňazí.

Miesto
Menší hotel, alebo penzión, ktorý nepatrí do kategórie „zarezervované dva roky dopredu“ vás pravdepodobne vyjde lacnejšie ako známy hotel na brehu jazera. Pomôcť by mohla aj svadba mimo sezóny, to znamená vyhnúť sa obdobiu máj až október kedy je najväčší nával. V čase od novembra po apríl sa vám môže podariť aj dohodnúť sa na cene.

Šaty
accountant_12 Najlacnejším riešením bude pravdepodobne požičovňa. Núka sa však zopár ďalších riešení. Pokiaľ to nemáte ďaleko k hraniciam pomerne osvedčenou metódou sú nákupy v zahraničí. Obľúbené Poľsko s veľkým výberom (mimochodom, množstvo plesových šiat do našich butikov sa dováža práve odtiaľ) a prekvapivo lacná Ukrajina. Výhodou takto kúpených šiat je možnosť následne ich predať. Alebo to otočne naopak a začnite sa sama obzerať po šatách, ktoré niekto predáva.

Pozvánky
 Máte kamaráta, ktorý je šikovný grafik- amatér, alebo sa rád hrá s úpravou fotografií? Tak ho zapojte do príprav. Krásne a predovšetkým originálne pozvánky si môžete vytvoriť aj sami. Stačí pekná fotka vás dvoch, alebo hoci aj pekný obrázok, ktorý sa vám obom páči, doplniť text a pozvánka je na svete. Môžete si ich dať vytlačiť ako fotografiu na lesklom papieri, alebo sa môžete ísť opýtať do menšej tlačiarne, ktoré tlačia napríklad aj vizitky a maturitné oznámenia. Či si vaša rodina sadne a bude večer cez čerstvo vytlačené pozvánky ešte omotávať farebné stužky, je už len na vás.

Výzdoba
vyzdova svadobnej salyNiektoré hotely a reštaurácie už majú biele návleky na stoličky vo svojej výbave. V tomto prípade máte o problém menej. Je pravdou, že kvalitnú výzdobu je lepšie zveriť do rúk odborníkom, ktorí ,majú viac možností a skúsenosti ako vy, no množstvo svadieb je dôkazom, že pri troche šikovnosti a nápadu sa to dá zvládnuť. Odporúčame nájsť si plno obrázkov výzdob, ktoré sa vám páčia v časopisoch či na internete a nechať sa nimi inšpirovať pre lepší výsledok. Mnoho farebných kamienkov, stúh a ozdôb je dostupných v obchode. Záleží od šikovnosti a finančných možností.

Fotograf
Určite ste sa už stretli s tým, že svadbu vašich známych fotil ich priateľ. V dnešnej dobe je bežné keď niekto accountant_5 vlastní drahú „zrkadlovku“. Jej cena však ešte nie je zárukou kvality fotiek. A keďže fotky sú spomienkou na svadbu, ktorá vám príde pod ruky najčastejšie, presvedčte sa, že váš kamarát je skutočne schopný. Buď si prezrite jeho fotky, ak už nejakú svadbu fotil, alebo si dohodnite, že v jedno poobedie urobí zopár záberov vám a vášmu nastávajúcemu. Na základe týchto fotiek už dokážete posúdiť jeho kvality.

Autor: Emos /SvadbaOnline.sk

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.