Počúvajte vnútorný hlas svojho body image

Každá žena by vo svoj veľký deň chcela byť tou najkrajšou nevestou pod slnkom.

Dokonale upravená, v nádherných šatách a vyzerať pritom úžasne. Ak vám váš vnútorný hlas našepkáva, že by ste mali zlepšiť svoju postavu alebo zoštíhlieť o niekoľko kilogramov,  aby ste sa cítili  „vo svojej koži“, nasledujte ho. Váš pocit spokojnosti samej so sebou je predsa v tento deň rozhodujúci. Zahrňte do predsvadobných príprav aj starostlivosť o svoju postavu a naplňte tak všetky svoje očakávania. Zamerajte sa na to, aby cieľom vášho snaženia bola „zdravá štíhlosť“  vyžarujúca skvelý body image.

Body image – vnútorné prežívanie a cítenie
Imidž ako taký sa dá cielene odpozerať z módnych magazínov. Môžeme ho tvoriť, meniť a tým cielene pôsobiť určitým dojmom na svoje okolie. Je však merítkom hodnotenia hlavne zo strany verejnosti a okolia. Body image naopak vyjadruje naše prežívanie a emócie z vlastnej telesnej schránky. Je to pocit zo samého seba vo vlastnom tele. Prežívanie svojho vzhľadu, kondície, zdravia a vlastnej hmotnosti. Ide o čisto subjektívnu záležitosť, pretože každý ho prežíva inak. Body image predovšetkým súvisí s pocitom spokojnosti, komfortu a pohody so sebou samým. Pri hodnotení svojho telesného vzhľadu a hľadaní ideálnej hmotnosti by sa preto nemali brať do úvahy len telesné kritériá, ale aj prežívanie a pocity  človeka. Ako sa cíti sám so sebou, ako si sám vyhovuje, aký je jeho body image.

Čas na zlepšenie body image?
Ak sa rozhodnete zlepšiť svoj body image a schudnúť, je potrebné si uvedomiť, že somatotyp postavy – teda  fyzické, geneticky predurčené parametre jednotlivých častí tela – nemôžete síce zásadne ovplyvniť, ale pri správne zvolenom postupe chudnutia môžete dosiahnuť zmenu, po ktorej túžite. Vždy je potrebné reálne zhodnotiť možnosti a hranice zmeny svojho tela a postaviť si ciele, ktoré je možné dosiahnuť. Pri chudnutí vsaďte vždy na zmenu životosprávy, pretože to je jediná cesta, ako zlepšiť svoj body image. Zdravá strava a pravidelný pohyb vám umožnia dosiahnuť nielen ideálnu hmotnosť, ale aj skvelý pocit samej zo seba a svojho vlastného tela. Štíhla, spokojná, plná zdravia a pozitívnej energie budete tá  najkrajšia nevesta.

Body image kompliment®
V Inštitúte redukcie a prevencie nadváhy kompliment® zlepšujeme body image  našich klientov už viac ako 18 rokov. Optimálny režim redukcie hmotnosti a formovania postavy navrhneme každému osobitne, na základe našich vedomostí a dlhoročných pracovných skúsenosti. Každý program je nastavený tak, aby obsiahol všetky aspekty osobnosti človeka, takže berieme do úvahy aj jeho emočný stav. Pri zmene životosprávy vedieme klienta v súlade s jeho bežnými životnými podmienkami a citlivo meníme jeho zaužívané zvyklosti. Snažíme sa prispieť k psychickej pohode, ktorá je pri zmene vlastnej hmotnosti a body image, a tým pádom i časti  života, veľmi dôležitá.

Autor: PhDr. Mgr. Katarína Skybová, riaditeľka Inštitútu redukcie a prevencie nadváhy kompliment®

www.kompliment.sk

Fotorkompliment

K tomuto článku zatiaľ nie sú nijaké komentáre.

Zanechajte komentár

Musíte byť prihlásený(á) aby ste mohli vkladať komentáre.